Tööandjad ei pea 8 – tunnisest tööpäevast loobumist mõistlikuks

Kaheksatunniste tööpäevade asendamine neljatunniste töötsüklitega muudaks inimesed õnnelikumaks ja vabamaks, leiavad ametiühingujuht ja suhtekorraldaja, ent tööandjad vastustavad seda ideed, kirjutab Postimees. 

Kaheksatunniste tööpäevade asendamine neljatunniste töötsüklitega muudaks inimesed õnnelikumaks ja vabamaks, leiavad ametiühingujuht ja suhtekorraldaja, ent tööandjad vastustavad seda ideed, kirjutab Postimees

Ametiühingute keskliidu esimehe Harri Taliga ning suhtekorraldusfirma Rull & Rumm juhataja Ivo Rulli arvates ei tohiks keelatud olla ka jutti kaheksa tundi töötada, kuid inimestel peaks olema võimalik valida endale sobivaim aeg töötamiseks või poolitada päev oma asjade ajamiseks mitmetunnise pausiga.

Ametiühingute keskliidu juhi Taliga sõnul on kaheksatunnisest katkematust tööpäevast loobumine küll uudne ja analüüsimata idee, kuid see väärib kaalumist.

Tema hinnangul annaks selline korraldus võimaluse töötada ka näiteks kolm päeva nädala lõpus, saades nii kõrgemalt tasustatud päevade eest toimetulekuks piisavalt raha ning kasutada ülejäänud aega enda ja pere jaoks.

Tartus tegutseva konservitehase AS Salvest nõukogu esimees Veljo Ipits ütles seevastu, et suhtub väljakäidud ideesse skeptiliselt. Enamik inimesi on tema sõnul huvitatud sellest, et alustada tööpäevaga hommikul ja jõuda võimalikult kiiresti pärast selle lõppu oma pere juurde.

/Buduaar.ee/