Maailmakuulus pesufirma Victoria’s Secret kuulutas Buduaari turu müüjatele sõja

8 kommentaari
Maailmakuulus pesufirma Victoria’s Secret kuulutas Buduaari turu müüjatele sõja

Eesti naiste armastatud internetiturg B-Turg ajas kurjaks maailma tuntuima pesu-, rõiva- ja kehahooldustoodete brändi Victoria´s Secretsi. Põhjuseks olid B-Turu müüjad, kes müüvad esindusõigust omamata nende kaupa või replikaid ning kasutavad selle reklaamiks Victoria’s Secretsi originaalfotosid.

Eesti naiste armastatud internetiturg B-Turg ajas kurjaks maailma tuntuima pesu-, rõiva- ja kehahooldustoodete brändi Victoria´s Secretsi. Põhjuseks olid B-Turu müüjad, kes müüvad esindusõigust omamata nende kaupa või replikaid ning kasutavad selle reklaamiks Victoria’s Secretsi originaalfotosid. Victoria’s Secretsi kaubamärgi ja kauplusteketi operaatorfirma L Brands teatas, et see on nende maine rikkumine ja autoriõiguste kuritarvitamine.

Victoria’s Secretsi esindajad võtsid ühendust nii Buduaari toimetusega kui Buduaarile serveriteenust pakkuva firmaga ning palusid koheselt kõik nendega seotud pakkumised eemaldada. Buduaarile anti aega kuulutuste eemaldamiseks vaid paar tundi ning moderaatorid pidid kõik keelatud pildid koos kuulutustega selle aja jooksul eemaldama ja selleks tuli need enam kui 500 000 kuulutuse seast üles leidma. Vastasel juhul oleks Buduaar pidanud kandma vastutust varastatud piltide kasutamise eest. 

 

Müüjad, kes kasutasid varastatud pilte, jäid seetõttu ilma oma kuulutustest ja selle juurde kogunenud infost. Loodetavasti õpivad sellest ka teised müüjad ning kasutavad oma toodete reklaamiks vaid isepildistatud või pildikasutamise õigusega kaetud fotosid.

Kokkuvõttes lahenes olukord kõikidele siiski hästi, sest halvemal juhul oleks maailmakuulus pesufirma võinud nõuda Buduaarilt müüjate poolt tekitatud autorõiguste rikkumise eest suurt kahjutasu. Ja sellise nõude puhul oleks Buduaar omakorda pidanud raha välja nõudma müüjatelt, kes B-Turu kauplemisreegleid ja rahvusvahelisi autorikaitse seadusi rikuvad. Kõnealune kahjutasu ja kulu oleks võinud ulatuda kümnetesse tuhandetesse eurodesse.

See ei olnud siiski esimene maailmakuulsa firma pöördumine Buduaari toimetuse poole, müüjatepoolseid rikkumisi on olnud varemgi. Sel korral aga ähvardati sanktsioonidega alustada juba loetud tundide jooksul ning loomulikult oli Victoria’s Secretsi nõudmine igati õigustatud.

Palume kõikidel müüjatel kasutada oma pakkumiste reklaamimiseks ainult neid fotosid, millele on olemas kasutusõigused, sest vastasel juhul võib oodata ka teid ebameeldiv üllatus kuulutuste eemaldamise või kahjutasu nõude näol.

Samuti palume kõikidel B-Turu müüjatel, kes müüvad uut kaupa tuluteenimise eesmärgil, registreerida oma kuulutused ärikontole ja tasuda kuutasu, mis on sõltumata kuulutuste arvust €4.80. Summa pole ju suur, aga hoiab ära sekeldused, mida toovad endaga kaasa kauplemistingimuste rikkumised. 

 

Kui tahad olla kindel, et ostad B-Turult originaalkaupa, siis külasta meie Moeturgu, kus on müügil ainult origiaalkaup.

 

 

Buduaar.ee