Kuidas Theresa muutis Jürgen Veberi elu

Kuidas Theresa muutis Jürgen Veberi elu

Jürgen ja ASis Ernst & Young Baltic programmikoordinaatorina töötav 28aastane Kristiina Gutor on juba mõnda aega paar olnud. Nende väike pisitütar Theresa saab juuli lõpul juba 9kuuseks. Buduaar uuris noore isa käest, kuidas pisitütrele nimi sai pandud, kuidas ta isarolliga on harjunud ning millega ta hetkel ka tegeleb.  

Mustkunstnik Jürgen Veber ja ASis Ernst & Young Baltic programmikoordinaatorina töötav 28aastane Kristiina Gutor on juba mõnda aega paar olnud. Nende väike pisitütar Theresa saab juuli lõpul 9kuuseks. Buduaar uuris noore isa käest, kuidas pisitütrele nimi sai pandud, kuidas ta isarolliga on harjunud ning millega ta hetkel ka tegeleb.

Jürgen räägib, et Theresa sai oma nime võrdlemisi eriskummalisel moel. “Me ei valinud kindlat nime kohe välja seepärast, et otsustasime esialgu vaadata, „mis nime nägu“ laps tuleb. Küll aga oli meil kodus niinimetatud „nimede paber“, kuhu me kirjutasime kogu selle aja, mil Kristiina rase oli, erinevaid nimesid, mis vähegi meeldisid. Kokku tuli neid lõpuks paarkümmend. Kui laps sündis, rebisime me kumbki endale sellesama nimekirja küljest tüki paberit, kuhu kirjutasime mõlemad kaks nime ehk enda esimese ja teise eelistuse, mis siis sellest nimekirjast kõige enam meeldisid. Minu ja Kristiina teine eelistus läks küll lahku, kuid mõneti üllatuslikult osutus meie mõlema esimeseks valikuks Theresa. Nii ei kaalunudki me üldse teisi variante ja juba õige pea registreerisime nime ka ametlikult.

Esmakordselt isaks saamine osutus Jürgeni jaoks aga oodatust kindlasti kergemaks.Ta lisab: “Enne lapse sündi oli mul üksjagu palju erinevaid hirme, mis tänaseks on kõik osutunud täiesti alusetuteks. Kohati oli selline teadmatus tuleviku ees, sest ei osanud ette kujutada, kui palju see kõik su elu muudab ning mida lapse sünd endaga täpsemalt kaasa toob. Ikka pabistasid ja küsisid aeg-ajalt endalt selliseid küsimusi nagu … „Kas ma saan ikka hakkama?“ ja „Kas mul edaspidi endale ka veel üldse aega jääb?“ ja nii edasi … tegelikkuses on kõik aga hoopis teisiti. Tänaseks on kõikvõimalikest hirmudest saanud ainult üks meeletult suur rõõm! Viimast on väga raske kuidagi sõnadesse panna, kuid usun, et kõik need, kes ise on isad-emad, mõistavad mind täielikult.”

Noorpere püüab hoida Theresat võrdselt, kuid eks nii väikesed lapsed ole esialgu ikka veidi rohkem emmede küljes. “Nii et kui päris ametlikku statistikat teha, siis tegeleb Kristiina temaga kindlasti mõnevõrra rohkem. Kuid õnneks olen ma ise oma aja peremees, sestap sätin kõik oma plaanid alati nii, et võimalikult palju lapse ja Kristiinaga koos olla,” jutustab Jürgen. Samuti on ta avastanud, et olles ise isa hindab ta ka palju rohkem oma vanemaid. “Olles lihtsalt laps oma vanematele sa küll hoolid ja armastad oma vanemaid väga, kuid alles pärast isaks saamist olen tõeliselt hakanud mõistma, mida tähendab lapsevanemaks olemine ning kindlasti olen sellevõrra ka oma vanemaid väga palju rohkem hindama hakanud.”

Hetkel tuntud trikimees tegelebki oma väikse tütrega ning puhkab. “Kuna viimased 3-4 aastat on möödunud nii marulise tempoga, et hingetõmbamiseks pole sõna otseses mõttes aega jäänudki, siis otsustasin, et seniks, kuni laps saab pooleaastaseks, võtan tempo päris-päris maha. See alates sügisest läbi terve talve kuni kevade keskpaigani kestnud „puhkus“ ja aeg uue ilmakodanikuga on olnud väga inspireeriv ning loominguliselt värskendav, nii et nüüd, kus ka akud energiaga, võiks öelda isegi et suisa ülelaetud on, ei jää muud üle, kui neid kõikvõimalikke ideid teostama hakata. Tõttöelda nendesamade mõtete teostamise kallal hetkel „töötangi“ ning suurem enamus neist realiseerub kindlasti juba selle sügise esimesel poolel. Juba augusti algusest on kogu produktsioonitiim jälle koos. Siis algab ka aktiivsem prooviperiood ja sügisel publikuni jõudvate uute trikkide ning illusioonide tihedam ettevalmistus. Mida lähemale sügisele, seda pikemaks kipub „tööpäev“ venima. Ma kindlasti ei nurise, sest minu „töö“ on tegelikult üks suur fun, kuid viimasel ajal valitsenud megailmadega ning enam kui 30 kraadise kuumusega külitaksin minagi meelsamini koos teistega kuumal rannaliival ja jahutaksin end jääkülma joogiga, mitte ei rassiks ilma akendeta pimedas laoruumis,” räägib Jürgen Buduaarile oma mustkunstniku elust.

 

 

Buduaar.ee