NOOR EESTI NEIU sõitis Dubaisse šeigi hobusetalli tööle

Noortel on reisikihk veres, aga kujutage ette, et lendate juba enne gümnaasiumi lõpuaktust Dubaisse šeigi hobusetalli tööle, et siis koos šeigiga kestvusratsutamist harrastada. Just nii juhtus Kassari neiu Kaja Tuisuga, vahendavad “Seitsmesed Uudised”. 

Kaja hobusearmastus lõi välja juba väga ammu. “Mäletan, et olin teleka ees ja siis näidati, kuidas hobustega sõidetakse ning proovisin seda jäljendada. Aga millal see oli, ma ei mäleta. Nii kaua kui mäletan, on hobused number üks olnud. Hakkasin ratsatrennis tihedamalt käima, kui olin kaheksa-aastane,” rääkis Kaja intervjuus. 

“Mul oli alati plaan, et kui keskkool läbi saab, siis peab välismaale minema. Siis tuli võimalus ja tuli kohe minna – ei ole aega oodata,” lisas ta selle kohta, miks äraminekuga niivõrd kiire oli. 

Tallis oli üle 200 hobuse – Kajale töö sobis, sest seda oleks ta hea meelega ka hobina harrastanud. “Meie tööks oli ikka sõitmine. Iga päev pidi hobuseid treenima ja sõitma. Alguses oli ka söötmine, mis on seal väga spetsiifiline. Seal ei ole, et hobused saavad väljas süüa, sest rohtu seal pole. Kõik on sisseostetud ja seal on ainult liivakoplid. Hein toodi näiteks Kanadast sisse ja müslid toodi Inglismaalt. 

Mina olin enamasti grupijuht ja vastutasin, et kõik õigesti käituksid ja teeksid õiget asja,” rääkis Kaja oma töökohustustest lähemalt. 

“Olin kokku üle kahe aasta. Suved olid Inglismaal, sest Dubais läheb temperatuur suvel üle mõistuse. Ka mõned hobused võtsime Inglismaale kaasa, kellega seal sõita.”

Vaata täispikka lugu siit