Kitarrist Jorma Puusaag:”Oleme Koit Toomega head sõbrad”

Jorma Puusaag (28) on kitarrist ja kitarripedagoog. Ta on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia klassikalise kitarri erialal. Ta on tuntust kogunud Joel De Luna ja Koit Toome ansamblis. Buduaar küsis noorelt kitarristilt tema hobide, lemmikmuusika ja palju muu kohta.

 

Jorma Puusaag (28) on kitarrist ja kitarripedagoog. Ta on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia klassikalise kitarri erialal. Ta on tuntust kogunud Joel De Luna ja Koit Toome ansamblis. Buduaar küsis noorelt kitarristilt tema hobide, lemmikmuusika ja palju muu kohta.

Jorma Puusaagi kireks on muusika olnud juba kuuendast eluaastast peale. Ta lisab: “Meil maal vanavanemate juures oli üks vana kidra paari keelega ja igal suvel, kui sinna väiksena läksime, otsisin selle esimese asjana kapi otsast üles ja kukkusin seda taguma ja jaurama. Eks see andis vist vanematele idee, et võiks siis juba õpetaja juurde viia.” Lisaks bändide koosseisus mängimisele annab Jorma ka kitarri eratunde. “Olen 10 aastat õpetanud RAM koolis huvilistele kitarri ja hetkel on mõned eraõpilased ka. Õpetan neid, kellel peale soovi osata kitarri mängida on aega ja püsivust sellega tegeleda,”ütleb Jorma. 

Palju Jorma lemmikmuusikat jääb kaheksa- ja üheksakümnendatesse aastatesse. “Kunagi veel muusikakeskoolis õppides hakkas motivatsioon kaduma. Ei kujutanud ennast ette pingviiniülikonnas üksinda laval istumas ja kitarri mängimas. Siis kuulsin esimest korda Pat Metheny plaati “Letter from home” ja see oli minu jaoks üsna revolutsiooniline. Sealt edasi on mõjutusi, erinevaid iidoleid, stiile ja lemmikuid tulnud loomulikult juurde. Rokkmuusikast nimetaks ilmselt esimesena Steve Lukatheri, Toto kitarristi ja lauljat,” nimetab Jorma oma lemmikuid. Eesti artistidest imetleb ta kõiki inimesi, kes oma asja südamega teevad ja suudavad sellega teisi sütitada ja positiivselt mõjutada.

Muusiku elu juures meeldib Jormale kõige rohkem kindla töögraafiku puudumine. “Samas teinekord on see ka nuhtluseks, kui ei saa vaba aega ette natuke pikemalt planeerida või kui mõni kuu kalender maru tühjaks kipub jääma. Eks elus on see “ketshupiefekt” igal pool – et ei tule, ei tule ja siis tuleb palju korraga. Ilmselt on paljudel seda juhtunud, et päev läbi telefon ei helise ja siis järsku tuleb kolm kõnet samal ajal,”räägib Jorma muusiku elu plussidest ja miinustest.  

Erinevaid hobisid on noorel kitarristil väga palju ning tavaliselt need muutuvad vastavalt aastaajale ja ajalistele võimalustele. “Eelmisel suvel sai päris palju purjetatud, surfatud, natuke tennist mängitud ja aias töötatud. Võrkpall loomulikult ka. Sel suvel on vaba aega vähem, seega nokitsen kodus, käin jooksmas, mängin võrku ja sõidan tsikliga. Tervisesport võib-olla polegi niivõrd hobi kui lihtsalt investeering oma tervisesse ja enesetundesse. Me kõik teame, et see on abiks,” jutustab Jorma oma hobidest. Vabal ajal käib Jorma läbi ka oma bändikaaslase Koit Toomega. “Loomulikult oleme sõbrad ja teinekord saab ka koos midagi huvitavat ja sisukat ette võetud. Suht keeruline oleks kellegagi koos bändi teha, kui ei suuda asjades ühist keelt leida,”arvab Jorma.

See suvi tuleb Jorma sõnul üsna kiire. “On bändiga proove ja ettevalmistamist suuremateks esinemisteks nagu 16. juuli õllesummeri pealaval. Augustis on tulemas üle Eesti tuur 11 kontserdiga. Teine aeganõudvam projekt on Tallinna kitarrikvartetiga, kellega esitame juulis A. Vivaldi viiulikontsertide seadeid neljale kitarrile. Tallinnas saab seda kuulda Raekojas 24. juulil. Aga kindlasti saab sel suvel olema ka selliseid päevi, kus suve nautida ja puhata või siis aias või maja kallal nokitseda,”räägib Jorma Buduaarile oma suvest.

 

 

Tene Sommer