Madis Räästas jõudis Mr. Gay Norway 2009 finaali!

Madis Räästas jõudis Mr. Gay Norway 2009 finaali!

Baari saatega tuntuks saanud ja elustiiliagentuuris Deluxe asjatanud Madis Räästas pühkis eelmisel aastal Eestimaa tolmu jalgadelt ja kolis Norrasse elama. Nüüd võttis mees nõuks ja osales Mr. Gay Norway valmisitel.  

Baari saatega tuntuks saanud ja elustiiliagentuuris Deluxe asjatanud Madis Räästas pühkis eelmisel aastal Eestimaa tolmu jalgadelt ja kolis Norrasse elama. Nüüd võttis mees nõuks ja osales Mr. Gay Norway valmisitel.

„Ürituse kohta leidsin informatsiooni koos oma sõpradega, kui ühel õhtul veini trimpasime ja netis ringi surfasime,“ räägib Madis Buduaarile.
Mehe sõnul oli see sõprade idee, et ta võiks sellest üritusest osa võtta ja nii täidetigi üheskoos ankeet, mis sai ka positiivse vastukaja.

Seniks oli Madise peas keerlema haknud mitmed ideed, kuid peamiseks sooviks oli jõuda finaali, mis tundus aga tol hetkel täielik utoopia.
Pärast poolfinaali pääsemist otsustas Madis, et nüüd tule kiiresti tegutseda ja enda keha korralikult vormi ajada. „Palkasin endale eratreeneri, kes aitaks kuu ajaga veidi paremat vormi saavutada. 5 päeva nädalas trenni ja karm dieet tegid oma töö. Kuu ajaga kaotasin 6 kilo ja kõik muu riided jäid mulle suureks. Sõprade jaoks oli erinevus silmaga näha,“ rõkkas Madis rõõmust.

Paar nädalat enne finaali pandi kõikide osalejate pildid üles internetti, kus rahvas sai hääletada oma lemmiku poolt. „Võistlejaid oli kokku 13. Hääletus kestis 7. maini. Korraldajad saatsid meile iga paari päeva tagant hääletuse topp 5. Viimasel kahel nädala leidsin enda topp 5, mis oli suur üllatus ka minu jaoks,“ räägib mees.

Seltskond Mr. Gay 2009 valimistel oli väga kirju. Osalejad olid pärit Sri Lankast, Kolumbiast, Poolast, Rootsist, kuid kelle elutee on kõiki toonud Norrasse. Ja osalejad olid vanuses 19 – 49. Kõigil oli ka oma sõnum, mida nad tahaksid rahvale edasi anda seda tiitlit kandes.

Tee finaali kindlstatud oli nüüd vaja oma numbreid ette valmistada. „Karussell hakkas pihta 8.mail proovidega. Reede õhtul koguneti Bårdar tantsuakadeemiasse, kus olid meil kõik proovid. Kogu nädalavahetus iga päev sai 5 tundi tantsunumbreid võistluseks õpitud. Lisaks sellele oli veel korraldatud pildistamine, erinevaid väikseid üritusi ja kohtumisi kus tuli kohal,“ jutustab Madis.

Finaal toimus samal päeval, mil Eurovisiooni lõppvõistlus ja seda enam oli inimeste kired väga üles köetud. Pärast lõbusaid ja samas pingelisi voore oli võitja selgunud.  „Kõik osalejad kutsuti uuesti lavale. Tänati ja kingiti tore kingikott, kus oli sees reis neljale Taani, Norrat tutvustavad raamatud ja muid toredaid kingitusi.

Madist siiski parimaks ei valitud, kuid juba finaali jõudmine oli mehe jaoks suur võit. Rahvahääletuse lemmikuks valiti tumedanahaline Liban, kes oli kohe hääletuse alguses suurfavoriit.

 

Leemet Prits

Buduaar.ee tegevtoimetaja