Millise olulise elutõe õppis Kertu Jukkum oma vanaemalt?

Tuntud raadiohääl ning armastatud sporditüdruk Kertu Jukkum, kes juhib koos Teele Viiraga saadet "Reisijaht", on oma vanaemaga alati väga lähedane olnud. Kui Kertu käest uurida, kes on tema arvates maailma kõige parem inimene, siis vastuseks saame, et tema vanaema. Paljud elutõed ongi Kertu saanud just oma memme käest. Milliste õpetustega täpsemalt tegu - Buduaar vestles Kertuga sel teemal lähemalt.

Tuntud raadiohääl ning armastatud sporditüdruk Kertu Jukkum, kes juhib koos Teele Viiraga saadet “Reisijaht”, on oma vanaemaga alati väga lähedane olnud. Kui Kertu käest uurida, kes on tema arvates maailma kõige parem inimene, siis vastuseks saame, et tema vanaema. Paljud elutõed ongi Kertu saanud just oma memme käest. Milliste õpetustega täpsemalt tegu – Buduaar vestles Kertuga sel teemal lähemalt.

Kui palume Kertul oma vanaema riietumisstiili iseloomustada, siis selgub, et tegu on ühe tõeliselt julge prouaga. “Leopardi-imitatsiooniga kleit ja uhke kübar on ilmselt kõige temalikum outfit. Vanaema stiili märksõnadeks võiksid olla soliidne, värviline ja julge,” kirjeldab Kertu oma vanaema.

Iseloomu poolest on aga tegu ühe tõeliselt laheda memmega, kes on sageli ka päris parajalt krutskeid täis. “Ta on täpselt selline vanaema nagu üks tõeline vanaema olema peab – suure südamega, humoorikas, alati positiivne ning krutskeid täis,” naerab Kertu.

Selgub, et Kertu on tänu oma vanaemale õppinud selgeks nii mõnedki oskused, mida paljud tänapäeva noored paraku enam ei oskagi. “Minu vanaema on õpetanud mind heegeldama, tikkima, kuduma, joonistama, maalima, küpsetama, kodu korras hoidma jne. See loetelu on väga pikk ja ma ilmselt ei mäletagi enam, mida kõike ma temalt õppinud olen,” tunnistab Kertu. 

Kuid üheks kõige olulisemaks vanaemalt saadud õpetuseks peab Kertu aga midagi muud. “Vanaema on õpetanud mind mehi austama ning olema tänulik selle eest, mis on ja mitte muretsema sellepärast, mida pole,” lõpetab Kertu meie intervjuu.

Karin Karu