Reklaam sulgub sekundi pärast

10 nippi haiguste vastu

Külmemate ilmadega kaasnevad ka kurnavad külmetushaigused. Tark naine aga oskab oma tervist väärtustada! Nende kümne nipi abil oled punapõskne ja tervisest pakatav ka kõige karmimal gripihooajal.

Külmemate ilmadega kaasnevad ka kurnavad külmetushaigused. Tark naine aga oskab oma tervist väärtustada! Nende kümne nipi abil oled punapõskne ja tervisest pakatav ka kõige karmimal gripihooajal.

Küüslaugune hingeõhk

Allitsiinirikas värske küüslauk on tõeline imerohi haiguste ennetusel. Sel on võimas viiruse- ja bakterivastane toime ja seepärast on küüslauk ideaalne lisand kõigile sügistalvistele toitudele. Uurimused näitavad, et inimestel, kes tarbivad iga päev küüslauku, väheneb külmetushaigustesse jäämise risk rohkem kui poole võrra. 

Maga rohkem

Anna ahvatlusele järele ning veeda rohkem aega pehmete linade vahel. Uni tugevdab samuti immuunsüsteemi ja lisaks sellele aitab suurepäraselt kaasa dieedirežiimile. Teadlased on kindlaks teinud, et une immuunsüsteemi tugevdav mõju algab alles pärast seitsmendat unetundi. See tähendab aga, et sa peaksid igal ööl vähemalt 8 tundi rahulikku und saama.

Sahvrid täis!

Varu jahedal hooajal koju ohtralt vitamiini- ja mineraalirikkaid toiduaineid. Gripi vastu aitavad võidelda näiteks seened, et valgete vereliblede tootmist stimuleerida, ning punane paprika, milles on umbes kaks korda rohkem C-vitamiini kui apelsinides.

Ära jäta trenni unarusse

Sügisesed ilmad ei tohi olla ettekääne trenni vältimiseks. Mis siis, et väljas on jahe ja jooksurajale pole mõtet minna. Jah, väljas on märg ja pime, aga paki oma treeningvarustus kotti ning tõtta spordiklubisse. Kui ruumis treenimine sulle kohe üldse ei meeldi, katsu kiire jooksutiir lõunapausi mahutada. Treening on immuunsüsteemile väga kasulik, sest stimuleerib valgete vereliblede tootmist, mis aitavad sul gripi ja külmetuste vastu võidelda.

Tervislikud keelekasted

Niisuta organismi kasulike taimeteede või värskete mahladega. Alusta iga päeva sooja vee ja sidrunimahlaga – see on samuti suurepärane viis tervist tugevdada. Sidrunis leiduvad õlid on mikroobidevastased ja aitavad sul terve püsida.

Helista sõbrannale

Üksildased inimesed külmetuvad suurema tõenäosusega, on teadlased avastanud. Helista oma sõbrannale, kutsu ta külla ja vaadake koos mõnusat filmi. Või korralda suisa tüdrukute õhtu hea toidu, veini ja lõbusate tegevustega.

Oliivileheekstrakt

See imeline aine sisaldab ohtralt seleeni, tsinki, rauda ja C-vitamiini. Igapäevane tarbimine aitab võidelda külmetushaiguste ja gripi vastu ning see leevendab sümptomeid, nagu köha ja kurguvalu.

Proovi vältida suhkrut

Olgugi et pimedal ja jahedal õhtul on mõnus end šokolaadiga turgutada, ürita siiski suhkrutarbimist vähendada ning eelista tervislikumat maiust. Liigne suhkur tõstab sinu kaalu, kuid nõrgestab ka immuunsüsteemi, muutes sind haigustele vastuvõtlikumaks.

Kaitse nahka

Suured temperatuurikõikumised kurnavad nahka. Jahedad ilmad õues ning soojad toad nõuavad, et niisutaksid ja kooriksid nahka regulaarselt. Harja end õrnalt kuiva harjakesega või rätiga, et eemaldada surnud rakud, ning masseeri seejärel niisutava kreemiga. 

Pese käsi

Kõik ju teavad, et käsi tuleb pesta põhjalikult, kuid tähtis on ka pesu sagedus. Käsi tuleks teha märjaks ja seebiseks vähemalt kahekümneks sekundiks, et pisikutest lahti saada. Juhuks, kui oled väljas ja kraanikaussi pole käepärast, kanna kaasas niiskeid salvrätte.

Söö suppi!

Maitsev ja toitev kuum aedviljasupp on külmade kuude mõnusaim toit. Vitamiinirikastest aedviljadest valmistatud roog toetab su immuunsüsteemi ning ole kindel, et saad sellega täita päevase vitamiininormi. Vältida tasuks siiski rasvaseid kreemiseid suppe ning valida tervislikumad variandid.

Püüa päikest

Sügisel ja talvel muudab põhjamaised inimesed haigustele vastuvõtlikumaks D-vitamiini puudus. Seda põhjustab vähene päikesevalgus. Viibi valgel ajal võimalikult palju õues, et püüda neid väheseidki kiiri. Jaluta hommikul kauem bussipeatusesse või tee kohvipaus õues. 

Gripivaktsiin

Krooniliste haigustega inimestel ja ka näiteks lastel on suurem tõenäosus grippi haigestuda. Me veedame jahedatel kuudel tunduvalt rohkem aega toas ning see on bakteritele suurepärane kasvulava. Kui viibid inimeste läheduses, kes tõenäolisemalt võivad grippi haigestuda või juba ongi haiged, lase end vaktsineerida.

 

Tekst: Kaisa Ruul