Mari Ojasaar käis Indoneesias

Buduaari ilutoimetaja Mari Ojasaar käis mõni nädal tagasi avastamas Indoneesia ilu ja võlu. Buduaar uurib, kuidas Marile reis meeldis ja mida põnevat ta seal nägi ja tegi.    

 Buduaari ilutoimetaja Mari Ojasaar käis mõni nädal tagasi avastamas Indoneesia ilu ja võlu. Buduaar uurib, kuidas Marile reis meeldis ja mida põnevat ta seal nägi ja tegi.

Miks otsustasid just Indoneesiasse minna?

Mind on alati Aasia tõmmanud. Meeldib soe kliima ja puutumatu loodus. Olen enne käinud korduvalt Taimaal puhkamas, see tundus tol korral nagu tõeline paradiis. Hetkel Tai enam väga ei meelita, kuna on saanud tõeliseks turismimagnetiks. Eelistan pigem üksikut saart ja tõelist džunglit, mille ma Indoneesiast ka leidsin.


Mida põnevat nägid seal. Mis teeb selle maa eriliseks?

Meeldis väga see, et kuhu iganes ma vaatasin, sai silm puhata kaunil ja puutumatul loodusel. Päike, ookean, taevas, mäed ja lopsakas loodus. Kuna käisin sukeldumisreisil, siis veealune maailm Lõuna-Sulavesil on iga sukelduja unistus. Veealune maailm Indoneesias on väga mitmekesine ja kaunis.
Minu jaoks teeb eriliseks Indoneesia ka see, et sealsed kohalikud naeratavad südamlikult. Nad on tõelised looduslapsed ja tunduvad palju õnnelikumad ja rõõmsamad, kui linnainimesed. Esmakohtumisel hüüavad kohalikud: „Hello my friend!“ (Tervitus, mu sõber!), mis seletab hästi nende külalislahkust ja rõõmsameelsust.
 
Kas ostsid endale midagi huvitavat sealt?

Kuna puhkasin nii öelda üksikul saarel, kuhu olid kogunenud sukeldujad, siis shoppamist seal saarel ei toimunud. Siiski käisid kohalikud naised meile ikka aegajalt oma käsitööna valmistatud ehteid ja T-särke ja rätikuid müümas. Ostsin mõned ehted ja rätikud. Hinnad olid meeldivalt madalad ja näiteks rätiku sai endale soetada 50 krooni eest.
Palju müüdi kauneid ehteid merekarpidest, kuid sealt ei tohi midagi orgaanilist kaasa tuua ja mina leian, et loodus ookeani põhjast kaunistab ookeani rohkem kui ehte kandjat. Nii, et sellised ehted jäid ostmata. Kaasa ostsin veel kohalikke maiustusi ja kookosküpsiseid


Kas soovitad ka teistel seda riiki külastada?

Soovitan külastada neil seda riiki, kes ei löö risti ette pikale lennureisile ning kes soovib ilma lasteta reisida. Just sukeldujatele soovitan siiralt Indoneesiat.

/Toimetas Merlyn Uusküla/