Reklaam sulgub sekundi pärast

Arvamust avaldavad naised, kes teenivad oma meestest rohkem

Eestis saavad naised meestest keskmiselt 25% madalamat töötasu. Siiski on ka neid naisi, kes meestest rohkem teenivad. Kas sellised paarid on õnnelikud ja kuidas tunnevad end need mehed, kes teenivad elukaaslasest väiksemat palka?

Eestis saavad naised meestest keskmiselt 25% madalamat töötasu. Siiski on ka neid naisi, kes meestest rohkem teenivad. Kas sellised paarid on õnnelikud ja kuidas tunnevad end need mehed, kes teenivad elukaaslasest väiksemat palka?

                                  

Kuskil pole ju öeldud, et mees peab teenima naisest rohkem raha. Kõik on kinni ühiskonna soorollide ja tavade taga. Kui end neist lahti rebida, ei peaks ju mehest rohkem teeniv naine mingi ilmaime olema. Kui unustada korraks et mees „peab” naisest kindlasti rohkem teenima ning naine „peab” kodus nõusid pesema ja lapsi kantseldama, võib elu täiesti ilus olla!

 

Osad mehed, kelle naine teenib rohkem raha on tõeliselt õnnelikud ning toetavad oma naist ning hindavad naise tegemisi. Teised mehed aga tunnevad end alaväärselt ning muutuvad mingi aja möödudes kibestunuks. Kolmandad nõuavad hoopis naiselt, et viimane veel rohkem raha teeniks, et mees endale uhkeid asju lubada saaks. Jah neid kolmandaid on olemas küll. Isegi selliseid paare on olemas, kus mees lausa vägivaldseks muutub kui naine talle uute asjade ostmiseks piisavalt "pappi ei köhi". Ühes teises tuttavas peres, kus naine rohkem teenib, on aga mees väga mõistev ning püüab teha kõik, et omapoolne panus pere heaolusse panna. Pidevalt teeb mees aiatöid ning nokitseb maja kallal ehitustöid, vaatab lapsi ja teeb muid vajalikke tegemisi.

 

Buduaar uuris kahelt naiselt, kes oma mehest rohkem teenivad, kuidas käivad rahaasjad nende peres. Kes maksab arveid, kes ostab toidu? Kas sellisel suhtel, kus naine on rahakam pool, on tulevikku?

 

Erika,29 : „Mina elasin varem 3 aastat koos sellise mehega, kes teenis minust oluliselt vähem ja oli madalama haridusega. Esialgu ei olnud teenistuse erinevus häirivalt suur, kuid aasta pärast jäi ta ühest lisatööst ilma ja siis kujunes küll rohkem nii, et mina maksin kõik elamiskulud ning tema kulutas oma raha peamiselt autoga seotud väljaminekutele ja enda peale. Ma isegi ei tea, mida mehe sõbrad arvasid, sest vaevalt nad nii täpselt teadsid meie pere sissetulekuid ja väljaminekuid. Minu sõpradele ta inimesena meeldis ja seetõttu ei olnud ka kellegagi teemaks tema haridus või teenistuse suurus. Aga üks asi, mida ma tähele panin oli see, et mu mees katsus ennast alati seltskonnas edukamana näidata- sõprade ja tuttavate ees raha pillamine ei olnud mingi probleem isegi, kui see oli pere viimane sent. Meid hoidis koos kirg ja sellisel juhul raha ei mängi rolli. Ma küll ei tundnud, et minu jalas oleks püksid, kuna ma teenisin rohkem. Eks oleneb ka naisest, aga meil ei olnud see rahateema kunagi arutluses. Arveid maksis see, kellel parajasti raha oli. Küll aga hakkasid mind ajapikku häirima meie erinevad vaimsed huvid. See viiski meie teed lahku”

 

Tegelikult on ju nii, et kui naine teenib rohkem raha, on ju PEREL rohkem raha. Normaalses peres on ühine rahakott. Oleks see vast imelik kui naine peaks oma mehele taskuraha andma ning mehe kulutuste kohta aru pärima. Raha pole ju suhtes ainuke oluline asi. Kui naise poolt tuleb raha, võiks mees toetada millegi muuga, mida ta teha oskab, olla lastele hea isa, maja ehitada vms.

 

 

Piret,34 räägib Buduaarile, kuidas tema peres raha asjad jaotatud on.


Kuidas sinu mees ennast tunneb? Kas see, et sa temast rohkem teenid valmistab talle piinlikkust või vastupidi?
Arvan, et otseselt piinlikkust see talle ei valmista, küll aga oleks ta ilmselt õnnelik, kui teeniks minuga samaväärselt või rohkem.

Millise panuse annab mees, arvestades seda, et naine raha majja toob? Kas mees aitab muudes asjades, majapidamistöödes jne?
Kindlasti aitab ta nii majapidamistöödes kui ka kõiges muus, kuid mitte seetõttu, et naine rohkem teenib, vaid ikka sellepärast, et kui kaks inimest koos elavad, siis on see ju normaalne, et toimetused jagunevad vastavalt sellele, kuidas kellelgi aega on.

Kuidas tunned end sina kui rahakam pool?
Minu jaoks ei ole selles midagi imelikku, sest olen ise kasvanud peres, kus ema teenis isast rohkem. Seejuures oli aga perekonnapea siiski isa ja kõik toimib siiani suurepäraselt.

On teil siiski ühine rahakott?
Kuidas võtta? Elame ju koos ja kasutame neid võimalusi, mis meil selleks on. Seega justkui oleks ikkagi ühine.

Kas sellisel suhtel, kus naine on rahakam pool, on tulevikku?
Kui inimeste vahel on austus ja harmoonia, siis ei mängi mingit rolli, kes peres rohkem teenib.

Kes restoranis arve maksab?
Me restoranides eriti ei käi, aga kui käime, siis maksab see, kes ettepaneku restorani minekuks tegi. 

Kuidas on teil maksmised jaotatud, kes maksab üüri, kes toidu ostab jne?
Üüri maksan mina, aga toidu eest maksab see, kes poes käib. Kuigi jah, et ka poes käin sagedamini ikkagi mina.

On sellepärast ka piinlikke olukordi tekkinud, et mehel vähem raha on?
Küll oleks, kui nendel tekkida laseks, aga alati on võimalik asju nii planeerida ja organiseerida, et see piinlikkust ei tekita. Olen ju ise suhte algusest saadik sellest teadlik olnud, et see nii on ja miks peaks see mulle siis probleeme või piinlikkust valmistama. Raha on minu jaoks oluline, aga mitte see, kes seda rohkem teenib. Pealegi olen ma terve oma iseseisva elu ennast ise ära majandanud ja mulle meeldib see.

 

 

Kokkuvõtteks võiks öelda, et mehi on igasuguseid, on neid, kes tunnevad end halvasti kui naine rohkem teenib ja on neid, kes sellega ilusti hakkama saavad. On ka naisi, kes on veendunud, et ükskõik kui palju nemad teenivad, mees peab ikkagi rohkem raha majja tooma. Inimesi on erinevaid. Kui kahe inimese arusaamad raha suhtes kokku ei lange ning suhe selle all kannatab, pole need inimesed ehk parim paar? Igaüks leiab omale kunagi sobiva kaaslase, kellega samu arusaamu ja põhimõtteid jagada. Raha pole elus peamine, üksteisemõistmine ja armastus on!

 

Sõltumata ametist teenivad naised alati vähem kui mehed. Joonisel on Eesti Statistika andmed 2013 aastal naiste ja meeste palgaerinevuse kohta.

 

Kui ka sina teenid mehest rohkem või oled elanud koos mehega, kelle palk on sinu omast väiksem, siis jaga kommentaariumis oma arvamust, kuidas palga suurus mõjutab peresuhteid.

 

Buduaar.ee arhiiv