Pildigalerii! Gert Laasme käis eksootilisel Zanzibari saarel!

Pildigalerii! Gert Laasme käis eksootilisel Zanzibari saarel!

Meelelahutusärimees Gert Laasme korraldab lisaks iganädalastele suurejoonelistele pidudele Eestis kord aastas ka eksklusiivset Tantsuparadiisi nime kandvat peotuuri, mis eelmisel aastal leidis aset Kariibidel – Dominikaani Vabariigis ja üle-eelmisel aastal Türgis. Selle aasta peotuur aga on Gerdil plaanis viia läbi hoopis Zanzibaril, kus mees ka hiljuti nädal aega veetis, et teha ettevalmistusi novembris toimuvaks peotuuriks. Buduaarile räägibki Gert oma reisist Zanzibarile.

Meelelahutusärimees Gert Laasme korraldab lisaks iganädalastele suure-joonelistele pidudele Eestis ka kord aastas eksklusiivset Tantsuparadiisi nime kandvat peotuuri, mis eelmisel aastal leidis aset Kariibidel – Domini-kaani Vabariigis ja üle-eelmisel aastal Türgis. Selle aasta peotuur aga on Gerdil plaanis viia läbi hoopis Zanzi-baril, kus mees ka hiljuti nädal aega veetis, et teha ettevalmistusi novemb-ris toimuvaks peotuuriks. Buduaarile räägibki Gert oma reisist Zanzibarile.

Kuidas tekkis otsus just Zanzibaril järgmine Tantsuparadiisi peotuur korraldada?

Otsus Zanzibarile (asub Tansaanias ja on mitmest saarest koosnev) minna tekkis läbi mitme aspekti, sest tegemist oli ikkagi minu jaoks tööreisiga. Esiteks otsin hetkel kohta, kus sel aastal korraldada Tantsuparadiisi iga-aastane peotuur (eelmine aasta toimus üritus Kariibidel, Dominikaanis ja üle-eelmisel aastal Türgis) ja esimesena torkas pähe just see koht, sest eelmisel aastal pakuti sinna tutvumisreisi. Kahjuks mul lihtsalt polnud aega, et minna ja ürituse jaoks oli koht juba välja valitud. Hetkel käivadki läbirääkimised sealsete hotellide ning reisikorraldajatega. Eelmised aastad osutusid väga populaarseks ja kõik soovijad, kes mõtlesid veel viimasel hetkel liituda, ei saanudki tulla, sest polnud piisavalt kohti. Seega soovitan sel aastal kõigil, kel kindel soov meiega kaasa tulla, anda oma soovist teada juba täna.

Käisid ise hiljuti Zanzibaril, räägi palun oma reisist. Millega peaks arvestama need, kes ka ise soovivad sinna sõita?

Käisin Zanzibaril nüüd jaanuari lõpus–veebruari alguses, aga Tantsuparadiisi plaanime novembri lõppu, kui Eestis juba külm ning hall ümberringi ja rahvas vajab väikest päikese energiasüsti. Novembris-detsembris on Zanzibaril kõige tuulevaiksem, vihmaperiood sellel saarel jääb aprill-mai-juuni perioodi, siis on paljud hotellid seal üldse suletud. Vee- ja õhutemperatuuri vaadates on naljakas tõdeda, et vesi on aastaringselt 28-29 kraadi, aga õhutemperatuur 27 kraadi! Seega veemõnude nautlejatel lõbu laialt.
Mingeid spetsiaalseid meditsiinilisi süste ma ise enne reisi ei teinud, kuna mul need juba ammusest tehtud, sest olen igal aastal üritanud vähemalt ühes eksootilises kohas ära käia ja seal samad nõuded, aga vaktsineerimata ei soovita kindlasti minna kellelgi, sest tegemist ikkagi Aafrikaga ja arstiabi on seal suhteliselt lapsekingades.
Lend sinna kestis Itaaliast (Milanost) 8 tundi, enamus lennukid on väga korralikud, suured ning mugavad, tagasiteel tegime vahemaandumise Keenias, mille tõttu lisandus lennule 1,5 tundi.
Kohalik rahvas on väga sõbralik, kuna tegemist väikese saare ja vaese riigiga ning nad teavad, et nende heaolu sõltub turistide rohkusest ja raha kulutamisest. Vaenulikkust ei kohanud kuskil, pigem tundsime end linnas ringi liikudes suhteliselt turvaliselt. 95% rahvast on moslemid, kes on segunenud araablastega, seetõttu ka ajaloos tuntud kui kuulus orjaturg, mis asus sellel saarel, ei kaubelnud kohalikega, vaid ainult sissetoodud orjadega. Zanzibari rahvas ise oli orjusest vaba. Ametlike keeltena on kasutusel kohalik swahili keel ja inglise keel, küll aga räägivad kõik turistidega kokku puutuvad kohalikud lisaks ka itaalia keelt ja sellega saab seal ilusti hakkama. Põhjuseks, miks seal itaalia keelt osatakse, on see, et itaallastele on Zanzibar nagu meile Soome või Saaremaa, kuhu kiirelt puhkama sõidetakse ning 90% turistidest ongi pärit Itaaliast.
Pähe soovitaks õppida sõnad: jambo – tere; mambo – kuidas käsi käib?; karibu – tere tulemast ning igale väiksemalegi soovile vastatakse seal nende lemmiksõnaühendiga: hakuna matata – pole probleemi!

Kuhu Zanzibaril olles kindlasti minna tasuks?

Olin kohapeal seitse ööd ja selle ajaga jõudsin läbi sõita terve saare ja ööbida neljas erinevas hotellis, kõik saare erinevates otstes. Spetsiaalsetest väljasõitudest võiks ära märkida, et sai käidud Zanzibari kõige peamises linnas Stone Town’is, kus on sündinud ka meie kõigi armastatud Freddie Mercury ansamblist Queen, lisaks sai ära vaadatud ka maja, kus ta elas, mis asub otse nende peamise postkontori kõrval. Linn erineb muust saarest oluliselt, kuna mujal on tegemist ainult metsa ja väga väikeste majakestega. Soovitan seda kindlasti kõigil vaatama minna. Veel sai tehtud väike paadireis imeilusate laguunide vahele, kus on täiesti normaalne näha väikesi asustamata liivaseid saarekesi, kus päeval tore peatuda ja päikest nautida. Üldiselt on Zanzibari rannik omanäoline oma korallidest pankrannikutega, mis jätab unustamatu mulje. Veel leidub saarel hulgaliselt suuri vanu puid, mille nimeks neil Baobab, nende uskumuse kohaselt ei tohi vanu puid maha võtta, puud kasvavad edasi isegi siis, kui nad on maha kukkunud, ronisin isegi ühe sellise puu otsa, mis oli 500 aastat vana!
Shoppajatele oskaks soovitada sealt kõikvõimalikke puidust suveniire ja tarbeesemeid kaasa osta, need on tehtud väga tugevatest eksootilistest puudest ja on seetõttu ka väga tugevad, samuti olid seal väga magusad ananassid ning palju maitseaineid, mille järgi on isegi tulnud hüüdnimi Spice Islands!
Kokkuvõtvalt soovitan Zanzibari kõigile, kel soov näha midagi eksootilist, võrratult kaunist loodust, kristallselget vett, sõbralikke elanikke ja suures koguses päikest ning kes siiani ei teadnud, et peale Lasnamäel asuva samanimelise baari on veel olemas paradiisisaared nimega Zanzibar.

Vaata allpool ka youtube’i videot eelmise aasta peotuurist, mis toimus Kariibidel ning pilte Gerdi reisist Zanzibarile!

Karin Karu