Reklaam sulgub sekundi pärast

KUI HOBIST SAAB TÖÖ – kuidas sündis lasterõivastebränd Eloise?

Eloise on väike, ent trendikas lasteriietebränd, mis kogub kiirelt tähelepanu üle kogu Eesti. Mõttesähvatus brändi loomiseks sündis ühe hakkaja lapsehoolduspuhkusel viibiva ema ideest oma tütrele retuuse õmmelda. Mida aeg edasi, seda suuremaks muutus visioon ning peatselt sündiski kõikide laste rõõmuks uus kodumaine rõivabränd Eloise. 

„See oli lahe, sest sai valida ise just sobivaid kangaid ja toone ning kangapoodides shoppamine oli ühtaegu lõbus, aga ka põnev,” räägib brändi algataja Elo sellest, kuidas õmblemine ja disain tema armastatud hobiks kujunesid. Pelgalt hobiks olemisega Elo looming aga ei piirdunud. Peale teise lapse sündi tekkis taas vaba aega, mille arvelt end täiendada ning vajalikke kursusi võtta. Sellest edasi arenes mõte õmmelda ka teistele ning mõne aja pärast sai loodud juba ka isiklik Facebooki leht. Eloise’i rõivad on omapärased ja värviküllased, veidi esoteerilised ja hipilike värvi- ning mustrikombinatsioonidega. Samas aga leidub ka romantilist ja pidulikumat stiili. Juba kaugelt torkavad kõigile silma navy-mustad ratsalõikelised retuusid ning kirevate tugevdatud põlvelappidega dressipüksid, mis on muuseas ka Elo pere enda lemmikuteks.

Eloise ehk Elo ise 

Brändi nimesaamislugu oli sõna otseses mõttes sõnademängu tulemus. Elo sooviks oli, et tema brändi nimi oleks seotud ka tema eesnimega. Peale väikest nuputamist lõi pirn põlema ning nimi oligi leitud! Eloise on tüdrukunimi, mis kõlab hästi ning sobib lasterõivastebrändile kui valatult. Nime poolitades saame Elo-ise, mis sümboliseeribki seda, mida Elo ise teeb.

Õmbluspisik vanaemalt 

Elo sõnul on ta õmbluspisiku pärinud oma vanaemalt, kes saatuse tahtel 1949. aasta märtsis perega Siberisse küüditati. Õmblusmasin, mille vanemad Siberisse kaasa otsustasid võtta, päästis sel ajal pere näljasurmast. Raskel ajal Siberis sai õmmeldud riideesemete vastu vahetada toidukaupu ja muud eluks hädavajalikku. Siberis õppis Elo vanaema ära ka õmblejaameti, mida ta pikka aega pidas. 

Eelistades eestimaist 

Elo tõdeb rõõmuga, et inimesed on hakanud üha enam hindama kodumaist käsitööd. Kuigi hind jääb võrreldes Aasias valminud masstoodanguga paratamatult lõpptarbija jaoks kallimaks, leidub siiski inimesi, kes eelistavad eestimaist. „Näen juba praegu päris tihti olukordi, kus laadal astuvad inimesed ligi ja küsivad kõigepealt, kus on riided valmistatud, ning kui kuulevad, et Eestis, hakkavad hea meelega valima,” jagab Elo oma kogemust. 

Eloise’i tegemistega saab kursis olla Facebookis Eloise Õmblustööd 
Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar suvi 2016.