Teele Viira, Kerli Kõiv, Mihkel Raud jt: millist nalja ja segadust nimekaimud põhjustavad?

Teele Viira, Kerli Kõiv, Mihkel Raud jt: millist nalja ja segadust nimekaimud põhjustavad?

  Nimi ei riku meest, kuid nimi võib tekitada segadust, pahandust või hoopiski palju nalja – seda eriti siis, kui sul juhtub olema nimekaim! Buduaar otsis üles ja küsitles Eesti kuulsusi ja nende vähemkuulsaid nimekaime.    

Nimi ei riku meest, kuid nimi võib tekitada segadust, pahandust või hoopiski palju nalja – seda eriti siis, kui sul juhtub olema nimekaim! Buduaar otsis üles ja küsitles Eesti kuulsusi ja nende vähemkuulsaid nimekaime.

Peeter Oja 

Näitleja ja naljamehe Peeter Oja nimekaim on kuulsa Peetriga ka isiklikult kohtunud. Põgusast kohtumisest kaubanduskeskuses jäid meelde näitleja sõnad: „Elu on huvitav ja veel huvitavamaks läheb!“ Muidugi ei saa nimekaim ühtegi seltskonda sulanduda nii, et keegi ei küsiks: mis värk siis nüüd on? Meenub seik, kus nimekaim Peeter naasis puhkusereisilt ning lennujaamas ootav sõbranna jättis talle jaama mikrofoni kaudu teate, et ootab Peeter Oja välisukse kõrval. Kui Peeter omanimelist kutsungit kuulis, seisis ta täpselt kahe piirivalvuri kõrval, kes omavahel valju häälega arutasid, et see on ju see kuulus naljamees! Suur oli ametivõimude imestus, kui Peeter, kel oma kuulsa nimekaimuga mitte mingisugust välist sarnasust ei ole, end sealsamas neile tutvustas.

Kristiina Aigro

Eksmissi ja saatejuhi Kristiina Heinmetsa, kellest sai pärast abiellumist Kristiina Aigro, nimekaim Kristiina Aigro on tajunud, et kui telefonis oma nime mainib, jääb teisel pool aeg-ajalt vaikseks. Ilmselt mõeldakse: kas tõesti on tegemist meie armastatud missiga? Ka klienditeenindajana töötava Kristiina sõprade ringkonnas on nii mõnigi kord teemaks kuulus nimekaim. Ikka lõõbitakse, et näe, nägin su pilti ühes või teises ajakirjas. Kristiina ise tunnistab, et temal on kuulsa nimekaimu üle vaid hea meel. Näiteks kui trükkida nimi Google’i otsingumootorisse, jäävad esimese asjana silma tegusa nimekaimu fotod ja tegemised.

Teele Viira

Ka superstaari-saatest tuule tiibadesse saanud lauljannal Teele Viiral on nimekaim, kes on samuti pärit Saaremaalt. „Kui Teele alles superstaari-saatesse läks, helistas minu emale sugulane, kellega me väga tihti ei suhtle ning mind ta pole ka kunagi näinud. Ta arvas, et superstaari-saate Teele olengi mina. Sugulane oli nii rõõmus ja vaimustuses ja lisas oma jutule veel, et küll see tüdruk on nii teisse, samad näojooned ja puha. Ja küll tal oli üllatus suur, et näe, hoopis teise pere Teele Viira,“ naerab nimekaim, kes töötab hoopis juuksurina Pikk 40 ilusalongis. Juuksur Teelele meenub, kuidas ta esimest korda oma nimekaimust kuulis: „Teisest Teele Viirast sain teada hambaarstil käies, kui hambaarst hakkas minu suus jätkama teise Teele Viira suus pooleli jäänud projekti. Õnneks jäi asi õigel momendil katki!“

Kerli Kõiv

Maailmakuulsal eesti poplaulja Kerli Kõivul on teadaolevalt lausa viis nimekaimu. Üks lauljatari nimekaimudest, 18-aastane Tõrvandi Kerli Kõiv sattus paar aastat tagasi jänest sõites mupo bussi. Kui Kerli ametivõimudele oma nime ütles, ei uskunud mundrikandjad oma kõrvu! „Mis asja?!? Ei ole, mis sa valetad siin praegu. Ma ei usu sind!“ oli munitsipaalpolitseinike ühine reaktsioon. Kerli, olles olukorrast siiralt jahmunud, ulatas oma ID-kaardi ning luges kinnituseks peast ka oma isikukoodi ette. Selle peale palusid mehed Kerlil ka viisijupi üles võtta, mida Kerli siiski ei teinud. „Üldiselt rohkem selliseid naljakaid juhtumeid pole olnud, kuid peamine küsimus on alati: „Kas sa laulad ka?“, kui kusagile, näiteks arsti juurde ajapanek on või ükskõik, kus nime küsitakse,“ räägib Kerli, kes tegeleb laulmise asemel hoopis jalgpalliga.

Ka teine, Tartust pärit popstaar Kerli Kõivu nimekaim mäletab, et suurema tähelepanu osaks sai ta just siis, kui Kerli oli Fizz Superstaariks nimetatud. „Pärast seda tuli fännide telefonikõnesid vastu võtta suisa südaööl, kuniks ma oma telefoninumbri salastasin,“ meenutab Kerli. Peale fännidekõnede meenub Kerlile ka juhtum, mis leidis aset hoopis teisel pool piiri, nimelt Hispaanias Barcelonas.

„Ajal, mil ma hotellis check-in’i tegin ja ulatasin oma ID-kaardi hotellitöötajale, vajus tema suu väga lahti, kuna ta esiti arvas, et tegu ongi kuulsa laulja Kerli Kõivuga. Seejärel ma rahustasin ta maha ning ütlesin, et mul on küll sama nimi, aga mitte lauluanne,“ naerab nimekaim. Kerli sõnul harvad pole ka juhused, kui Skype’is saadetakse teateid järjekordsest kuulsa lauljatari auks loodud fänniklubist ning loomulikult saab turundusvaldkonnas tegev Kerli Kõiv hulgaliselt sõbrakutseid Facebookis.

Mihkel Raud

Kuulsa kultuuritegelase ja telenäo Mihkel Raua nimekaim tunnistab, et suuri sekeldusi seoses kuulsa Mihkliga polegi ette tulnud, kuid tähelepanu jagub talle kõikjal, kus oma nimi öelda tuleb. „Kui kusagil dokumenti näidata, näiteks pangas, siis tellerile tekib ikka väike muie näole,“ naerab Mihkel. Kord palutud tal isegi kuulsa nimekaimu pähe autogrammi jagada, et siis autogrammi saaja saaks hiljem sõbra ees uhkeldada, et sai selle „päris Mihklilt“. „Põhiküsimus on ikka, et kus sinu habe on! Kunagi võib-olla oli tüütu, kui kõik meid võrdlema hakkasid, aga praegu ei häiri. Pigem tuleb kasuks kui kahjuks.“

Marge Rahu

Ka Buduaari tegevjuhil Marge Rahul on nimekaim. Marge meenutab, kuidas ta teise Marge arvelt kasu lõikas. „Ma olen elu jooksul endale palju kliendikaarte teinud, aga kaasas kanda ma neid ei armasta ja osa on ka juba kadunud. Tavaliselt, kui ma midagi ostan, siis palun müüjal arvutist järele vaadata, kas mul on kliendikaart. Olin juba mitu korda mitme aasta jooksul Apollo raamatupoes ostusid teinud ja allahindlust saanud teadmisega, et mul on nende kliendikaart, kui ühel korral taas nime järgi allahindlust küsides täpsustas müüja, kas mu kodune aadress on ikka Tartus. Selle peale olin ma nii ehmatanud, et ütlesin esimese ropsuga: „Ma ei tea.“ Siis hakkasime mõlemad müüjaga naerma, ma tunnistasin oma patud üles ja ta tegi mulle veel viimase allahindluse nimekaimu arvelt.“

Evelyn Sepp

Kuulsal poliitikul Evelyn Sepal on nimekaime rohkem kui üks. „Esimest korda põrkusin selle teadmisega pangas, kui mulle rõõmsalt ulatati nimekaimu pangakaart,“ mäletab Evelyn. Hilisemas elus on Evelynil õnnestunud ka ise oma nimekaimudega tutvust teha. „Minu jaoks on see ju pigem naljakas, nende jaoks olnud ehk ka naljakas, aga kindlasti rohkem huvi äratav või häiriv. Korra või paar on nad ka ajakirjandusse sattunud ja siis olen pigem mina olnud häiritud sellest, et manipuleeritud on minu isiku ja nende nimega ning pistetud mind aega ja kohta, kus ma olnud ei ole ega poleks ka olla tahtnud.“

Merle Tamm

Tegu pole küll kuulsustega, kuid ainuüksi suhtlusportaalist Facebook võib leida üheksa Merle Tamme. Kui juba üheksa inimest kannavad ühte nime, siis ei saa ju loota, et sekeldusi ei tekiks. Valgas elavale Merle Tammele on tuttavad olukorrad, mil leiab oma postkastist nimekaimule adresseeritud kirja või vastupidi, et nimekaim leiab Merlele kuuluva kirja oma posti seast. Lisaks meenutab Merle, kuidas suvel helistas talle üks tore vanadaam, kes pikalt ja laialt seletas, et toob nüüd kohe need lilletaimed talle ära! Nii kaua kui Merle üritas teisel pool toru meenutada, kes ja miks peaks talle lilletaimi tooma, sai tädike ise juba aru, et asi on kahtlane. Hiljem selguski, et lilletaimi ootab üks teine Merle Tamm. „Üldiselt on mul hästi läinud ja kellegi trahvi või tasumata arvet pole mulle pähe veel määritud!“ naerab Merle.

 

Lisa kommentaariumi oma lõbus lugu seoses nimekaimuga. Kui lugu on piisavalt hea, siis avaldame selle ja kingime sulle Buduaari ajakirja aastatellimuse.

 

 

Tekst: Triin Tisler

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping talv 2012

Sarnased artiklid