Rebecca Kontus: minu uus album annab vastuseid

Rebecca Kontus: minu uus album annab vastuseid

Pärnust pärit lauljatar ja ka arhitekt Rebecca Kontus sai oma esimese lavakogemuse juba kaheaastaselt. Paralleelselt G. Otsa nimelise Muusikakooliga, mille ta lõpetas kiitusega, asus Rebecca õppima ka Eesti Kunstiakadeemiasse arhitektuuri teaduskonda. Tänaseks on Rebecca Kontus professionaalne muusik, kes esitab ühevõrra veenvalt nii poppi, gospelit, funki, souli, rahvamuusikat kui ka jazzi. Eestis on ta osa võtnud erinevatest laulukonkurssidest nagu Tähtede laul ja Kaks takti ette. Laiemale üldsusele sai Rebecca tõenäoliselt tuntuks esindades Eestit Eurovisioonil ansambli Suntribe koosseisus. Rebecca on andnud välja tänaseks kolm sooloplaati ning viimasest rääkis ta ka Buduaarile.  

Pärnust pärit lauljatar ja ka arhitekt Rebecca Kontus (26) sai oma esimese lavakogemuse juba kaheaastaselt. Paralleelselt G. Otsa nimelise Muusikakooliga, mille ta lõpetas kiitusega, asus Rebecca õppima ka Eesti Kunstiakadeemiasse arhitektuuri teaduskonda. Tänaseks on Rebecca Kontus professionaalne muusik, kes esitab ühevõrra veenvalt nii poppi, gospelit, funki, souli, rahvamuusikat kui ka jazzi. Eestis on ta osa võtnud erinevatest laulukonkurssidest nagu Tähtede laul ja Kaks takti ette. Laiemale üldsusele sai Rebecca tõenäoliselt tuntuks esindades Eestit Eurovisioonil ansambli Suntribe koosseisus. Rebecca on andnud välja tänaseks kolm sooloplaati ning viimasest rääkis ta ka Buduaarile.

Rebecca Kontuse uuel albumil “Võin ma tulla” kõlavad eelkõige armastatud kirikukoraalid jazzilikus võtmes, mis said valitud lausa pärast väikest uurimustööd. “Mul oli plaanis anda välja sellel sügisel järjekordne oma lauludega album, kuid viimasel aastal, mil ma elasin Pariisis, sündis mu loomevarasse väga palju uut materjali. Mulle tundus liiga vara ja kiirustades seda kohe salvestama hakata, seega tahan alustada sellega alles kevadel. Ma jõudsin Eestisse tagasi augusti keskel ja praktiliselt septembris oli käima lükatud projekt salvestada album hoopis armastatuimate kirikukoraalidega. Laulude valikul arvestasin võimalikult paljude arvamusega ja selgitasin välja, millised kirikulaulud on Eesti inimesele ikkagi kõige südamelähedasemad. Tegin lausa pisikese avaliku arvamuse uuringu, mille tulemusena jäi lõpuks sõelale 12 lugu, mis on nüüdseks kõik salvestatud mõnusas jazzilikus võtmes.” Plaaditiimis teevad Rebeccaga kaasa Eesti muusikamaastikul tuntud Ahto Abner trummidel, Peedu Kass kontrabassil, Marek Talts kitarril, Matis Metsala klahvidel, Danel Aljo saksofonil ja Eivin Toodo viiulil. 

Laulude emotsiooni edasiandmiseks uuris Rebecca samuti autorite tausta kohta. “Kui ma hakkasin neid koraale alguses vaatama, siis tutvusin natukene ka ajalooga ja autorite elulooga, et mõista paremini lugude tausta. Lühidalt on autorite kohta kirjas ka plaadi juures, et laulu emotsiooni paremini edasi anda.”

Põhjus, miks inimesed just tema plaadi soetama peaks, on eelkõige sentimentaalne. “Väga paljudel inimestel on lapsepõlvemälestused nende lauludega. Äkki vanaema laulis neid lugusid või jõulude ajal kirikus midagi on kuskilt meeles. See album oleks justkui nagu tagasipöördumine nende mälestuste juurde ja iseenda taasleidmine selle muusika kaudu. Selle plaadi moto on: “Tühjade kätega seisan ma siin, tühja hingega. Ma vajan uut – nägemust ja sihti, tõelist kaalu, puhast algust. Olla kui laps ehtsuses ja armastuses… Võin ma tulla…?””

Lauljatar ütleb, et uus plaat erineb eelmistest ka selle poolest, et küsimuste asemel pakub see vastuseid. “Kui minu eelmised albumid on olnud sellised eneseotsingulised, mis esitavad kuulajale palju küsimusi, siis uus album “Võin ma tulla” pakub oma rahulikkusega pigem vastuseid. Vastuseid, mis on väga lihtsad ja mida me tegelikult kõik teame, aga on vaja endas need üles leida. Need laulud küsivad: võin ma tulla? Ja kui anname loa, võtame aega kuulata, siis on need lihtsad vastused meil leitud,” mõtiskleb ta.

Üllatuseks paljudele pole aga laulmine Rebecca põhitöö, milleks on hoopis arhitektuur. Neiu on lõpetanud sellel erialal Eesti Kunstiakadeemia ning sellest on kasu olnud ka endale stilistikat tehes. “Tegelikult on mu põhitöökoht ikkagi arhitektuuribüroos ja muusika on minu jaoks hobi, mida ma teen kogu hingest. Lisaks muusikale kannan hoolt ka enda stilistika eest. Samuti oma plaadikujunduste osas olen ma alati väga nõudlik, et muusika ja kujunduse kontseptsioon räägiksid ühte ja sama keelt. Plaadi visuaalne pool on alati sündinud dialoogist minu ja kujundaja vahel. Selles osas on EKA mulle andnud väga palju juurde iseseisvas mõtlemises ja disaini mõistmisel ja mõtestamisel.”

Tene Sommer