Tiiu Järviste tegeleb hobidega varahommikuti!

Tiiu Järviste tegeleb hobidega varahommikuti!

Tiiu Järviste sai üldsusele tuntuks lauldes koos Mikk Saarega saates “Laulud Tähtedega”. Ta on ettevõtluses tegutsenud ligi 25 aastat ning hetkel on Tiiu ajakirja MOOD vastutav väljaandja. Buduaar uuris aktiivselt naiselt, kas ta ikka veel laulmisega tegeleb, millised hobid tal on ja millega Tiiu end nii heas vormis hoiab. Peale “Laulud Tähtedega” saadet pole Tiiu laulmist unarusse jätnud. “Laulmas käin nädalas kaks korda Teaduste Akadeemia Naiskooris. Meid Mikuga on kutsutud esinema, aga oleme siiani kõik korrad ära öelnud. Esiteks peaksime me Mikk Saarega hea esinemise tulemuse saavutamiseks siiski ka palju proove tegema. Kuna Mikk andis just välja oma uue plaadi ja mina olen hõivatud oma tööga, siis pole meil lihtsalt mahti olnud. Ja ma tunnen ise, et lauljakarjäär ei ole ka minu eesmärk. Ma jään parem “oma liistude juurde”, olen ettevõtja ja tööandja, lapsevanem ja armastatu ning nendega kaasneb väga palju kohustusi,” räägib Tiiu. Saatega kaasnenud tuntus Tiiut ei häiri.  

Tiiu Järviste sai üldsusele tuntuks lauldes koos Mikk Saarega saates “Laulud Tähtedega”. Ta on ettevõtluses tegutsenud ligi 25 aastat ning hetkel on Tiiu ajakirja MOOD vastutav väljaandja. Buduaar uuris aktiivselt naiselt, kas ta ikka veel laulmisega tegeleb, millised hobid tal on ja millega Tiiu end nii heas vormis hoiab.

Peale “Laulud Tähtedega” saadet pole Tiiu laulmist unarusse jätnud. “Laulmas käin nädalas kaks korda Teaduste Akadeemia Naiskooris. Meid Mikuga on kutsutud esinema, aga oleme siiani kõik korrad ära öelnud. Peaksime siis Mikk Saarega hea esinemise tulemuse saavutamiseks siiski ka palju proove tegema. Kuna Mikk andis just välja oma uue plaadi ja mina olen hõivatud oma tööga, siis pole meil lihtsalt mahti olnud. Ja ma tunnen ise, et lauljakarjäär ei ole ka minu eesmärk. Ma jään parem “oma liistude juurde”, olen ettevõtja ja tööandja, lapsevanem ja armastatu ning nendega kaasneb väga palju kohustusi,” räägib Tiiu. Saatega kaasnenud tuntus Tiiut ei häiri.

Üheks enda omamoodi hobiks nimetab ta “riidekaltsudega mängimist”, sest nii nimetavad seda ta lapsed. Ta lisab: “See on oma kapist, second-handist, vintage poekestest väljamaal ja luksuskangaste restitükkidest riiete ümberõmblemine. Valminud riideid meeldib täiendada tekstiilimaalingute, pärlite, litrite, kangaribade ja muu huvitavaga. Peale selle meeldib mulle väga kududa ja heegeldada ja muidugi tikkida. Käeliste harrastuste hulka käib ka kalligraafia, mida olen aastaid tagasi süvendatult õppinud ja mida ikka ning jälle armastan teha. Viimati kirjutasin üleeile poole ööni sõbranna pulmakutseid. Nende hobidega meeldib mulle tegeleda varahommikuti, väga varahommikuti.”

Enda hea füüsilise vormi võlgneb Tiiu pidevale trenniskäimisele. “Tänapäeva  moodne inimene peab ennast füüsiliselt heas vormis hoidma. Teadlased on välja uurinud, et tugev füüsiline vorm ennetab inimest vananemisest ja suudab hoida ka aju töö aktiivsena. Ma ise olen õnnelik, kui saan trennis käia 5 korda nädalas ja lähen iseendaga tülli, kui ainult 3 korda leian kiire elutempo juures aega seda teha. Igal hommikul päeva alustades teen ka “viit tiibeti harjutust”, küll soovitatust lühemalt, aga ikkagi,” räägib Tiiu oma aktiivsest eluviisist. Vabal ajal lõõgastub Tiiu kõige meelsamini kodus. “Armastan oma kodu, koduseid ja kodusoojust. Olen selles suhtes vist veidi vanamoodne. Tunnen ennast kodus hästi ja mugavalt, mulle meeldib kodus askeldada, sättida, tasakesi korrastada, teed juua, ringutada jne – nagu naised ikka,”jutustab Tiiu.

Suve plaanib Tiiu veeta kodumaal. “See on kaunis aastaaeg ja pole eriti pikk. Meie perel on imetilluke kollane majake ja veel korrastamata õueke Haapsalu linnas. Sinna igatsen alati, kuigi mu sõbrad lustivad seal tihemini, kui ma ise “,  räägib Tiiu Buduaarile oma suveplaanidest.

Buduaar.ee