Reklaam sulgub sekundi pärast

NAISTE NÕUANDED, kuidas olla rohkem ühenduses iseenda ja teistega

Maria Baydar, Laura Valk, Dali Karat, Merliis Sulg
Maria Baydar, Laura Valk, Dali Karat, Merliis Sulg — FOTO: Erakogu

Tänapäeva maailmas on küll lihtne suhelda läbi erinevate sotsiaalmeedia platvormide, kuid tõelist ühendus teistega, ja mis peamine - iseendaga, kipub nappima. Ühenduses festivalil üles astuvad esinejad selgitavad, mis on üldse ühendus ja kuidas seda saavutada.

Mis on üldse ühendus?

Coach Maria Baydar selgitab, etühendus iseendaga, oma südamega ja ümbritseva maailmaga aitab mõista, kes me päriselt oleme, mida tahame ja milline on meie potentsiaal. See annab võimaluse terveneda, vabaneda illusioonidest, mineviku ja tuleviku muredest.

Laura Valk ütleb, et tema jaoks tähendab tõeline ühendus ausust ja avatust. Ta usub, et selleks, et kogeda ühendust oma partneri, laste või lähedastega, peab kõigepealt olema enda vastu aus ja end neile avama. Kui teine pool avaneb vastu, saab jõuda päriselt kontakti.

Õnnekoolitaja Dali Karat ütleb, et ühendus tähendab tema jaoks südametasandi kontakti. Maskideta olekut. Teineteise tõelist kuulamist. Teise nägemist. Teise jaoks olemas olemist ja ka ise kuuldud-nähtud olemist. Aga eelkõige avatud südamega olemist ja teisega ühendumist.

Nõuandeid ühenduse loomiseks

Maria ütleb, et esmalt peaks iga inimene teadvustama iseendale, mida tähendab tema jaoks ühenduses olemise seisund. Milline on tema elu ja enesetunne, kui ta on ühenduses. Seejärel tuleb üles leida ja nähtavale tuua põhjused, mis takistavad enda või teistega ühenduses olemise seisundit.

Terapeut Merliis Sulg nendib, et viimaste aastatega on inimestel vähemaks jäänud suhtlemist. Ta toob välja, et kolime nii palju oma nutiseadmetesse ja oleme keskendunud saavutustele ja välismaailmas toimuvale, et vahel need inimsuhete, suhtlemise oskused justkui jäävad tahaplaanile - seega tasub rääkida, rääkida ja vestelda. Ta soovitab ka teadvustada, kui palju paned energiat väljapoole, olgu see suhtlemine, nähtud olemine või saavutamine ning kui palju on aega lihtsalt olla inimestega päriselt ja siiralt koos. Ta soovitab võtta teadlikult sellist aega, kus on tööasjad kõrvale pandud, eesmärgid puhkusel ja nutiseadmed eemal, et siis saaks täielikult tunda iseennast, puhata ja olla hetkes ka teise inimesega.

„Vaata pikalt silma. Ava teadlikult süda. Jaga endast midagi haavatavat, mis julgustab ka teisel enda kaitsemüüri langetama. Hellad ja toetavad sõnad. Käest kinni hoidmine või muu füüsiline kontakt. Naeratus. Tunnustamine ja tänulikkus,“ soovitab Dali.

„Väga head praktikad on OSHO aktiivsed meditatsioonid, juhendatud meditatsioonid või hingamispraktikad näiteks Youtube’ist. Minu lemmik praktika on teha endale kannuga teed ning seejärel istuda diivanil ja teha mitte midagi,“ toob Laura näiteid parema enesetunde loomiseks.

Kuidas endaga ühendust luua?

Kui tunned end üksi, siis soovitab Dali küsida endalt, et kas see on päriselt tõsi? Kas sa oled päriselt üksi või on see hetkel vaid tunne? Ja kas see on 100% tõde?

Me saame olla üksi vaid siis, kui oleme ise enda hüljanud. Teised on boonuseks, aga tõeline ühendus ja kontakt peab esmalt tulema iseendaga. Seega üksinduse tunde korral tuleb esmalt pöörduda enda sisse, mitte hakata välismaailmast ühendust otsima.

Nõuanded iseendaga ühenduse loomiseks:

  • Vaata end peeglist, vaata peeglist endale silma.
  • Naerata iseendale.
  • Räägi iseendaga.
  • Puuduta ennast - kallista end.
  • Kirjuta päevikusse, pea endaga justkui kahekõnet. Kuula enda läbi kirjutamise.
  • Hellita ja poputa end - vii end spaasse ja õhtusöögile, käi kinos või jalutamas jne.
  • Mine loodusesse. Loodus maandab ja aitab imelise kergusega taastada ühenduse iseendaga. Ja sedasi kaob ka üksinduse tunne.
  • Meenuta ilusaid hetki lähedastega ja märkad, et praegune üksinduse tunne on vaid illusioon.