Uus Restoran/ Brasserie Nr.9 – mida arvavad kriitilise meelega tuntud Eesti kuulsused?

Uus Restoran/ Brasserie Nr.9 – mida arvavad kriitilise meelega tuntud Eesti kuulsused?

Sel suvel Tallinna kesklinnas, Rävala pst. 4 avatud restoran/brasserie Nr.9 võlub eelkõige oma eksklusiivse vaatega linnale, mis üheksanda korruse terrassilt avaneb. Sealne prantsusepärane köök üllatab vägagi huvitavate maitsekooslustega, võimalik on einestada nii lihtsamaid roogi pakkuva brasserie poolel kui ka tõeliselt gastronoomilisi naudinguid pakkuvas gurmeerestoranis. Meeldivaid üllatusi pakub iga roog, mis menüüst leida, üks huvitavamaid maitsekooslusi, mis lausa sõltuvust tekitab, on Nr.9 Caesari salat krõbeda kanamaksaga. Kindlasti tasub ära proovida ka Nr.9 Boeuf Tartare a la Provence, mida kiidavad ka need, kes pöffi muidu väga ei armastagi. Buduaar uuris kolmelt tuntud Eesti inimeselt – stilist ja saatejuht Zenja Fokinilt, modell ja kinnisvarafirma omanik Keith Tootsilt ning Fallen Angels üritustesarja ühelt korraldajalt Jana Pulgalt, miks nemad restorani Nr.9 ikka ja jälle tagasi suunduvad.

Sel suvel Tallinna kesklinnas Rävala pst. 4 avatud restoran/brasserie Nr.9 võlub eelkõige oma eksklusiivse vaatega linnale, mis üheksanda korru-se terrassilt avaneb. Sealne prant-susepärane köök üllatab vägagi huvitavate maitsekooslustega, võima-lik on einestada nii lihtsamaid roogi pakkuva brasserie poolel kui ka tõeliselt gastronoomilisi naudinguid pakkuvas gurmeerestoranis. Meel-divaid üllatusi pakub iga roog, mis menüüs leidub, üks huvitavamaid maitsekooslusi, mis lausa sõltuvust tekitab, on Nr.9 Caesari salat krõbeda kanamaksaga. Kindlasti tasub ära proovida ka Nr.9 Boeuf Tartare a la Provence, mida kiidavad ka need, kes pöffi muidu väga ei armastagi. Buduaar uuris kolmelt tuntud Eesti inimeselt – stilist ja saatejuht Zenja Fokinilt, modell ja kinnisvarafirma omanik Keith Tootsilt ning Fallen Angels üritustesarja ühelt korraldajalt Jana Pulgalt, miks nemad restorani Nr.9 ikka ja jälle tagasi suunduvad.

“Tegelikult, kui räägime moe või söögi teemal, siis olen vahel liigagi kriitilise meelega isik, ütlen täiesti ausalt, ja nii ongi,” kommenteerib Eesti tuntuim stilist Zenja Fokin kohe, kui restoran Nr.9 nime kuuleb. “Ei, tõesti, olen seal mitmeid kordi einestanud, viimati koos Star FM meeskonnaga (tiimi koosseis: Pille Minev, Allan Roosileht, Zenja Fokin), ning absoluutselt alati rõõmsa tuju ning mõnusalt täis kõhuga lahkunud. Viimati nautisime Caesari salatit kanamaksaga, mis oli tõesti meeliülendava maitsekooslusega, uskumatu, et keegi teine pole sellisele ideele varem tulnud!” kiidab Zenja oma uut lemmikut. “Lisaks on lausa uskumatu, et proovinud peakoka pakutud suupistevalikut, uurisime meie ühise lemmiku – suitsukalakorvikese retsepti kohta ning olles harjunud, et taolisi saladusi tavaliselt välja ei julgeta rääkida, saime äärmiselt meeldiva üllatuse osaliseks – meile jagati retsept uskumatu lahkuse ning heldimusega, kodus kahjuks, jah, pole nii osavat kooslust veel teha osanud, seega tuleb ikka ja jälle restoran Nr.9 poole sammud seada,” nendib Zenja, et ega kodus taolist gurmeed tõesti teha ei saa. “Hinna ja kvaliteedi suhe on lihtsalt super,” rõhub Zenja kvaliteedile.

“Sõin seal lõhe-lehttaigna küpsetist aedviljade ja ürdi-koorekastmega, jäin söögiga väga rahule,” meenutab modell Keith oma menüüvalikut. “Interjöör on seal muidugi lummav, nii ilusa vaatega terrassi mujal Tallinnas ei leia. Väga nauditav oli soojal suveõhtul koos heade sõpradega Nr.9 terrassil istuda ja päikeseloojangut imetleda,” meenutab kaunitar möödunud suve. “Hinna ja kvaliteedi suhe on kindlasti paigas,” kommenteerib neiu.

“Viimati sõin Nr.9s küll suvel, kui veel terrassil istuda sai. Mäletan, et sealne Boeuf Tartare a la Provence oli lihtsalt oivaline,” kiidab Jana restorani köögipoolt.  “Mina olen seal alati äärmiselt meeldiva teeninduse osaliseks saanud, isegi suvel, kui kõik lauad olid täis, said teenindajad oma tööga suurepäraselt hakkama,” lisab Jana. “Kindlasti tahan ära mainida ka Nr.9 interjööri, nii stiilipuhtaid kohti võiks Eestis tõesti rohkem olla!”   

Karin Karu
vaata allpool ka pildigaleriid!