TUNTUD JAEKAUPLUSTEKETT müüb nüüd ainult maheköögivilju

TUNTUD JAEKAUPLUSTEKETT müüb nüüd ainult maheköögivilju

Euroopas kui USAs populaarne ja odav Saksa supermarketikett Aldi müüb alates jaanuarist ainult orgaanilisi puu- ja köögivilju. Kauplusekett on endale viimasel ajal nime teinud kui ainult orgaaniliselt puhast ja tervislikku toitu müüv ettevõtte, pakkudes kaubavalikut terviseteadlikule inimesele odavalt. 

Nii Euroopas kui USAs populaarne ja odav Saksa supermarketikett Aldi müüb alates jaanuarist ainult orgaanilisi mahetooteid, vahendab portaal PJ Media. Kauplusekett on endale viimasel ajal nime teinud kui ainult orgaaniliselt puhast ja tervislikku toitu müüv ettevõtte, pakkudes kaubavalikut terviseteadlikule inimesele odavalt. 

Viimastel aastatel on Aldi oma tootevalikust kõrvaldanud mitmeid pestitsiide ja kemikaale sisaldavad tooted ning pöörab nüüdsest veelgi rohkem rõhku ka orgaaniliselt kasvatatavale puu- ja köögiviljale ning ilma antibiootikumide, hormoonide ja lisaaineteta lihatoodetele. Muuhulgas on tootevalikust eemaldatud mitmeid kunstlikke lisaaineid, sünteetilisi värvaineid ja hüdrogeenitud õlisid sisaldavad tooted, suurendades aga gluteenivabade toodete valikut. 

Keelatud ainete nimekirja kuuluvad ka näiteks pestitsiidid imidaklopriid ja klotianidiin, mis põhjustavad viimasel ajal kõneainet pakkuvat mesilaste aidsi ehk mesilaste hukkumise sündroomi, mida kasutati esmakordselt 2006. aastal, mil mesilaste arvukus drastiliselt langes. 

Terviseteadlikkusele ning orgaanilisusele rõhudes on supermarketiketi eesmärgiks saada tervislike toodete pakkujate seas turuliidriks. 

Allikas: PJ Media