Salsatreener Maarika Susi: ”Salsa on eestlaste seas aina populaarsem” PILDID

17 kommentaari
Salsatreener Maarika Susi: ”Salsa on eestlaste seas aina populaarsem”  PILDID

  Maarika Susi on särtsakas ja aktiivne neiu. Tema suurimaks kireks on tants. Maarika leidis enda jaoks tantsimise juba 10 aastat tagasi. Sellest ajast peale on ta tegelenud erinevate tantsustiilide ja trennidega – bailatino, showtants, klassika, kõhutants jpm. Ka on ta osalenud laevadel showtantsu projektides ja pühendub aktiivselt tüdrukute tantsugrupi Cerise tegemistele. Neli aastat tagasi leidis ta aga enda jaoks midagi täitsa uut ja huvitavat – salsa. Nüüd ongi kaunis neiu viimased kolm aastat suunanud oma energia selle stiili põhjalikule omandamisele ja täiusta-misele. Buduaar uurib, et mis siis on salsa populaarsuse fenomeniks.
 

Maarika Susi on särtsakas ja aktiivne neiu. Tema suurimaks kireks on tants.

Maarika leidis enda jaoks tantsimise juba 10 aastat tagasi. Sellest ajast peale on ta tegelenud erinevate tantsustiilide ja trennidega – bailatino, showtants, klassika, kõhutants jpm. Ka on ta osalenud laevadel showtantsu projektides ja pühendub aktiivselt tüdrukute tantsugrupi Cerise tegemistele. Neli aastat tagasi leidis ta aga enda jaoks midagi täitsa uut ja huvitavat – salsa. Nüüd ongi kaunis neiu viimased kolm aastat suunanud oma energia selle stiili põhjalikule omandamisele ja täiusta-misele. Buduaar uurib, et mis siis on salsa populaarsuse fenomeniks.

Palun räägi mulle lähemalt salsast kui tantsustiilist.

Salsa kui tantsustiil on pärit Kuubast ja kiiresti levinud üle maailma. Salsat nagu ka teisi sealtpoolt maakera pärit tantse iseloomustab temperamentsus, graatsiline ja kiire puusade, õlgade ning kogu keha liikumine. Tantsida saab nii üksi kui kahekesi.

Kuidas sina jõudsid salsani?

Salsasse armusin esmakordselt Mehhikos 2006. aasta suvel. Käisin seal Lions Klubi noortevahetuse raames ja nägin seal tõelist salsatajate paradiisi. Mulle meeldis selle tantsu kergus ja rõõmsameelsus, mis salsapidudega kaasas käib. Lisaks on loomulikult ladina rütmid mõnusalt kaasahaaravad. Hiljem üliõpilasena Granadas studeerides hakkasin aktiivselt võtma salsatrenne, kus oli minule üllatuseks trennides alati naiste puudus ja paluti alati kauemaks jääda ja aidata mehi naistepuudusest välja! Nii ma siis iga õhtu salsatrennides veetsingi.

Sina ise oled ka salsa ja bachatango treener, kus õpetad ja mida?

Õpetan salsat ja bachatangot Fusion Dance Studios Tallinnas, (Rävala pst 8) koos oma tantsupartneri Sergei Volodin´iga. 

Bachatango on Eestis uus trendikas tantsustiil, mille esimesed õpetajad olemegi mina ja Sergei. Bachatango on hea võimalus kombineerida Bachata rütmikus ja sensuaalsus Argentiina tango kirglikkusega. Aga sellest räägin teine kord pikemalt!

Salsa fenomen ja populaarsus?

Salsa fenomen peitub minu arust salsa kaasahaaravuses. Inimene, kes on korra salsat proovinud ja salsapeol käinud, armub salsa rõõmsameelsusesse, kergusse ja salsapidude õhkkonda.

Salsa on suurepärane võimalus leida endale ja miks mitte ka oma kaaslasele uus aktiivne hobi, mida saab 2-3 korda nädalas Tallinna erinevates kohtades praktiseerimas käia. Lisaks on salsapeod ka imeheaks kohaks uute tutvuste leidmisel.

Salsapidudega käib alati kaasas hea tuju, ladina rütmid ja mõnusad värsked cuba libre´d ja mojito´d!  Salsapeod toimuvad näiteks igal esmaspäeval Katusekohvikus, igal kolmapäeval Cubanitas, kord kuus laupäeviti Bailebon Bonbonis. Nii et on pidusid küll, kus käia ja tantsida!

Tule ja naudi ladina rütme koos F.D.S meeskonnaga.

 

Lisainfot saab www.fds.ee

 

Annett Grossfeldt