TREENER KOMMENTEERIB: kas Rebel Wilson kaotas 30kg tervislikult?

Buduaar

shutterstock

Armastatud komöödianäitleja Rebel Wilson kaotas eelmisel aastal kaalust pea 30kg.

2019. aastal osales austraallanna lausa neljas filmis, sealhulgas sel pühapäeval kanalil TV3 Film esilinastuvas tragikomöödias “Jänespüks Jojo“. 2020. aastal võttis Rebel lõpuks aja maha ning keskendus enda tervisele.

Vaatame lähemalt, milliste nippidega ta 40-aastaselt ideaalvormi sai ning laseme MyFitnessi personaaltreeneril Kristjan-Johannes Konsapil kommenteerida, kas Rebel Wilsoni lähenemist tasub ka teistel järele proovida?

Sotsiaalne surve
Staartreener Jono Castano Acero soovitas naisel regulaarselt sotsiaalmeediasse postitada. Eesmärkide avalik välja ütlemine ja oma teekonna pidev kajastamine ei lase rajalt kõrvale kalduda. Samuti annab lisaenergiat jälgijate positiivne tagasiside. Acero soovitab suhelda sarnaste eesmärkidega inimestega ning liituda sotsiaalmeediagruppidega, kus jagatakse trenni- ja toidunippe.

Rohkem valku, vähem süsivesikuid
Wilson tunnistas, et kannatas varasemalt emotsionaalse söömise käes ning tarbis päevas umbes 3000 kalorit (naiste keskmine võiks olla ~2000kcal). Kuna enamik kaloreid tuli süsivesikutest oli ta ikka pidevalt näljane. Nüüd üritab ta tarbida rohkem valku kanalihast, lõhest ja proteiinirikastest smuutidest.

Mitmekülgne trenn kuni seitse päeva nädalas
Rebel Wilsoni treeningkava oli üpris tihe. Ta sattus jõusaali kuuel või seitsmel korral nädalas ning praktiseeris erinevaid treeningstiile 100m sprintidest ja poksist jõutrenni ja ringtreeninguni. Tema tavaline treeningjaotus: 3-4 intervalltreeningut, 1-2 jõutreeningut, 1 liikuvustreening, 1-2 puhkepäeva.

Toitu tuleb 60 korda närida!
Näitlejanna jälgis Mayr Method-nimelist toitumisteooriat, mis soovitab vähendada suhkru, kofeiini, gluteeni ja piimatoodete tarbimist ning näksimist. Samal ajal on keelatud söömise ajal rääkida, lugeda või telefoni näppida –  tuleb praktiseerida teadvelolekut (mindfulness) ja iga suutäis 40 kuni 60 korda läbi närida! Mayr Method peab oluliseks ka aluseliste toiduainete nagu juurviljad ja kala eelistamist happelistele nagu teravili, karastusjoogid ja maiustused.

HIIT ringtrenn ja jalutamine
Põhiosa Wilsoni trennidest moodustas HIIT – kõrge intensiivsusega intervalltreening ja seda ringtreeninguna. Tema näidiskava: 10 minutit assault bike velotrenažööril, 20 kükki TRXiga, kummilindiga kerepöörded 12 korda mõlemale poolele, „surnud putuka“ kõhulihaste harjutust 10 korda mõlema poolega ja 30 sekundit treeningköitega vehkimist. Wilson pani suurt rõhku ka üldisele aktiivsusele – ta üritas iga päev 10 000 sammu täis saada. Ta soovitab iga päev jalutada vähemalt ühe tunni, sest see on tasuta ja ohutu treening ka suurema kehakaaluga inimestele.

Enesearmastus
Wilson tunnistas, et ta on aastaid kasutanud söömist kuulsusest tuleneva stressiga toimetulekuks. Ta proovis mitmeid dieete, kuid vaimsele tervisele tähelepanu pööramata lõppesid need sõõrikute õgimisega. Nüüd üritab ta ennast rohkem hinnata ja armastada. Ta proovib oma mõttemustreid muuta ning halvad harjumused tervislikega asendada. Üks või kaks korda nädalas lubab ta endale endiselt maiustusi, aga ülejäänud õhtutel premeerib end lõõgastava vanniga. Lisaks peab ta päevikut, kuhu paneb kirja kõik oma emotsioonid ja üritab sissekande alati positiivsel noodil lõpetada.

Treeneri kommentaar:

Valku võib üldiselt tõesti rohkem süüa, aga Mayr Method dieeti ma heaks ei kiida. Aluseline toitumine on spetsialistide poolt korduvalt ümber lükatud, sellel pole mingit mõtet. Selle toitumisviisi järgijad usuvad, et sellega saab ravida pea kõiki haiguseid, mis pole loomulikult tõsi. Toitumisega ei anna vere happe-aluselisuse tasakaalu oluliselt muuta ja see on hea, sest see oleks inimesele eluohtlik. Aluseline toitumine annab tulemust mitte toidu pH tõttu vaid kuna aluseliste alla käivad kalorivaesed juurviljad ja happeliste alla limonaadid, maiustused ja muud kaloririkkad toiduained.

Tema treeningkavas mingeid imeharjutusi ei ole. Tundub, et rõhku on pandud vahedusrikkusele. Üks kõige tähtsamaid asju kaalulangetuses on järjepidevus. Isegi kui treeningkava pole ideaalne annab see tulemust, kui see on nii huvitav, et inimene viitsib seda kuude viisi järgida. 3-4 HIIT treeningut nädalas võib aga enamikule olla liiga raske.

Üldiselt on vägev näha, et Rebel Wilson suutis oma eesmärgi täita hoolimata sellest, et põeb polütsüstilist munasarjasündroomi, mis soodustab rasvumist ja diabeeti. Tema kaalulangetuse tempo oli väga mõistlik, üle 4kg kuus ma kaotada ei soovitaks, jätkusuutlik on ca 500g nädalas. Muud nipid on sellised, mida võib kasutada kui nendest abi on, aga need pole hädavajalikud.

Vaata ka Kristjani kodulehte.