Kas alla 21-aastased peaksid saama alkoholi osta või mitte?

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli
sõnul kaalub linnavalitsus uute alkoholimüügipiirangute kehtestamist –
nimelt soovib linn, et alla 21-aastased ei saaks alkoholi osta.
„Ühendriikides saab alkoholi osta 21. eluaastast. Ka Eestis on see
piirang kehtinud,“ ütles Mutli.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul kaalub linnavalitsus uute alkoholimüügipiirangute kehtestamist – nimelt soovib linn, et alla 21-aastased ei saaks alkoholi osta. „Ühendriikides saab alkoholi osta 21. eluaastast. Ka Eestis on see piirang kehtinud,“ ütles Mutli linnavalitsuse ajalehele Pealinn, vahendab Eesti Päevaleht .

Mutli lisas, et tänapäeval pole mingi haruldus, kui 18- ja 19-aastased õpivad gümnaasiumi viimases klassis. „See loob aga absurdse olukorra, kus gümnaasiumiõpilased pääsevad vabalt alkoholi ostma nii endale kui ka oma alaealistele klassikaaslastele. Teine eeskuju võiks tulla Põhjamaadest, kus on olemas eraldi alkoholipoed või alkoholiosakonnad kauplustes,“ rääkis ta.

Tallinna linnavalitsus kehtestas alates eelmise aasta 1. augustist piirangu, millega ei või pealinnas alates kella kaheksast õhtul poodides alkoholi müüa. Narkoloogi Jaanus Mumma sõnul võiks alkoholimüügipiirang kehtida ka hommikutundidel. „Inimesed harjuvad piirangutega päris kiiresti – see hüsteeria, mis alguses teatud inimesi tabas, on praeguseks ju vaibunud,“ märkis ta.

Mida arvad Sina, kas alla 21-aastased peaksid saama alkoholi osta või mitte?
 
/Toimetas: Helena-Reet Ennet/