Kas Liis Lass esindab Eestit Miss Earth 2012 missivalimistel?

29 kommentaari
Kas Liis Lass esindab Eestit Miss Earth 2012 missivalimistel?

Endine miss ning modell Liis Lass, kes hiljuti kolis Hiinast Jaapanisse, et seal õpinguid jätkata ülemaailmselt tunnustatud ülikoolis Nagoya Universtity of Commerce and Business, tegi taas ühe kannapöörde. Nimelt mõistis Liis, et Hiina on tema jaoks siiski parem, seega kui vajalikud ained Jaapani ülikoolis tehtud, kolis Liis tagasi Hiinasse, kuid sel korral hoopis teise linna – Shanghaisse.  Hiljuti kutsuti Liis osalema ka Miss Earth 2012 missikonkursile. Lisaks tulevad pakkumised modellinduse valdkonnas. Ka oma elule ja senistele tegemistele – karjäärivalikud, elu meedias, teismeeas suhtesse – kõigele sellele on Liis viimasel ajal hakanud rohkem tagasi vaatama ja asju ümber hindama. Kas Liis sukeldub tagasi missikarusselli, hakkab uuesti modelliks? Buduaar rääkis Liisiga lähemalt.  

Endine miss ning modell Liis Lass, kes hiljuti kolis Hiinast Jaapanisse, et seal õpinguid jätkata ülemaailmselt tunnustatud ülikoolis Nagoya Universtity of Commerce and Business, tegi taas ühe kannapöörde. Nimelt mõistis Liis, et Hiina on tema jaoks siiski parem, seega kui vajalikud ained Jaapani ülikoolis tehtud, kolis Liis tagasi Hiinasse, kuid sel korral hoopis teise linna – Shanghaisse. 

Hiljuti kutsuti Liis osalema ka Miss Earth 2012 missikonkursile. Lisaks tulevad pakkumised modellinduse valdkonnas. Ka oma elule ja senistele tegemistele – karjäärivalikud, elu meedias, teismeeas suhtesse – kõigele sellele on Liis viimasel ajal hakanud rohkem tagasi vaatama ja asju ümber hindama. Kas Liis sukeldub tagasi missikarusselli, hakkab uuesti modelliks? Buduaar rääkis Liisiga lähemalt.

Liis, kes 2011. aasta algul kolis Pekingisse ideega olla seal vaid lühikest aega, kolis äkitselt Jaapanisse, siis tagasi Hiina, kuid sel korral Shanghaisse. Miks sellised valikud, Liis? “Jah, tõesti eelmise aasta veebruaris kolisin Pekingisse kindla teadmisega, et olen seal vaid akadeemilistel eesmärkidel ning määratud tähtajaga. Sealse kooli lõppedes ei olnud aga kuidagi peal tunnet, et peaks Euroopasse tagasi tulema. Otsustasin oma õpinguid jätkata, kuid seda veidi teise nurga alt ning kandideerisin ülikooli Jaapanisse. Elu Jaapanis oli huvitav, kuid  akadeemiliselt kurnav ning igatsus ikkagi tagasi Hiinasse andis ennast tasakesi tunda. Mäletan siiani, et jalutasin mööda Jaapani tänavaid, ise samal ajal podcastidest hiina keelt õppides. Teatavasti need kaks riiki omavahel väga hästi ei sõbrusta. Tegin sealses ülikoolis enda jaoks vajalikud ained ära ning tulin tagasi Hiina. Seekord aga Shanghaisse, mis erineb Pekingist nagu öö ja päev. Shanghais on hea elada, minu sõprusringkond on rahvusvaheline ning tasakesi püüan ka enda kraadi õigustada ja ettevõtlusega tegeleda. Ja keelt õpin ka endiselt – ei tule lihtsalt, ütleme nii,” ei karda Liis uusi väljakutseid ega kannapöördeid tuleviku suhtes. 

Järgmisel nädalal tähistab Liis, kelle elu on tõesti siiamaani olnud vägagi seiklusrikas, oma 26. sünnipäeva ja kaunitari enda sõnul on aeg teha teatud kokkuvõtteid oma elus, aeg vaadata tagasi… . “Mul on järgmisel nädalal ees 26. sünnipäev, tunnen, et käes on hetk korraks aeg maha võtta ja teha kõikvõimalikke kokkuvõtteid, et kuhu ma siis nüüd jõudnud olen ja kuhu siit edasi peaks minema. Vahel tundub, et olen oma elu esimesest poolest nii kiiresti läbi kihutanud, et lausa hirm hakkab, kui kõigele tagasi mõelda. Noorelt välismaale modelliks, kiirelt suhtesse, majade ehitused, kõikvõimalikud karjäärivalikud, elu meedias, ülikool, ettevõtted, muusika… . Aga kas ma olen seda kõike ka hinnanud või nautinud? Nüüd püüan veidi rahulikumalt võtta, to seize the day või nii,” on Liis veendunud, et edaspidised otsused elu ja karjääri koha pealt tulevad rohkem kaalutletud.

Aga kui kaugel on siis Liisi magistrikraad, mida ta Hiina püüdma läks? “Magistrikraad on täpselt nii kaugel, et võta jalad kõhu alt välja ja esita see magistritöö ära! Samas, olen üsna veendunud, et peale ühe kooli lõppemist algab minu jaoks uus, seega ega ma väga ei kiirusta. Hiinas tegelen väikestviisi ettevõtlusega, ekspordiga. Miljoneid veel ei teeni, katsetan nii ühe kui teise turuga. Mul on üle pika aja ka usaldusväärne manager, kes mind uuesti modellindusega tegelema on õhutanud,” kaalutleb Liis ettevõtluse kõrvalt ka modellindusega taas rohkem tegelema hakata.

Kõikide tegemiste kõrvalt vaba aega Liisile palju ei jää ja nii talle meeldibki, kui tulebki mõni vaba hetk, kasutab ta seda uute restoranide külastamiseks ning Kagu-Aasia saarte avastamiseks. Ka muusikamaailmas tegutseb Liis aktiivselt edasi, kusjuures nüüd juba palju tõsisemalt kui varem! “Vabu hetki kui selliseid väga ei ole, sest teha on palju, kasvõi seesama magistritöö! Ja kui tahta iseenda boss olla, siis peab rattaid pidevalt liikumises hoidma. Eks ma õhtuti püüan raamatuid lugeda, uusi põnevaid restorane proovida või reisida – olen eesmärgiks võtnud käia läbi kõik suuremad Kagu-Aasia saared. Ja muusikaga on mul selline kokkulepe, et alatest sellest aastast pole see enam mu hobi, vaid töö, seega kirjutan laulusõnu ja tasakesi ka produtseerin regulaarselt viis päeva nädalas. Seadsin Shanghais sisse väikese kodustuudio ja hetkel olengi nagu väike audiofiil, et viin ennast kurssi kõikvõimaliku tehnika ja seadetega. Keeruline, kuid jällegi, tuleb kasuks! Eesti artistidele kirjutan endiselt laulusõnu ning hetkel on töös ka ühe armastatud artisti terve albumimaterjal. Minu päris enda bänd, Dünastia, tuleb tõepoolest lähipäevadel välja uue singliga ning sel korral on meie külalislauljaks Mariel Aim. Eelmine singel valmis koostöös Helen Adamsoniga.”

Ja missindus. Kas tõesti plaanib Liis osaleda Miss Earth 2012 valimistel selle aasta novembris? “Mind tõepoolest kutsuti osalema sellel ägedal võistlusel ja olgugi et see mulle alguses natuke ootamatu tundus, osalesin ju viimati missivõistlusel seitse aastat tagasi, siis võtsin seda toreda komplimendina. Eelmise aasta miss Xenia Likhacheva, kes mulle osalemispakkumise tegi, oli väga armas ja abivalmis, kuid kahjuks ei olnud ma valmis selle võimaluse eest küsitud viit tuhandet eurot maksma ning ühtlasi seab võistlusele piirangu ka minu vanus ning Playboy esikaas. Ning peale kõige selle olid mul taskus piletid Ameerikasse, mille reisikuupäev langes kokku võistluse finaaliga. Kui oleksin mõned aastad noorem ja asjaolud teised, oleksin osalenud kindlasti. Kogemus ju olemas, inglise keel perfektne ning keegi peab seda Eesti lippu ju välismaal kõrgel hoidma,” on Liis missindusega tegelemisele joone lõplikult alla tõmmanud ja naudib uusi väljakutseid.

Karin Karu

Sarnased artiklid