Muusika-produtsent Jose Diogo Neves leidis Eestist eluarmastuse

10 kommentaari
Muusika-produtsent Jose Diogo Neves leidis Eestist eluarmastuse

Jose Diogo Neves (24) on Portugalist pärit noormees, kes on üles kasvanud muusika keskel ja seetõttu pole ka imestada, miks Jose ka enda elu muusikaga siduda otsustas. Eestis on Jose elanud pisut üle aasta ning juba selle lühikese aja jooksul on ta teinud koostööd Liis Lemsalu, Ott Leplandi, Tanel Padari ning paljude teiste tuntud muusikutega. Lisaks on Jose Balti Filmi- ja Meediakooli õppejõud.  Miks aga otsustas Jose, kellel oli kodumaal Portos unistuste töö, jätta kõik sinnapaika ja kolida Eestisse? Jose andis Buduaarile eksklusiivintervjuu oma elu ja tegemiste kohta.    

Jose Diogo Neves (24) on Portugalist pärit noormees, kes on üles kasvanud muusika keskel ja seetõttu pole ka imestada, miks Jose ka enda elu muusikaga siduda otsustas. Eestis on Jose elanud pisut üle aasta ning juba selle lühikese aja jooksul on ta teinud koostööd Liis Lemsalu, Ott Leplandi, Tanel Padari ning paljude teiste tuntud muusikutega. Lisaks on Jose Balti Filmi- ja Meediakooli õppejõud. 

Miks aga otsustas Jose, kellel oli kodumaal Portos unistuste töö, jätta kõik sinnapaika ja kolida Eestisse? Jose andis Buduaarile eksklusiivintervjuu oma elu ja tegemiste kohta.

Eestisse kolimise põhjuseks oli armastus. Jose armus Anete nimelisse kaunitari esimesest silmapilgust ning ostis üheotsapileti Eestisse. “Põhjuseks oli tõesti naine, tutvusime mõned aastad tagasi Itaalias, armusin ja ei kahelnud hetkekski, kas jätta oma töö ja kolida Eestisse või mitte. Pakkisin kokku kõik oma asjad ja ostsin üheotsapileti, ma ei kahetse oma otsust siiamaani,” käis romantilise hingega Jose jaoks niivõrd suure elumuutuse tegemine lihtsalt.

Portugalis elades töötas Jose “Casa da Musica” nimelises kontserthallis, mis asub Portos. Tema tööks oli kõikvõimalikes muusikažanrites kontsertide lindistamine – jazz, klassika, rokk, pop… . Jose on salvestanud paljude tuntud muusikute kontserte, sealhulgas Herbie Hancock, Sharon Jones, George Clinton, Olari Elts, Jordi Savall, Jazznova ja muidugi paljude teistega. Selle töö Portos jättis Jose päevapealt. “Jah, nii ma tegin, mul oli valida, kas see töö või armastus, ja ma valisin viimase, sest tahtsin tõesti, et meie suhe saaks edasi areneda.”

Praeguseks on Jose Eestis elanud pisut üle aasta ja talle meeldib siin väga. “Mulle meeldib Eesti kultuur ja mentaliteet, inimeste suhtumine ja töökus. Ütlen ausalt, et mõnes mõttes võiks Eesti olla Portugalile eeskujuks ja kuna mul on kindel soov siia elama jääda, siis alustasin ka eesti keele õpingutega, loodan, et mõne aja möödudes suudan juba eesti keeles kõigiga suhelda,” ütleb Jose, et riigikeele oskus on tema jaoks väga oluline. Mis aga Eesti kultuuri veel puutub, siis Jose on ka Viljandi Folgi iga-aastane külastaja. “Avastasin selle päris mitu aastat tagasi, kui esimest korda siia sattusin ja nüüdseks olen juba kolm aastat järjest Viljandi Folgist osa võtnud ja lähen kindlasti ka järgmisel aastal.”

Mis aga on Jose arvates Eestis elamise miinuseks? “Ilmad, siin on ikka päris jahe kliima. Kui siia alguses kolisin, oli väga raske külmade ilmadega harjuda, see oli tõeline väljakutse,” naerab Jose, kes tänaseks on meie kliimaga harjunud. 

Eestisse kolides Jose’l töö leidmisega probleeme polnud ja tänaseks teeb ta koostööd paljude tuntud Eesti muusikutega. “Olen muusikaprodutsent ja helitehnik, produtseerisin ka Liis Lemsalu debüütalbumi, lisaks olen koostööd teinud bändiga “Külalised” ning mitmete lauljatega nagu Ott Lepland, Kadi Uibo, Tanel Padar, Hedvig Hanson. Peale selle olen ka muusika õppejõud Balti Filmi- ja Meediakoolis. Antud hetkel olen seotud bändi “Külalised” uue albumiga ja “SoundHouse” nimelise jazzbändi uue singliga. Teen jätkuvalt koostööd ka välismaiste muusikutega nagu Dj Pedro Cazanova ja Dj duo FunkYou2, kelle uut laulu lastakse praegugi Raadio 2 eetrist.”

Jose’le meeldib Eestis väga, kuid paratamatult hiilib vahel ligi ka koduigatsus. “Loomulikult tekib vahel koduigatsus, sest minu perekond ja paljud sõbrad on ju Portugalis. Samas ei ole asi üldse hull, sest mul on Eestis väga head sõbrad, kellega koos olles tunnen end samuti nagu kodus. Teine asi, mida igatsen, on Portugali köök. Olen proovinud Portugali rahvustoite siin Eestis järele teha, kuid see pole päris see, midagi jääb alati puudu.”

Armastus muusika vastu on Jose’l olnud eluaeg, sest ka tema isa oli andekas muusik. “Minu isa on mulle alati suureks eeskujuks olnud, mäletan, kui olin väike, siis jälgisin teda suure huviga – kuidas ta teistele muusikat õpetas ja ise muusikat lõi ja millist rõõmu see talle pakkus. Ta tegi oma tööd suure armastuse ja kirega ja mina tahtsin täpselt sedasama tunnet. Olen õnnelik, et minu lapsepõlveunistus sai teoks,” ei vahetaks Jose oma ametit mitte millegi vastu.

Karin Karu