PÕHJUS, MIKS SA KANNAD enamasti samu riideid

PÕHJUS, MIKS SA KANNAD enamasti samu riideid

Kui sa ei ole üks neist inimestest, kes pidevalt näeb vaeva selle nimel, et iga päev midagi uut ja huvitavat kanda, viskad sa ilmselt enamus hommikutel selga põhimõtteliselt sama riidekomplekti. Kui oled selle fenomeni suhtes veidi segaduses, siis ilmselt tahad teada, mida ütlevad eksperdid selle kohta, miks sa tegelikult vaid väikest osa oma riietest kannad.

Kui sa ei ole üks neist inimestest, kes pidevalt näeb vaeva selle nimel, et iga päev midagi uut ja huvitavat kanda, viskad sa ilmselt enamikel hommikutel selga põhimõtteliselt sama riidekomplekti. Kui oled selle fenomeni suhtes veidi segaduses, siis ilmselt tahad teada, mida ütlevad eksperdid selle kohta, miks sa tegelikult vaid väikest osa oma riietest kannad.

Kuigi ilmselt ei jää kellelegi meelde, mida sa kandsid eile, üleeile või eelmisel nädalal, jääd vahel ikka mõtlema, kas inimesed äkki sind veidraks peavad, et sa pidevalt enam-vähem samades riietes tööle või kooli ilmud. Tegelikult ei ole sellest sooja ega külma kellelgi teisel peale sinu ja ilmselt oled sa ainus, kes end peeglist vaadates mõtleb, et miks sa küll alati samamoodi riides käid.

Väiksem garderoob on tegelikult üks suurimaid märke sellest, et oled minimalist. Inimesed, kes elavad minimalistlikku elu, panevad pigem rõhku kogemustele ja naudivad seda, et neil on vähe, aga neile armsaid asju. Suur garderoob tekitab minimalistliku elustiiliga inimestes tunde, et kõik see asjade kuhi hoiab neid tagasi elamast vabana. Idee sellest, et saad kõik oma nodi sobival hetkel kohvrisse pista ja põgeneda, on selliste inimeste jaoks vabastav.

Stilist Ali Call ütleb, et olulisim põhjus, miks inimesed tihti samu riideid kannavad, on see, et inimesi tõmbab pigem lihtsate variantide poole. Nende asjade valimine, mida on lihtne kanda ja mis on meie mugavustsoonis, on alati parim valik. Lisaks on oluliseks faktoriks aeg – pidevaks riiete sobitamiseks ei ole lihtsalt aega. Seetõttu tuleks kasvõi mingil muul vabal hetkel katsetada erinevaid komplekte, et näiteks järgmiseks või ülejärgmiseks päevaks outfit juba valmis panna. Sedasi tead ka edaspidi rohkem valikuid, ütleb Ali Call.

Tihti valitakse need riided, mis on käeulatuses ja mida ei pea kapist otsima. Seetõttu tuleks teha vahel kapis ümberorganiseerimist, et kõik esemed oleksid lihtsasti kättesaadavad.

Allikas: Bustle.com