Reklaam sulgub sekundi pärast

5 aroomiõli, mis peaks leiduma igas kodus

Aroomide maailm on huvitav. Lisaks meelierutavale lõhnale on aroomidele omastatud ka tervendavaid, kosutavaid ja puhastavaid omadusi. Selleks, et külm ja pime talveaeg reipalt mööda saata, piisab vaid tilgakesest aroomiõlist, mis leevendab väsimust ja stressi. Ja mitte ainult! Kas teadsid, et piparmündiõli aitab seedehäirete ja lavendiõli aitab kõrgvererõhu korral?

Aroomide maailm on huvitav. Lisaks meelierutavale lõhnale on aroomidele omastatud ka tervendavaid, kosutavaid ja puhastavaid omadusi. Selleks, et külm ja pime talveaeg reipalt mööda saata, piisab vaid tilgakesest aroomiõlist, mis leevendab väsimust ja stressi. Ja mitte ainult! Kas teadsid, et piparmündiõli aitab seedehäirete ja lavendiõli aitab kõrgvererõhu korral?

Igal arioomiõlil on omad spetsiifilised omadused ja nende kasutamine sõltub inimese vajadustest. Siin on viis populaarseimat aroomiõli, mis peaksid sinu kapis kindlasti leiduma:

 

Lavendliõli. Lavendli magusalt ergutava lõhna abil saad jagu stressist ja närvipingest. Lisaks sellele tugevdab lavendliaroom südametegevust ja aitab kõrgvererõhu korral. Kui vaevled unetuse käes, siis piserda tilgake õli padjale, peavalude korral piisab ühest tilgast kuklapiirkonna masseerimiseks. Naised võiksid lavendlist abi otsida menstruatsioonieelsete vaevuste korral. Ka erinevaid põletusi saab lavendliõliga leevendada. Samuti joogaga tegelejatel soovitatakse oma sessiooni ajal just lavendliaroomi sisse hingata. Üks sõõm - ja sa tunned end õnnistatuna!

Piparmündiõli.  Piparmünt on väga värskendav, kuid samas äärmiselt rahustav aroom. Kui vaevled peavalu käes, siis enne valuvaigistite järlele haaramist proovi ära piparmündiõli. Määri paar tilka randmele ja hinga aroomi sisse,  see aitab vähendada valust tulenevaid sümptomeid pingepeavalu korral. Teaduslikult on tõestatud, et piparmündist võib abi leida ka seedehäirete ja iivelduse puhul. 

Eukalüptiõli. Eukalüptiõli on suurepärane külmetushaiguste, lihase- ja liigesevalude peletaja. Tänu tugevatele antiseptilistele omadustele on temast abi ka hingamisteede haiguste nagu kõha, nohu ja astma korral. Hingamise kergendamiseks võib tilgutada mõned tilgad taskurätikusse või padjapüürile. Suurepärane virgutaja ja lõõgastaja on eukalüptiõliga jalavann.  Lisa teelusikatäis eukalüptiõli vanniveele ja tunned, kuidas väsinud jalad kergemaks muutuvad. Lisaks saab eukalüptiõlist abi erinevate plekkide eemaldamisel: närimiskumm, värv, pastapliiatsiplekid riietel või vaipadel. Õli ei tohiks kahjustada puhastatavat materjali, kuid igaks juhuks tuleks enne eukalüptiõli kasutamist selles veenduda.

Sidruniõli.  See ergas ja värske lõhn sobib suurepäraselt stressi leevendamiseks pimedal talveajal. Lisaks sellele aitab sidruniaroom parandada sinu keskendumisvõimet ning suurendada sinu vaimset teadlikkust. Sidruniõlile on omistatud ka antiseptilised omadused, mistõttu võib teda kasutada seenhaiguste, kriimustuste ja haavade raviks. Tunned end väsinuna? Piserda paar pilka oma rinnale ja kõrile ning tunned, kuidas elujõud sinusse tagasi voolab.

Teepuuõli. Juba tilgakeses teepuuõlis on imevägi!  On teada, et teepuuõli leevendab hambavalu, rahustab peanahka, vähendab vistrikke ja lisaks on ta hinnatud oma antiseptiliste omaduste poolest. Oled nohus, kuid ei saa seda endale lubada? Piserda taskurätile 3–5 tilka teepuuõli ja hinga aroomi sisse. Määri õli ka ninna või laubale.  Ka peanaha sügeluse, punetuse ja kõõma korral on teepuu hinnatud ravivahend. Lisa mõned tilgad teepuuõli tavašampooni hulka ja hoia šampooni mõni minut peas. Lisaks ravivale toimele kingib teepuuõli šampooni sees sulle ka siidiselt pehmed juuksed.

 

allikas: mindbodygreen.com

 

 

Triin Tisler