EPP MARIA KOKAMÄGI elu kuldreeglid

Igaühel meist on oma tõed, mille järgi me elame, kuid mõnikord leiame selle otsitud tarkusetera hoopis kellegi teise jutust. Seekord palusime oma elutõed ritta seada armastatud kunstnikul ja kogenud emal Epp Maria Kokamäel.

 

PÄRAST TORMIILMA JA VIHMA TULEB IKKA PÄIKE VÄLJA.

Kui oled kurb ja väsinud ja tundub, nagu kogu maailma raskus on sulle õlgadele vajunud nagu tume pilv, siis pea meeles, et päike tuleb ikka pärast vihma ja hall pilv eemaldub, torm vaibub – halvale päevale järgneb hea. Piisab, kui paned tähele ümbrust ja eelkõige loodust – tugevale tormile võib järgneda täiesti vaikne ja päikeseline päev, mis tundub uskumatu imena, kui meenutada eelnenud tormiööd. Kui me ei unusta, et oleme osake loodusest, siis oskame teda märgates ka iseennast aidata ja tormipäevad meie elus pole enam nii kohutavad.

ÄRA TEE TEISTELE SEDA, MIDA SA EI TAHA, ET SULLE TEHAKSE.

Inimestega kohtudes ja suheldes mõtlen tihti ennast teise inimese „kingadesse”. Kujutan ette, kuidas kaasvestleja ennast tunneb, kui ma ütlen või teen midagi, kas ta tunneks ennast ebamugavalt või solvuks. Selleks, et seda mõista, kujutan ette, kui mulle öeldakse need sõnad, kas ma tunneks sellest tiivustavat rõõmu või suruks see mind madalaks maha. Kui sellest lähtuda, on palju kergem inimestega suhelda.

Mind isiklikult on elus aidanud kuulaja roll. Kõik inimesed tahavad rääkida oma lugusid, aga mulle tundub, et kuulata oskajaid on palju vähem, seega olen ma hea meelega võtnud endale elus kuulaja rolli. Oskus kuulata on hea väärtus elus.

KIITUS VIIB ROHKEM EDASI KUI LAITUS.

Kiida last ja ta tahab veel tublim olla, kiida looma ja ta tahab veel rohkem sulle meele järele olla, räägi lillega ja ta kasvab paremini su aknalaual potis.

ILU MÄRKAMINE JA VÄÄRTUSTAMINE TEEB ELU KERGEMAKS.

Kui suudad olla inimene, kes märkab ja imetleb roosi, mitte lehetäid tema kroonlehtedel, on palju kergem elada. Ilu on olemas ja alles veel meie ümber ja kui oskame hoida endas seda ilumeelt, et ta ära tunda ja märgata nii kaasinimestes kui ka meie ümbruses, siis läheb elu edasi palju kergemalt ja sa oled õnnelikum, sest ilu rõõmustab ja rõõm on õnne alus.

TÄNULIKKUS IGA UUE PÄEVA EEST.

Iga päev, mil elame rahus, oma riigis, oma pere keskel, omas kodus, on kingitus meile, mille eest tuleb olla tänulik. On palju teistsuguseid olukordi ning olusid ja kui seda meeles hoida, on SIIN ja PRAEGU hea elada ja sellest tuleb rõõmu tunda ja tänulik olla.

 

Värskest südasuvisest Buduaarist leiad armastatud Kihnu Virve elu kuldreeglid.
Vaata ka teiste põnevate naiste kuldreegleid: Signe Kivi, Anne Veski, Eveln Ilves, Anu Saagim, Lea Dali Lion.