Isekad naised on suhtes õnnelikumad: 3 põhjust, miks

Isekad naised on suhtes õnnelikumad: 3 põhjust, miks

Selleks, et suhe toimiks ning te mõlemad saaksite koos areneda ja kasvada, tuleb ennekõike iseennast armastada ja väärtustada. Täisväärtuslik suhe koosneb kahest inimesest, kes koos moodustavad terviku, ent suudavad mõlemad ka iseseisvalt hakkama saada – nii ei pea kumbi osapool tundma kohustust, justkui ta peaks oma kallima eest vastutama. Lapsed on need, kelle eest me vastutama peame, mitte elukaaslane. Iseenda armastamine ja väärtustamine tähendab vahel ka seda, et tuleb olla isekas – jah, ka suhtes olles tuleb iseennast esikohale panna, sest nii toimib suhe paremini. Siinkohal on kõige olulisem tasakaal – oskus olla isekas ja isetu. Allpool on välja toodud 3 olukorda, kus sa võid oma elukaaslase suhtes olla isekas – mõistlikkuse piires muidugi.

Selleks, et suhe toimiks ning te mõlemad saaksite koos areneda ja kasvada, tuleb ennekõike iseennast armastada ja väärtustada. Täisväärtuslik suhe koosneb kahest inimesest, kes koos moodustavad terviku, ent suudavad mõlemad ka iseseisvalt hakkama saada – nii ei pea kumbi osapool tundma kohustust, justkui ta peaks oma kallima eest vastutama. Lapsed on need, kelle eest me vastutama peame, mitte elukaaslane.

Iseenda armastamine ja väärtustamine tähendab vahel ka seda, et tuleb olla isekas – jah, ka suhtes olles tuleb iseennast esikohale panna, sest nii toimib suhe paremini. Siinkohal on kõige olulisem tasakaal – oskus olla isekas ja isetu.

Allpool on välja toodud 3 olukorda, kus sa võid oma elukaaslase suhtes olla isekas – mõistlikkuse piires muidugi.

1. Töö ja karjäär.

Karjäär on oluline, see annab meile sihi ja eesmärgid, mille nimel areneda ja liikuda. Ka suhtes olles on sul täielik õigus oma karjäärile keskenduda ning vahel hiljem koju jõuda, välisreisil koolitusel käia, ja mis seal salata – vahel võtame me tööd isegi koju kaasa. Niikaua, kuni sa suudad oma eraelu ja töö tasakaalus hoida, ei kannata mitte keegi ja te mõlemad olete õnnelikud. Tänapäeval on väga tavaline, et karjääri teevad nii naised kui mehed, mis tähendab, et sa ei pea tundma end süüdi, kui kauem kontorisse jääd või kodus teleka ees olles läpaka meilboksi piilud. Kuid ära unusta oma kallimat ning seda, et ka tema vajab sinu tähelepanu.

2. Sinu vajadused ning tema vajadused.

Me kõik oleme erinevad ning seetõttu on meil ka erinevad vajadused, soovid. Kui sinu elukaaslane teatab sulle näiteks pühapäeva hommikul, et tema tahab pannkooke või et tema ema tuleb ootamatult külla, ja sa pead midagi ette valmistama, siis tegelikult ei pea sa sellistes olukordades alati käituma nii nagu mees tahab. See tähendaks, et sa oled igal hetkel ja alati valmis kõik oma plaanid jätma, et tema soove täita. Nii unustad sa ühel hetkel iseennast ja oma vajadused üldse ära ning selline suhe triivib varem või hiljem kraavi. Kui sul oli näiteks pikalt ette tehtud plaan minna sõbrannaga kohvikusse või veeta paar tundi juuksuris, siis sa ei pea sellest loobuma. See ei tähenda, et sa oled halb elukaaslane, see tähendab, et sul on ka oma vajadused. See võib kõlada pisut isekalt, aga selles pole midagi halba. Ja nendel kordadel, mil sul ei ole endal plaane, siis arvestad sa taas oma elukaaslase soovidega ja teed nii nagu tema tahab. Kõik peab olema tasakaalus! 

3. Kuula oma südame häält ja käitu vastavalt sellele.

Kui sinu süda ütleb sulle, et see suhe ei jää kestma, sest ta pole sinu jaoks see õige, siis ära jää sinna suhtesse kinni ainult sellepärast, et ta armastab sind nii väga. Jah, isekas on teise inimese tundeid mitte arvesse võtta, kuid kokkuvõttes ei saa sina ennast selle suhte nimel ohverdada. Kuula oma sisetunnet ja käitu vastavalt – kui sa armastad teda, siis oled sa nõus tema nimel vahel ka oma soove ignoreerima, sest sind tõepoolest huvitab see, et tema oleks õnnelik. Kui sa aga tunned end pigem kohustatuna selles suhtes olema, siis lõpeta see suhe kohe. 

Allikas: elitedaily.com