Talvised trendid meestemoes 2013!

Talvised trendid meestemoes 2013!

Talv on ametlikult avatud, kuid millised trendid valitsevad talvises meestemoes? Viska pilk peale Buduaari trendiülevaatele, et oma kallimale just õiged trendihitid leida!  

Talv on ametlikult avatud, kuid millised trendid valitsevad talvises meestemoes? Viska pilk peale Buduaari trendiülevaatele, et oma kallimale just õiged trendihitid leida!

 

Tikandid ihul

Maitsekalt tagasihoidlik nude ehk ihutoon, mis on mitmendat hooaega olnud naistemoes juhtiv trend, tungib sel hooajal ka meestemoodi. Ihukarva beežid särgid, mis moodustavad olulise osa ka Dries Van Noteni kollektsioonist, on kaunistatud pisikeste tikanditega ja jätavad kaugelt vaadetes mulje, justkui tegu oleks pluusi alt läbi kumava tätoveeringuga.  Selline pidulik trend sobib nii eraldi kui ka pintsaku all kandmiseks ning on ideaalne valik saabuvaks pidudehooajaks.

Disainer: Dries Van Noten


Hommikumantli-motiivid

Mugav ja äärmiselt mehelikult mõjuv hommikumantel kolib nüüd Louis Vuittoni eeskujul kodust välja ning teretab kõiki fashionista’sid otse tänaval! Loomulikult ei sobi tänavale minekuks tavaline hommikumantel, mis sinu elukaaslasel juba olemas on, kuigi inspiratsioon mustri ja isegi tegumoe valmimiseks on saadud just sealt. 

Moekat siidist jakki tasub kombineerida tavaliste viigi- või teksapükstega, kuid mitte mingil juhul ei tohiks selle kõrvale ilmuda laialõikelised eksemplarid, mis võivad sellele look’ile iseloomuliku šiki välimuse sootuks ära rikkuda.

Disainer:  Louis Vuitton 

 

Vee- ja tuulekindel

Mis saaks Eesti muutliku ilmaga praktilisem olla kui üks tuule- ja niiskuskindel kangas? Lisaks praktilisusele on kõnealune kehakaitse ka äärmiselt trendikas ja mugav. Tugevast ja vastupidavast riidest ning sportliku alatooniga ülerõivas sobib eelkõige treenitud kehaga meestele, sest veniv kangas sügisega kogutud lisakilodele ruumi ei jäta. Seega eksivad need, kes arvavad, et sport on vaid valitud grupile – sport, nagu ka sellest ammutatud rõivaideed, on vägagi moes!

Disainer: Thierry Mugler


Läbipaistvus

Ja siit tuleb üks põnev flashback 90ndatesse, mil läbipaistvad kangad olid äärmiselt populaarsed ka meestemoes. Tegu on tõepoolest väga julge ja ekstravagantse valikuga, mida kaugeltki mitte iga mees ei oska välja kanda. Kõige lihtsam variant ja kindla peale minek on miksida omavahel erinevaid tekstuure, piirdudes kõigest ühe värviga, ning soovi korral lisada särtsu glamuurselt läikivate lakk-kingadega.

Disainer: Jean Paul Gaultier


Pisut punki, kergelt rokki

Vahelduva eduga trenditabelisse sisse ja välja hiiliv punk-stiil on sel hooajal pürginud moeparaadi tippu. Punane ruut, lõhkine hall või kivipesuteksa, needid ja nahk on tagasi kõrgmoelavadel. Kuna muusika ja mood käivad käsikäes, pane mängima 90ndate rokiklassikud ning ammuta inspiratsiooni Yves Saint Laurenti ja Diori selle hooaja kollektsioonidest.

Disainerid: Yves Saint Laurent, Dior


Pepita-ruut 

Elegantne pepita-ruut, mida paljude naisstaaride seljas eelmine hooaeg näha võis, on nüüdseks tunginud meestemoodi ning tundub, et jääb sinna pidama. Silmapaistev ja humoorikas Suurbritannia moekunstnik Vivienne Westwood, kelle loomuses on alati olnud soov oma moepublikut šokeerida, täitis sel aastal oma harjumuspärast missiooni selle dramaatilise 60ndatest pärineva prindiga. Seda originaalset lahendust loodame siiralt näha ka meie meeste seljas!

Disainer : Vivienne Westwood

 

Jeti

Kas pole mitte soe ja tore astuda lumehange sellise moodsa karusnahkse saapaga? Pisut ürgse ilmega jalavarjud on suurepärane lahendus suure ja kohmaka parka tasakaalustamiseks, eriti mehel, kes skinny-lõikelisi teksasid kanda armastab. Teiseks plussiks on muidugi ka saapa kõrgus, mis ei anna külmale tuulele ja lumele väiksematki võimalust jalale ligi pääseda.

Disainer: Fendi


Kristlik mood 

Tundub, et Dolce Gabbana on jõuludeks kõik vajalikud ettevalmistused ära teinud – käinud isegi kirikus oma uue kollektsiooni tarbeks inspiratsiooni saamas. Ikoonid ning üleüldine kirikuatmosfäär on tõepoolest väga uhke ja paeluv. Kuldsed küünlajalad, mosaiikaknad – siin on kõik, millest loov inimene vaimustuda võiks. Kas ka meie meestel on piisavalt usku, et selle trendiga oma garderoobi pisut valgust ja hiilgust tuua? Loodame, et on!

Disainer: Dolce Gabbana

Kaamel

Klassikaline beež on värv, millest ühelgi stiilsel mehel kunagi küll ei tohiks saada. Kaamelikarva mantel on väärikas investeering, sest sarnaselt mustaga sobib see ükskõik millise teise tooniga ning ei muuda kunagi komplekti süngeks või igavaks. Burberry Prorsumi peadisainerid on sellest toonist alati olnud suures vaimustuses ning oma tavasid muutmata propageerivad seda ka tänavu talvel.

Disainer:  Burberry Prorsum

 

Linnapoiss

Linnapildiga print mõjub alati dünaamilise ja nooruslikuna, sügavad värvid lisavad aga särtsu ja võlu. Moschino elegantne kostüüm on niivõrd mitmekülgne, et variante selle väljakandmiseks on lausa kümneid. Kandes pintsakut ja pükse koos, eksperimenteeri erinevate värvide ja tekstuuridega, kui aga otsustad kostüümi komponendid lahutada, pööra tähelepanu graafilistele printidele ja põnevatele lõigetele.

Disainer: Moschino 

 

Seda, millised trendituuled puhuvad talvises naistemoes, saad vaadata SIIT.

Tekst: Kristiina Virt

Fotod: Scanpix 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping talv 2013