Sille Sutting Brisbane’ist: vesi tõuseb iga sekundiga! Pildid!

Sille Sutting Brisbane’ist: vesi tõuseb iga sekundiga! Pildid!

Sille Sutting, kes sai tuntuks tõsieluseriaalist “Lihtne Elu” ning mängis ka filmis “Jan Uuspõld läheb Tartusse”, kolis eelmisel aastal Austraaliasse. Sille rääkis Buduaarile katastroofilisest olukorrast Brisbane’is, kus vesi tõuseb iga sekundiga ning uudistes palutakse inimestel kodud maha jätta!  

Sille Sutting, kes sai tuntuks tõsieluseriaalist “Lihtne Elu” ning mängis ka filmis “Jan Uuspõld läheb Tartusse”, kolis eelmisel aastal koos oma boyfriend Joel Leifiga Austraaliasse. Sille rääkis Buduaarile katastroofilisest olukorrast Brisbane’is, kus vesi tõuseb iga sekundiga ning uudistes palutakse inimestel kodud maha jätta!

Rahvaarvult kolmas linn Brisbane’is on sundinud inimesed oma kodudest evakueeruma üle kallaste tõusnud Brisbane’i jõe voogude eest. Sille räägib, et linnas on olukord väga tõsine ning vesi tõuseb iga sekundiga! “Pool Brisbane’i on evakueeritud ja kesklinnas lülitati täna hommikul elekter välja! Kui viimati oli selline uputus 1974. aastal ja veetase oli tõusnud 4,2m, siis homseks lubatakse kella neljaks päeval 5,4m! Kõik jõeäärsed restoranid ja villad on ära uppunud ja mööda jõge ujuvad restoranide platvormid, mööblid, majade tükid jne. Poed on tühjaks ostetud, uus kaup ei jõua isegi kohale. Ka krokodillid ja mürgised maod on linna pääsenud!

Paljud linnaosad, mis on siiski eelnevalt tühjaks evakueeritud, on juba vee all, kuid olukord läheb iga hetkega tõsisemaks. “Inimesed kas ise lähevad kuhugi mujale või lähevad evakueermiskeskusesse, kus praegu juba on umbes 5000 inimest. Uudistes räägitakse hommikust õhtuni, et asi on väga tõsine ja ärge paanitsege ja palutakse riskipiirkondades kodud maha jätta. Kõige hullem oli Toowoomba linnakeses Brisbane’i lähedal, kus tuli ootamatult mudalaviin koos tulvaveega. Surnuid on praegu 12, aga õnneks kadunud inimeste arv on langend 78-lt 51-le,” jutustab Sille. “Endal tuli mul hirm, kui kuulsin, kui palju inimesi juba surnud on ja see linn asus kõigest 100km kaugusel meist. Nüüd on juba natuke rahulikum, kuigi vesi tõuseb iga sekund. Parem ikka karta kui kahetseda, seega pakkisime oma asjad kõrgemale ja kolisime teiste eestlaste juurde kahekordsesse majja. Eks paistab, kui hulluks asi homme läheb, aga usun ja loodan, et meie jääme veest puutumata,” loodab ta.

Tene Sommer