Reklaam sulgub sekundi pärast

26 naeruväärselt lihtsat viisi, kuidas terve olla

Sa tahaksid kogu hingest olla terve ja rõõmus, aga mõnikord tundub see kui vastutuult ülesmäkke ronimine? Aga mis oleks, kui see kõik oleks sama lihtne kui ABC? Sul tuleb järgida vaid neid samme!

Sa tahaksid kogu hingest olla terve ja rõõmus, aga mõnikord tundub see kui vastutuult ülesmäkke ronimine? Aga mis oleks, kui see kõik oleks sama lihtne kui ABC? Sul tuleb järgida vaid neid samme!

A. Väldi töödeldud toite ja kunstlikke magustajaid. 

B. Hommikusöök on kõige alus ja oluline osa igast su päevast. Pane rõhku sellele, et annaksid oma kehale täisväärtuslikku toitu nagu täisteratooted, proteiinid, puuviljad. 

C. Värvilised toidud. Proovi muuta oma toidukorrad võimalikult värviliseks, kasutades nii tera-, puu- kui juurvilju.

D. Joo vett! Su keha vajab töökorras olemiseks piisavalt vett. Samas väldi kalorite joomist ehk selle asemel, et juu mahla või gaseeritud jooke, anna oma veele maitse erinevate värskete puu- või juurviljadega nagu maasikas, kurk, piparmünt jt.

E. Söö vastavalt aastaajale. Söö nii, et tarbiksid võimalikult palju hooajalist toitu, nii saad võtta sellest maksimumi.

F. Külasta kohalikku turgu, õpi tundma kohalikke talupidajaid ning mis toiduaineid sul neilt võimalik osta oleks.

G.  Viibi palju õues, et saada naturaalset D-vitamiini. See turgutab su energiataset ja immuunsüsteemi.

H. Võta omale isiklik tervisenõustaja, kes aitaks sul su eesmärke fookuses hoida.

I. Kujuta ette, milline sa ideaalis tahaksid olla. Mitte just ideaalset kaalu, aga ideaalset mina-pilti: kuidas sa endaga läbi saad, mis sulle oluline on, kuidas seaksid oma eesmärgid, kuidas toituda, et optimaalset tervist hoida jne.

J. Viska minema kõik rämpstoit. Tee oma kappides puhastus ja viska minema kõik, mis sinna kuuluma ei peaks. 

K. Pea toidupäevikut. Toidupäevikut pidades on sul võimalik märgata teatud mustreid nagu ülesöömine, stressist tingitud söömine jt. Samuti aitab see sul edukamalt dieeti pidada.

L. Tarbi palju proteiini nagu kana-, kalkuniliha, munad, pähklid. Need on keha tervena hoidmiseks väga olulised.

M. Toidukordade plaan. Planeeri oma söögikorrad igaks nädalaks, see aitab sul õigel rajal püsida ning vältida kiireid ja ebatervislikke toite.

N. Tee väike uinak, kui tunned selleks vajadust. Mõnikord ongi see kõik, mida sa vajad, laadides sind energiaga paremini kui mis tahes energiajook või kohv.

O. Oomega-3-rasvhapped. Need on su organismile asendamatud, aidates vältida põletikku ja depressiooni ning parandades tuju ja mälu. Parimad oomega-3-rasvhapete allikad on metsik lõhe, tuunikala, Kreeka pähklid, linaseemned, rohelised lehtköögiviljad ja kanepiseemned.

P. Valmista ise oma lõunasöök ning võta see tööle kaasa. Valmista näiteks värske salat, millele lisad proteiine, näiteks kanaliha.

Q. Ära otsi vabandusi, et mitte terve olla. Terve olla on ju tegelikult nii lihtne, võid selle kinnituseks endale näiteks nimekirja teha. 

R. Vähenda stressi. Mediteeri, leia omale koht, kus tunned ennast hästi, võta aega iseenda jaoks.

S. Jaga oma eesmärke teistega, nii saavad ka nemad sinu pingutustest osa ning sa pole üksi.

T. Kohtle ennast hästi. Loobumine asjadest, mis sulle tõesti meeldivad, toimib ainult vähest aega. Kui tahad ikkagi tükikest šokolaadi, luba seda endale, kuid proovi piimašokolaad asendada täisväärtusliku rohke kakaosisaldusega tumeda šokolaadiga. 

U. Anna endale oma isudest aru. Leia üles põhjused, mis neid tekitavad ning asenda need tervislike toitudega või joo hoopis klaasike vett.

V. Võta omale üks päev nädalas, kui sa ei söö loomset toitu, näiteks tee endale lihavaba esmaspäev (ingl k Meatless Monday). 

W. Söö terviktoitu. Selle asemel et jälle mõne uue dieeditrendi küüsi langeda, koosta oma menüü selliselt, et kasutad vaid puhtaid ja terviklikke toiduaineid, mis sisaldavad endas proteiine, puu- ja juurvilju ning teravilju.

X. Trenn, trenn, trenn. Treenides vähemalt 35 minutit päevas on kasulik nii su kehale kui meelele. Planeeri see aeg oma päevakavasse ning ära proovi kõrvale hiilida.

Y. Stressi aitab peletada jooga: selle abil on sul võimalik keskenduda oma hingamisele, samuti aitab see emotsioone kontrolli all hoida.

Z. Maga piisavalt! Püüa magada avatud akendega, et algav päev suudaks ise sind äratada. Nii aeglustub ajus melatoniini tootmine ja suureneb adrenaliini tootmine. Suurenenud adrenaliinitootmine tagab selle, et keha hakkab tasapisi ärkama juba enne äratuskella.

Allikas: mindbodygreen.com