Linnavalitsuse ametnik ja treener Egle Eller: “Söön meeletult šokolaadi!”

Linnavalitsuse ametnik ja treener Egle Eller: “Söön meeletult šokolaadi!”

Nõmme linnaosa vanema Rainer Vakra endine kallim ja Tallinna linnavalitsuse tervisedenduse peaspetsialist Egle Eller on tegelenud tantsimisega pea 20 aastat. Ta on tantsinud nii tantsutrupis Harem kui ka Niki tantsutüdrukuna ning töötab hetkel ka treenerina. 2009. aastal pärjati kaunitar spordimessil SportAct tiitliga FitStar. Buduaar küsis Eglelt, kuidas ta end vormis hoiab, millega ta hetkel tegeleb ning  milline on hetkel tema suhteseis.   

Nõmme linnaosa vanema Rainer Vakra endine kallim ja Tallinna Linnavalitsuse tervisedenduse peaspetsialist Egle Eller on tegelenud tantsimisega pea 20 aastat. Ta on tantsinud nii tantsutrupis Harem kui ka Niki tantsutüdrukuna ning töötab hetkel ka treenerina. 2009. aastal pärjati kaunitar spordimessil SportAct tiitliga FitStar. Buduaar küsis Eglelt, kuidas ta end vormis hoiab, millega ta praegu tegeleb ning milline on hetkel tema suhteseis. 

Egle tööülesanneteks on tervist edendavate ürituste läbiviimine erinevatele huvi- ja vanusegruppidele, elanikkonna terviseprobleemide ennetamine jms. Kaunitar ütleb, et ta armastab väga oma tööd tervisedendajana ning treenerina. “Kuigi tihti ei oskagi ma oma tööd ja hobisid eraldada, kuna palju on omavahel seotud. Kui vähegi võimalik, põgenen oma kodusaarele Hiiumaale ning võimalikult palju aega veedan ka oma elukaaslase ja pere keskel. Enamjaolt valin vabal ajal tegevused värskes õhus – suvel meri ja talvel suusad. Viimasel ajal olen avastanud kokakunsti. Meeldib katsetada ka erinevaid retsepte,” jutustab Egle. 

Samuti tegeleb ta siiani ka oma kire – tantsimisega. “Tantsin hetkel pigem aga trennisaalis, laval suhteliselt harva, sest olen keskendunud pigem teiste treenimisele. Annan erinevaid tantsulisi treeninguid ning lisaks juhendan Spartas noorte showtantsugruppi, nii et ise lavale pigem ei jõua. Armastan küll esinemist, kuid valikuid tuleb teha ja valisin pigem treeneri rolli,” seletab neiu.

Seoses oma ametiga on Egle paratamatult ka tervislike eluviiside pooldaja. “Ma usun, et mu eluviis on tervislik, vähemalt annan endast parima. Vahel jääb vaid öötunde liiga väheseks – näpistan aega alati une arvelt. See jätab ka kohe oma jälje. Peale pingelisemat töö- ja trenniperioodi üritan vabamalt võtta.” Egle hea vorm on samuti õige toitumise tulemus. “Ma ei saakski trenni teha, kui korralikult ei toituks. Tegelikult on tee selleni olnud omamoodi pikk. Kõik tuleb praktikaga. Süües liiga vähe või ebatervislikult ei jõua esiteks trenni teha ning tulemus pole ikka see, mida peeglist näha tahaksid. Mul on muidugi omad nõrkused, mida isegi ei suuda pahedeks pidada – armastan meeletult šokolaadi ja seda ma endale ei keela. Küll aga olen kujundanud välja kindlad söögiajad ning poes käies jälgin toiduainete koostist. Väldin väga soolast ja valmistoite. Kui ise toitu valmistan, on salatitel, köögiviljadel ja lihal tähtis osa. Jälgin ka alati, mida süüa enne ja peale trenni,” räägib Egle oma kauni figuuri tagamaid. 

Oma välimusele pöörab Egle suhteliselt palju tähelepanu. “Olen ju siiski naine. Mulle on oluline, kuidas välja näen. Ma ei pea siin silmas, et meigin tunde enne supermarketisse minekut. Hindan pigem loomulikku ilu. Hooldan oma nahka kreemide ja parfüümveega ning käin vähemalt korra nädalas saunas ning koorin nahka ja pärast korralikult kreemitan. Parim kehahooldus on muidugi korralik uni. Pean ennast hästi tundma, nii trenniriietes kui ka töökleidis,” lausub Egle.

Rääkides suhetest ja armastusest, siis Egle tunnistab, et ta on pigem unistaja kui realist. “Võite pidada mind unistajaks, aga armumine esimesest silmapilgust on võimalik, kui kohtad õiget inimest.” Hetkel on Egle õnnelikus suhtes oma elukaaslasega ning suhtlemisest eksidega arvab järgmist: “See on ju täiesti suhteline ja oleneb inimestest. Kui mõlemad suudavad oma eludega edasi minna ning vaatavad möödunud suhtele naeratades, siis pole ju selles midagi halba.” Juba viie aasta pärast näeb Egle end õnneliku pereemana, kes planeerib oma aega pere ja töö vahel.

 

Tene Sommer