NIPINURK: Anna Lutter jagab nippe, kuidas korraldada täiuslik pidu

NIPINURK: Anna Lutter jagab nippe, kuidas korraldada täiuslik pidu
Anna Lutter

Anna Lutter on käsitööentusiast, kolme käsitööraamatuautor, käsitööõpetaja ja käistöö mikroettevõtja, kes on paljud pahviks löönud oma stiilipuhaste piltidega Instagramis. Ta annab nõu, et hea peo aluseks on see, kui peo võõrustaja võtab oma rolli ees täis vastutuse – ehk siis juba varem planeerib natuke muusikat, toitu, jooki, kujundust ning alati võiks suuremate koosviibimiste juures olla ka mõni tore tegevus – kes ise midagi välja ei jõua mõelda, siis ägedad seltskonna lauamängud toimivad ka alati. Ta lisab, et lisab, et tähtis on ka, et kõikidel külalistel oleks süüa, juua ja hea olla!

Inimesi valdab äge emotsioon, kui nad oma kätega midagi valmis teevad

Anna on loonud Annalutter.KUUT peo- ja koolituskeskuse, mille keskmes on käsitöö ehk siis olgu suurem või väiksem pidu, ettevõtte meeskonnapäev, seminar või lapse sünnipäev – alati tehakse midagi oma kätega ka valmis. Ta selgitab, et mingil hetkel hakkasid ta sõbrad teda enda pidudele kutsudes ütlema, et kuule, õpeta meile ka midagi! ”Nägin kui äge emotsioon inimesi valdas, kui lisaks väikesele veinile sai ka midagi oma kätega päriselt valmis teha ja tundus, et sellise keskuse loomine oleks nii vajalik ja äge asi, mida teha!” räägib ta, kuidas isetegemine peomeeleolu loob.

Nippe, kuidas võõrustada ootamatuid külalisi

Tihtipeale juhtub, et külalised saabuvad ootamatult. Anna jagab nippi, et ootamatute koosviimiste jaoks on tal alati sügavkülmas paar pakki ciabatta’t, mida saab ahju panna ja külmkapis leiduvaga ühe ägeda vaagna teha. ”Mulle endale väga meeldib teha ka igasugused suupiste vaagnaid (juust, singid, pähklid) ja nii ei puudu ka need peaaegu üheltki minu korraldatavalt koosviimiselt,” sõnab ta.

Meeleolu loomiseks sobivad hästi küünlad, eriti praegusel sügisesel ajal. Kaunistuseks leiab loodusest ka sammalt, oksi, lehti, kuivanud kõrsi. ”Talvisel ajal meeldib mulle väga kasutada ka patareitoite peal olevaid pisikesi tulukesi, mida saab lillede või sambla sisse panna (või mõnda kaunisse klaasvaasi). Ülilihtne teostada, aga näeb välja super hea!” soovitab ta proovida.

Sarnased artiklid