Reklaam sulgub sekundi pärast

Villu kolumn: Kuidas meest solvata

Elus võib ette tulla olukordi, kus soovid mõnda meest – või ka oma endist meest – lihtsalt solvata. Sellises olukorras ei ole mõtet saata tema suunas lihtsalt mõnda kulunud väljendit, mille ta psüühika rahulikult blokeerib. Anna talle midagi sellist, mis väga kauaks ta pähe jääb ning seal idanema ja paljunema hakkab. 

Elus võib ette tulla olukordi, kus soovid mõnda meest – või ka oma endist meest – lihtsalt solvata. Sellises olukorras ei ole mõtet saata tema suunas lihtsalt mõnda kulunud väljendit, mille ta psüühika rahulikult blokeerib. Anna talle midagi sellist, mis väga kauaks ta pähe jääb ning seal idanema ja paljunema hakkab. 

Kõike järgnevat tasub kasutada vaid siis, kui soovid tõesti mehele sõnadega haiget teha. Need näited põhinevad meeste ausatel tunnistustel selle kohta, mida on kõige valusam naiselt kuulda. Kui sinu eesmärgiks on teda veidi alla suruda, kuid mitte ära traumeerida, ole tunduvalt leebem.

Solvamise ja sõnadega haavamise mehhaanika on meeste puhul lihtne. Üheks meeste põhivajaduseks on vajadus kindlustunde järele. Kui ütled midagi sellist, mis seda vajadust kõigutab, on juba käes pool võitu. Kui teed seda asjade kohta, mida ta muuta ei saa (või mille muutmine on väga keeruline), siis on löök täiuslik. 

NB! Valusaim solvamine pole öeldud solvanguna ega pahaselt. Stiilipuhas solvamine näeb ette hoolivust. Ülihalvasti käitunud eks-mehele ei tasu solvanguid välja öelda vihaga. Solvang on palju mõjusam ja elujõulisem, kui teed seda siirana tunduva kaastundega, temast näiliselt hoolides. Siis võtab mees selle palju sügavamale endasse ning põeb seda vahel elu lõpuni. Samuti on head solvangud, mis põhinevad kontrastil - näitad, kui palju parem on keegi teine. Sääraste solvangute edastamiseks on olemas kaudsed moodused. Sa räägid näiteks teisest (paremast) mehest sõbrannale telefonis, kui oled samal ajal solvatava mehega koos. Järgnevalt mõned näited.

Kasv. Mees ei saa mitte kuidagi muuta oma kasvu ning enamik lühikesi mehi põeb seda niikuinii. Näiteks võid hoolivalt öelda: „Mu üks sõbranna küsis, kui pikk sa oled ja ma bluffisin sulle juurde viis sentimeetrit “, naerata hoolivalt emaliku kaastundega ja patsuta talle võimalusel õlale. Veendu, et sa ei tunduks üleolevana. Mees neelatab selle peale, sest reeglina satub oma kasvu puudutavate mõtetega lõputusse tsüklisse, milles tunneb ennast häbistatud gnoomina, kes peab enda inimväärsena tundmiseks valetama.

Tarkus. Kui mees ei ole väga tark, siis ta teab seda. Samas on selle emalik kordamine tarkuse ema. Näiteks, kui oled sellisest mehest lahku läinud, võid öelda tema kuuldes sõbrannale telefoni: „Tead, sa ei kujuta ette, kui tark ta (suvaline nimi) on. Ta räägib sellistest asjadest, mida ma polnud varem kunagi kuulnud.“ Kui kõne lõpetad, jätka solvatava mehega juttu nii, nagu midagi poleks juhtunud. Samuti võid sõbrannale mainida „nüüd sain aru, kui seksikas on mehe tarkus…“ jne. Peaasi, et sellised asjad kaudselt ütled. Solvatav tunneb ennast mahajäetud ahvina ning hakkab järjest rohkem kahtlema oma aju võimekuses – peagi võidakse teda näha poes asju sõrmedel üle arvutamas. 

Kehakaal. Siin toimib jälle emalik lähenemine. Võid öelda: „Minuarust ei ole kehakaal üldse nii oluline. Ma kogu aeg vaidlen teistega, et tähtis on hea süda, mitte ilus keha.“ Ülekaaluline (või ebaloomulikult alakaaluline) tõmbab oma puuduse taas fookusesse ja tunneb, et sa pead teda kaitsma. Topeltalandav igale mehele. Samuti teab ta, et välimus on oluline. Ennast peeglist vaadates tõmbub ta kulm kortsu, sest ta hakkab enda juures järjest rohkem puudusi leidma, mis loomulikult oli ka algne eesmärk.

Peenise suurus. Kui lähed lahku täiesti keskmise või väikse peenisega mehest, saad öelda: „Ära muretse, ma ei räägi sellest (ja vaatad korraks allapoole) kellelegi.“. Kui suudad välja kanda siira mure ja hoolivuse, on see täielik löök allapoole vööd igas mõttes. Hiljem võid lisada telefoni teel sõbrannale häbelikult naeratades jutu sees: „...Sa ei kujuta ette, et noh, ma ei tea, kuidas öelda, ta on lihtsalt väga hästi varustatud…“. Kui solvatav hiljem küsib, kellest sa rääkisid, vasta, et „ah lihtsalt üks sõber“. Iga kord pissides mees neelatab, sest mõtleb su „sõbra“ tohutu Johnson-i peale.

Juuksed. Kui mehe juuksed langevad välja, on hõredad vms, siis ta põeb seda, kuigi võib surmatunnini väita vastupidist. Ütle talle siiralt ja sosistades: „Tead, ma leidsin ühe asja kiilaspäisuse vastu – ma saadan sulle lingi.“. Mees saab valusa löögi munadesse ning tunneb neelatades, kuidas tal järjekordne loetud karvake peast irdub. Hiljem saab ta uue löögi, kui saadadki talle mingi produkti lingi, mis küll juukseid pähe ei too, kuid viimasedki probleemist mõeldes halliks muudab.

Vanus. Kui tahad solvata oma endist vanemat partnerit, ütle jutu sees midagi stiilis: „…Lähen reedel sõbrannadega tema venna kursuse lõpupeole, nad kutsusid surfama ja kaatriga sõitma.“ Vihje noortele meestele ja nende elustiilile saadab vanad mehed musta masendusse ning nad tunnevad ennast sõna otseses mõttes ühe jalaga hauas. Peaasi, et sa ütled seda muuseas ja kui ta silmad suureks ajab, vaatad teda lihtsalt kaastundlikult ning patsutad näiteks käele. Ta tunneb vikatimehe hingeõhku kuklas.

Karjäär. Ka keskpärane karjäär on asi, mis paneb mehed põdema. Võid öelda näiteks: „Mu sõbranna vend tahtsin tööd pakkuda, saan nendega Moskvas kokku.“ Hiljem lisa täpsustuseks, et „…alguses arvasin, et endine kohvik Moskva, aga siis sain aru, et ikka linn. Eralennuk tuleb järele.“ Kui solvatav on luuser või keskmiselt edukas, siis saab ta aru, et nüüdsest lendab pall kõrgelt üle tema pea. Tavaliselt järgneb sellele viha, kibestumus ja üldine enesehinnangu langus.

Minevik. Kui mehe minevik ei ole talle meeldiv, siis viruta ka sinna. Näiteks saad siiralt hoolivalt otsa vaadates öelda: „Sa ei pea oma mineviku pärast üldse põdema. Mul on sõbrannal ka üks sõber, kellel oli keeruline elu. Ta on praegu vangis, aga tulevikus nad võib-olla abielluvad.“ Kui mehel päris nii halvasti läinud ei ole, siis tunneb ta ennast liigitatuna mitte väga nõutud kauba nimekirja. Ta turuväärtus on miinustes.

Näojooned. Kui solvatav on tüüpiline eestlane ja mitte silmapaistvalt ilus, tasub jällegi võtta appi kaudsed solvangud. Sõbrannale saab telefonis öelda: „Kuule, need seksikad kutid, keda sa näha tahtsid, helistasid jälle. Miks sa ütlesid neile, et mulle meeldivad tõmmud mehed?“ Oluline on hiljem juttu ilma täiendavate vihjeteta jätkata. Ilmselt solvatav iluoperatsioonile ei lähe ning lihtsalt nuuksub mõttes sind seksikate kuttidega ette kujutades.

Füüsiline jõud. Kui solvatav on füüsiliselt nõrk, tasub ka selle pealt ehitada. Näiteks võid mainida: „Mu sõbranna mees tahab hakata kellegagi jõusaalis käima ja küsis sinu kohta, aga ma ütlesin, et sa oled teistsugune inimene.“ Solvatav tunneb ennast heidikuna, kellel on raske normaalsete inimestega kontakti luua.

Paljud sõnad jäävad kauaks meelde ning – nagu öeldud – tasub ülaltoodut kasutada vaid siis, kui mees on tõesti käitunud sinuga väga vastikult. Kõigist eelnevatest näidetest saab tuletada lihtsalt ka leebemaid variante, et mees sinuga suhtes oma ego liiga suureks ei mõtleks. Valik on sinu, kuid annan oma garantii, et kombineerides mehe peal läbi hoolivuse (ma ei väsi seda rõhutamast) kolme kuni viit ülaltoodud solvangut, tunneb ta ennast päris kaua suhteliselt halvasti.

Villu Parvet Buduaarile