Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Kirest loodud ettevõtmine! Helen Haava: mure korral on võimalik kasutada erinevaid meetodeid, mis meid toetavad

Britta Burket ja Helen Haava, foto Evelin Kruus
Britta Burket ja Helen Haava — FOTO: GoodNews, Evelin Kruus

Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastuse (BBTRS) praktik Helen Haava ning coach ja mentor Britta Burket lausuvad, et Rikardia sai alguse naiste ühisest mõttest midagi reaalselt ära teha. Heleni peas oli idee küpsenud juba mitu aastat, et võiks olemas olla platvorm, kus on ära kirjeldatud erinevad praktikad, kuidas need töötavad, millistel puhkudel aitavad ning milleks olla valmis, kui mõnda teraapiasse või praktikasse minna. Nimi Rikardia ei sündinud aga üleöö.

Rikardia sünnilugu

Helen tõdeb, et tema suureks unistuseks oli see, et oleks olemas platvorm, kuhu inimesed saaksid tulla lugema ja tutvuma, kuidas on võimalik ennast aidata. Naine on ise paarkümmend aastat tegelenud erinevate vaimsete tehnikate, praktikatega, õppinud, avastanud, kogenud ja näinud enda peal, kui hästi need töötavad. “Selle taga on minu kirg… Et miks see idee üldse tekkis. Ühtegi asja siin elus ei tehta aga üksinda. Seega olen tänulik, et Britta oli see, kes ütles, et teeme ära,” on Helen Brittale viimase toetuse eest tänulik.

Esimene kokkusaamine Rikardia loomise teemal toimus Britta juures terrassil maasikaid süües. Britta toob välja, et nimi Rikardia ei sündinud aga üleöö, vaid nimevalikuga läks pikalt aega. “Rikardia nimi sai valitud sellepärast, et meile on looduslähedus väga oluline ja ka roheline värv sümpatiseerib. Rikardia on samblaliik. Samblad on väga müstilised taimed, muutes võrgustikuna maismaa roheliseks,” selgitab ta ja lisab, et neile meeldis mõte, et inimesed leiavad endale sobiva praktika endale sobivas kohas. Tekib justkui võrgustik, mis laieneb. Sealt sündiski nimi Rikardia.

Ennast saab ise väga palju aidata

Britta selgitab, et on väikesest peale olnud natukene tõbisem laps ja tema ema on kasvatanud teda nii-öelda loodususulisena. Britta on harjunud juba väikesest peale ennast ise turgutama ja tervendama. Erinevad praktikad, mida ta proovinud on, on andnud Brittale tugevuse ja kindluse, et ennast saab ise väga palju aidata. “See oli selline tagant tõukav jõud. Lisaks muidugi sellele, et on äge midagi täiesti nullist luua – see pani mind tegutsema. Ja Helen oma suure unistusega lihtsalt tõmbab inimesi ligi,” leiab ta.

On keeruline ennast nähtavaks teha

Helen räägib, et ka tema enda lugu on väga sarnane Britta omale. Tema ema on alati olnud see, kes on otsinud teistsuguseid lahendusi ja võimalusi. Käbid teatavasti kännust kaugele ei kuku. “Ema on mul ravimtaimede usku ja mäletan, et kui olin väike, siis katsetas ta erinevaid asju, näiteks külmavanne ja tean, et ka toiduga ravis ennast. See on see, mis mul meeles on ja mis mind on inspireerinud,” selgitab ta ja lisab, et kui temast sai biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise praktik, siis  nägi ta, et on keeruline ennast nähtavaks teha. Väga paljudele praktikutele see üldse ei meeldigi. Siis märkaski Helen selle unistuse teist poolt, mis võiks olla kasulik. Ehk et oleks olemas platvorm, kus on erinevad praktikud ja kus nad saavad tutvustada, mida nad teevad. Ja et inimestel oleks olemas koht, kuhu minna praktikut valima, kus oleks kõik info viimase kohta olemas ja saab kerge vaevaga aega broneerida.

Kui Helen ise praktiseerimist alustas, siis ta nägi, kui palju aega võtab tavapärane aegade broneerimine. “Kõigil see muidugi nii ei ole, aga väga paljudel siiski on, et aegu broneeritakse sõnumi või meili teel, helistades – see on aga ajakulukas. Praegu olen väga õnnelik, et Rikardia on loodud. See on minu elu nii palju lihtsamaks teinud.”

Praktikute baas ja see, mida nad pakuvad, täieneb pidevalt

Britta tõdeb, et kindlasti annab see praktikuid otsides väga palju juurde, kui on olemas info, kuidas miski mõjub. Tihti inimesed ei tea, kuidas peab käituma või kuidas mõni praktika mõjub ning see kõik tekitab hirmu. “Kust see kõik tulnud on, mida praktika käigus oodata võid, millised on põhilised põhjused, miks inimesed sellest kasu saavad… Kõik selline taustainfo, mida ka ma ise tegelikult otsisin. Ma kasutan ise väga palju Google`i otsingusüsteemi, aga tahtsime panna kõik info ka eesti keelde. Nägime seda kui nõrka kohta, et me ei leia väga palju infot nii teadusuuringute kui ka praktikate kohta eesti keeles. Siin me järjest täiendame seda -  meie praktikute baas ja see, mida nad pakuvad, täienevad pidevalt,” selgitab ta.

Elu ei tasuks liiga tõsiselt võtta

Helen toob välja, et endiselt tunnevad nad Brittaga, et ollakse alles lapsekingades - kõik see, mida naised soovivad luua ja kuidas näevad Rikardia arengut. “Ootame kõiki praktikuid meiega ühinema, kes jagavad sedasama tunnet, et maailm võiks olla parem koht, kui inimesed kasutaksid rohkem selliseid keha ja meelt toetavaid praktikaid. Meie unistuseks on, et see oleks ühel hetkel ka osa tervishoiusüsteemist, sest see on ju ideaalne ennetustegevus,” lausub ta ja leiab, et kõik probleemid või mured ei pea lõppema sellega, et vajame kas ravimeid või haiglaravi. “Loomulikult, neid asju on ka mingitel hetkedel vaja, aga me saame ise nii palju ära teha ja läbi nende teraapiameetodite ning praktikate ennast hoida. Ma olen ise hästi seda meelt, et kui on mure, siis kasutame erinevaid meetodeid, mis meid toetavad. Elu ei tasu aga liiga tõsiselt võtta. Mulle väga meeldib Osho ütlus: „Life is not serious, you are serious. Life is not serious at all.“ See on väga hea ja inspireeriv mõte.”

VIDEO: