Kuidas motiveerida lapsi kodutöödes kaasa lööma?

9 kommentaari
Kuidas motiveerida lapsi kodutöödes kaasa lööma?

Oled lapsele tuhat korda öelnud, et koristagu tuba ära, kuid see näeb ikka välja nagu lahinguväli. Mis aitaks? Allwomanstalk.com jagab nõu, kuidas motiveerida lapsi kodutöödes kaasa lööma.    

Oled lapsele tuhat korda öelnud, et koristagu tuba ära, kuid see näeb ikka välja nagu lahinguväli. Mis aitaks?

Allwomanstalk.com jagab nõu, kuidas motiveerida lapsi kodutöödes kaasa lööma.

 

 

 

1. Silmitsi  tagajärgedega

Üks asi on näidata lapsele ette, kuidas midagi teha, ning teine asi on lasta tal ise teha. Kui laps ei pane oma musti riideid pesumasinasse, siis pole tal järgmisel hommikul midagi selga panna. Kui laps ei pane endale äratuskella helisema, magab ta hommikusöögi maha.

 

2. Ole positiivne

Ära kasuta lapsega rääkides sarkasmi, ära ole vihane ega sunni teda jõuga majapidamistöid tegema. Selle asemel anna vaikselt märku, et oled pettunud, sest lootsid, et sulle tullakse appi. Ja kui sulle on appi tulnud, siis täna last selle eest siiralt.

 

3. Võtke koduloom

Kui lapsel on kedagi, kelle eest peab hoolitsema, siis õpib ta omakasupüüdmatust, hoolima teistest ja olema teiste vastu hea. Kui loomake on võetud, tuleb teha graafik, kes temaga mängib, jalutab, söödab ja puhastab.

 

4. Probleemi lahendamine

Kui lapse tuba näeb ikka veel välja, nagu sealt oleks sõda üle käinud, siis küsi endalt, miks ta keeldub koristamast? Mõnikord, kui tuba on tõeliselt sassis, ei oska laps kusagilt pihta hakata. Juhenda teda ja näita, kuhu asjad täpselt panema peab. Abi on ka sellest, kui jagate kohustused ära. Näiteks ütled: “Mina korjan sinu riided maast üles ja sina paned klotsid karpi.” Seejärel liikuge järgmise ülesande juurde.

 

5. Anna talle valida…

Anna lapsele nimekiri kodutöödest, mida tuleks teha, ning seejärel lase tal valida, millega ta soovib ise alustada. Anna ka teada, et oled tööde jaotamise suhtes paindlik. Võid pakkuda: “Sa võid tuba koristada pühapäeval enne või peale lõunasööki, kuid kindlasti enne jalgpallitrenni minekut!”

 

 

Buduaar.ee

Sarnased artiklid