Reklaam sulgub sekundi pärast

Õnneliku kooselu saladus: 7 asjalikku nõuannet

Oma kallimaga kokku kolimine on hiiglaslik samm teie suhtes, sest ilmsiks võivad tulla kaaslase omadused ning harjumused, millest sul enne aimugi polnud. Millega peaks aga arvestama enne, kui otsustatakse leivad ühte kappi panna? Ning kuidas olla ise meeldiv elukaaslane? 

Oma kallimaga kokku kolimine on hiiglaslik samm teie suhtes, sest ilmsiks võivad tulla kaaslase omadused ning harjumused, millest sul enne aimugi polnud. Millega peaks aga arvestama enne, kui otsustatakse leivad ühte kappi panna? Ning kuidas olla ise meeldiv elukaaslane?

Siin on mõned nõuanded, millele tuleks enne kokku kolimist mõelda.

 

1. Teie suhe muutub kindlasi

Ükskõik, kui kindlaks sa teie suhet ka ei peaks, muudab kooselu seda kindlasti. Niipea, kui jagate üht voodit, vannituba, kööki ja riidekappi, on teie suhte iseloom muutunud „romantilisest suhtest“  hoopis „olmesuhteks“. Ajakiri „Men's Health“ kirjeldab kooselu järgmiselt: see on nagu teleka lülitamine oma lemmikkanalile – ning siis jätta see sinna 24/7. Ole kindel, et näed midagi, mis sulle ei meeldi. See aga ei tähenda, et sulle ei meeldiks enda kaaslane enam nii palju. Sa lihtsalt tutvud tema pisikeste veidrate harjumuste ning iseärasustega.

2. Raha on teema!

Just nagu iga korterikaaslasega, tuleb rahaasjad ka kallimaga kindlasti läbi arutada. Üür, kommunaalmaksed, toiduained ning mööbel annavad kokku korraliku numbri. Enne, kui te leivad ühte kappi panete, leidke see aeg, et koos maha istuda ning korralikult läbi rääkida, kuidas te paarina nende arvetega toime tulete. Kas maksate üüri pooleks? Kes maksab ostude eest toidupoes? Kellele diivan tegelikult kuulub? Räägi oma mehega rahast ning olge üdini ausad. Ära proovi rahalistest kohustustest kõrvale hiilida. Võrdne jagamine muudab suhte palju tugevamaks. Üle- või alapanustamine võib lõppkokkuvõttes suhtele saatuslikult mõjuda. Ning oluline on ka meeles pidada, et säästmine on seksikas.

3. Teie sekselu muutub

Kui sa enda kaaslasega igal öösel koos magad, muutub teie sekselu kindlasti. Enne kokku kolimist peavad paarid seksi jaoks spetsiaalselt aega leidma. Üht voodit jagades on aga võimalus seksimiseks peaaegu koguaeg olemas ning seega pole see enam midagi, mida tingimata tegema peaks. Vahekordade arv võib seega märgatavalt kahaneda, kuid ära muretse, see on täiesti normaalne. Seevastu õpite oma kaaslasega olema lähedased hoopis teisel ning vähem „kirglikul“ tasandil. Ajakiri „Men´s Health“ läheneb asjale poeetiliselt: Sa pead leppima üleminekuga riistvaralt tarkvarale – vähem madistamist, rohkem kaisutamist.

4. Ära muutu mugavaks

Jah, kooselu annab võimaluse oma kaaslasega lõputult aega koos veeta, kuid ärge muutuge liiga mugavaks. Hoidke enda suhe värskena plaanides kohtinguid ning käies erinevatel üritustel. Väga lihtne on sattuda rutiini jäädes koju ning vaadates õhtust-õhtusse telekat. Aga poputage enda suhet koos süüa tehes, kinos käies ning ostes piletid kontserdile, mis alles mõne aja pärast aset leiab. Koos millegi ootamine tekitab põnevust. See, et jagate nüüd üürilepingut, ei tähenda automaatselt, et romantika teie vahel närbuma peaks.

5. Kohenda enda elustiili

Mitte midagi drastilist, kuid kellegagi kokku kolimine on suurepärane võimalus enda senisele elustiilile kriitiline pilk heita. Oled sa lohakas? Puhtusefriik? Alati on võimalus, et sinu elukaaslane ei jaga samu harjumusi. Ilmselt oled sa sellest aga teie suhte praeguses etapis juba teadlik. Ühist elupinda jagades need väikesed erinevused teie harjumustes võimenduvad ning võivad suhtele mõju avaldama hakata. Seega on oluline enda järelt koristada ning elukaaslasele piisavalt ruumi jätta. See teeb suhte stressivabamaks ning nii olete mõlemad õnnelikumad.

6. Sa tüdined

See on vältimatu. Veetes kellegagi palju aega koos, hakkavad mõned pisiasjad sulle närvidele käima. Ükskõik, kui suurepärane teie suhe muidu on, on siiski üsna kindel, et sinu kaaslane suudab nimetada paar asja, mis teda sinu puhul häirivad. Kui ei suudaks, siis tekiks kahtlus, kui hästi ta sind üldse tunneb. Kuidas aga tüdimusega toime tulla? Tähtis on ka koos elades leida aega vaid iseendale – aeg-ajalt üksi olemine on vaid tervisliku suhte märgiks. See, et su kaaslane sulle vahel ärritav tundub, ei tähenda, et teie vahel pole enam armastust. Lihtsalt armastus ongi vahel tüütu. Lepi sellega.

7. Te pole abielus
Kui elate koos, on tunne, et olete oma suhte haripunktis, lihtne tekkima. Aga sa pead meeles pidama, et kooselu ei tähenda veel abielu ega kihlust. Ning abielu ei ole ilmtingimata ka järgmiseks sammuks teie suhtes. Uuringute kohaselt plaanivad umbes 75% kooselavatest paaridest teineteisega abielluda. Aga ärge tundke sundust vaid seepärast abielluda, et elate juba nagunii koos. Pigem üritage säilitada suhtes oma iseseisvus. Las tema käib enda sõpradega väljas ning leia ka sina aega, et sõbrannadega pidutseda. Kooselu ei pea veel tähendama sõltuvust.

 

Allikas:  stylecaster.com