PEALTNÄGIJA: “Tõukerattaga noored sõitsid vanatädi autoteel pikali”

pilt: Shutterstock

Lugejakiri

"Ühel hetkel oli kõrges eas tädike keset autoteed pikali - noored sõitsid talle selja tagant suure hooga otsa.

Ja üldse, ma ei saa aru, kust tuleb selline arusaam, et ühe elektrilise tõukerattaga tohib kaks inimest korraga sõita. Kas see mitte keelatud pole?

Tulin Stockmanni kaubamaja juures üle tee ja nägin kõike pealt. Valges mantlis habras tädike oli parasjagu teed ületamas, üks noormees ja neiu sõitsid elektrilise tõukerattaga üsnagi suure hooga ja täpselt tädikesele otsa nii, et viimane pikali kukkus. Õnneks ei olnud tegemist ülbete noortega, vähemalt nad jäid koheselt seisma ja tulid tõukerattalt maha.

Paar kiirustas ehmunud ilmega tädikese juurde ja nad aitasid ta ettevaatlikult püsti. Tädike toimetati rahulike sammudega üle tee ja noormees küsis veel, et kas te olete kindel, et teie peaga on kõik korras. Ilmselt sai tädi hoobi vastu pead.

Vedas, et antud juhtum õnnelikult lõppes – võib aimata, et see tädi ei vajanud arstide abi. Küll aga on kindel, et juhtunu põhjustas talle korraliku šoki ja suure tõenäosusega kardab ta nüüd mõnda aega ka igat lähenevat elektrilist tõukeratast.

Mina aga kirjutasin selle kirja sooviga noortele südamele panna – palun arvestage ka teiste kodanikega. Olge ettevaatlikud ja vaadake ka, kuhu te sõidate ja jälgige ka seda, kes veel lisaks teile tänavatel liiguvad. Elektriline tõukeratas on siiski üsnagi ohtlik masin ja mõeldud vaid tarkadele liiklejatele.”