Miks emadele ei meeldi laste juures jõule veeta?

Värskest brittide tehtud uuringust selgus , et sinu ema ei pruugi sinu ponnistusi jõuluõhtusöögi korraldamisel hinnata nii, nagu sina seda sooviksid.

 

 

Värskest brittide tehtud uuringust selgus, et sinu ema ei pruugi sinu ponnistusi jõuluõhtusöögi korraldamisel hinnata nii, nagu sina seda sooviksid.

Nimelt emaldele ei meeldi laste juures jõule veeta, kuna arvavad, et nemad saaksid jõuluroogade valmistamisega paremini hakkama kui nende võsukesed, vahendab dailymail.co.uk.

Lausa 14% uuringus osalenud Briti emadest on tüdinenud jõuluõhtul käed rüpes istumisest ja sama suur protsent väljendas nördimust, et neid ei lasta isegi kööki. Üks kümnest uuringus osalenust vastas, et toit ei ole nõutud tasemel ja ei vasta nende isiklikele standarditele.

Co-Operative Foodsi esindaja selgitas asja nii: “Emadele meeldivad jõulud just seetõttu, et see on üks kord aastas, mil kogu pere tuleb kokku ja suurim tähelepanu on söögil. Kui see aga ei ole õigesti valmistatud, teeb see emad nukraks. Jõuluõhtusöögi korraldamine on kunst omaette ja selle õppimine võtab aastaid, et korraldaja oskaks kõiki lõbustada ning õigeid roogi ja jooke pakkuda,” selgitas ta.

16% emadest arvas, et lapsed mängivad jõuluõhtul liiga palju mänge, kuid võiksid tegeleda rohkem traditsiooniliste tegevustega ja kingid võiks neile ükshaaval üle anda. Lisaks ei meeldinud emadele see, et jõuluõhtul vaadatakse liialt televiisorit.

Uuring kinnitas ka seda, et emadele ei meeldi muutused. Eelistatakse, et jõuluõhtu veedetaks nende kodus, nende reegleid ja traditsioone järgides. 13% vastanutest panid tähele ka seda, kui stressis oli nende minia või tütar jõuluõhtusööki korraldades, samas kui tema nautis oma noorusajal iga pisimatki panust jõuluõhtusöögi korraldamisel.

 

Lõppkokkuvõttes tunnistas  69% emadest, et kui noored vanemad stressist jagu said, muutus ka nende valmistatud jõuluroog paremaks.

 

 

Triin Tisler