Reklaam sulgub sekundi pärast

5 VIGA, mida vältida ise maniküüri ja pediküüri tehes

Buduaari ajakiri

Meisi Volt, Kerttu Prints

Foto: 123rf

Ilusad küüned on osa sinu visiitkaardist – hooldamata varbad ja sõrmeküüned lihtsalt hakkavad silma ning võivad su mainet kahjustada. Kui aga tunned, et teed kodus käsi ja jalgu hooldades midagi valesti, pane järgnevad nipid kõrva taha!

Küünte hooldus

1. Hoia puhtust

Oma töövahendite puhtana hoidmine võiks olla esimene samm koduses maniküüris, eriti kui perega jagatakse ühte küünehoolduskomplekti. Puhasta enne alustamist töövahendid alkoholi sisaldava spreiga ja kuivata need.
Pese alati käed puhtaks, kui lõikad kellelgi teisel, näiteks lapsel, küüsi – lõigatud küüned kogu kokku paberrätikule ning viska prügikasti. Hea idee on lõigata küüsi kraanikausi kohal.

2. Kasuta alati alus- ja pealislakki

Küünelakiga värvideskasuta alati aluslakki, eriti vajalik on see tumedate ja punaste lakkide puhul. Vastasel juhul imbub värvipigment pealmise küünekihi sisse ning on nähtav pärast küünelaki eemaldamist. Tugeva värvipigmendiga küünelakid võivad küüned kollakaks muuta. Lisaks aitab aluslakk küünest liigse rasu eemaldada ja küünelakk nakkub paremini aluslaki külge. Pealislakk annab lisakaitse, et tulemus püsiks kauem ilus. Ära unusta, et aluslakki ei saa asendada pealislakiga ja vastupidi.

Ära raputa enne kasutamist küünelakki, muidu tekivad selle sisse õhumullid ja tulemus ei ole nii ilus kui sa sooviks. Selle asemel veereta küünelakipudelit oma peopesade vahel horisontaalselt, et lakk seguneks korralikult. Küünelakke hoiusta püstises asendis ja päikesevalgusest eemal.

3. Kasuta õigeid töövõtteid

Sõrmeküüsi viilides või lõigates proovi olla sujuv ja hoida nurkade kuju voolujoonelisena. Teravad või liiga kandilised nurgad võivad jääda kuskile kinni ja murduda. Probleeme võib tekitada ka liiga kare viil, mis jätab sõrmeküünte otsad karedaks.

Küünte lõikamine võib olla mõne jaoks tüütu töö ja seetõttu lõigatakse küüned nii lühikeseks kui võimalik, et seda ei peaks sagedastitegema. Nii tegutsedes võib aga küüsi kahjustada ning pealegi võib see valus olla.
Ära lõika küünenahku, keskendu vaid narmendavatele nahakestele. Kõige parem oleks küünenahad puupulgaga tagasi lükata.

4. Kuiv nahk

Kui sind kimbutab kuiv nahk, kreemita pärast käte pesemist käsi. Nii lukustad niiskuse nahka. Pesemata käsi kreemitades lukustad nahka ka mustust. Ilu Idüll salongi nipp on kasutada väga rasvast ja niisutavat ternespiima salvi ja panna käed kilekinnastesse, nii saavad käed ruttu korda. Kodus kanna enne uinumist kätele paks kiht rikkalikku kreemi. Kergustunne on kohe garanteeritud!

5. Geellaki eemaldamine

Kui küüntelon geellakk, võib juhtuda, et see lööb kuskilt lahti. Kuigi suur kiusatus oleks see lahtine osa ära tõmmata, tuleb end tagasi hoida, sest rebides tõmbad kaasa küünekihid ning kahjustad oma naturaalset küünt. Lahtine osa lõika kiiresti ära, kuna see on ka väga soodne pinnas bakterite paljunemiseks.

Jalgade hooldus

Pediküür
Foto: 123rf

1. Valesti valitud jalanõud

Kõige tähtsam on kanda õiges suuruses jalanõusid. Matka- ja jooksujalanõud peaksid võtma kindlasti üks number suuremad. Liiga kitsad jalanõud avaldavad küüntele liigset survet, mida ise ei pruugi tundagi, kuid küüs võib lahti lüüa või  tekib verevalum (hematoom). Naised kannavad sageli ka ninaosast kitsaid jalanõusid, mis suruvad varbad kokku ja selle tulemusel võib toimuda küüne irdumine. Ära unusta, et valed jalanõud võivad tekitada probleeme aastateks.

2. Ole enda vastu hell ja ära unusta kreemi

Paljud käivad iga kuu jalahoolduses oma jalgu hellitamas, aga unustavad, et kodune järelhooldus on pool võitu. Kui kandade nahk on kuiv või lausa lõheneb, võiks jalgu kreemitada igapäevaselt. Ideaalne oleks seda teha kaks korda päevas. Hea on kasutada spetsiaalset jalakreemi, mis sisaldab uureat. Kreemita jalgu alati pärast pesust tulekut, nii lukustad niiskuse nahka. Ööseks võib jätta kandadele paksu kihi kreemi ja tõmmata jalga õhukesed sokid.

3. Liiga palju head võib teha halba

Kui tunned, et kannad pole pehmed ja siledad, võib raspeldada, aga sellega tasub jääda mõõdukaks. Liigne raspeldamine võib anda hoopis vastupidise efekti ja tekitada paksendeid juurde. Nädalas kord on piisav. Raspel ise võiks olla pigem õrnem, näiteks klaasist või alumiiniumist, nii ei kahjusta sa oma nahka.. Klaasviil on kasutamiseks suurepärane, kuid sellega tuleb ettevaatlik olla, kuna see võib kukkudes puruneda.

4. Õige kuju vältib küünte sissekasvamist

Varbaküüsi lõigates jälgi oma küünte loomulikku kuju. Õige oleks viilida küüned keskelt sirgeks ja jätta nurgad kumeraks. Vaata, et küünenurgad ei jääks äärtest püsti. Need võivad hakata sisse kasvama ja tekitada valu. Kui see peaks juhtuma, selgita välja, mis läks valesti. Proovi ise küünenurga kumeraks viilida, kui naha alla jääb tükikesi, siis tuleks pöörduda spetsialisti poole.

5. Kaitse end seenhaiguste eest

Kui eelistad treeningsaalis ja spaas paljajalu käia, tasub kotti pista jalgadele mõeldud antiseptiline vahend. See kaitseb sind võimaliku seenhaiguse eest, mis sellistes kohtades kergelt külge võib hakata.

6. Ära jäta jalgu unarusse

Kahjuks on probleemidel komme süveneda. Kui avastad, et midagi tundub jalgade juures valesti, ära jäta asja unarusse, vaid pöördu arsti poole.

Kerttu Prints / Foto: Ilu Idüll