Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas teha vahet originaalil ja võltsil disainerikotil?

Tänapäeval müüakse võltsinguid üha rohkem, ka onlainis, aga kuidas teha vahet, kas tegemist on originaali või võltsinguga?

 

Tänapäeval müüakse võltsinguid üha rohkem, ka onlainis, aga kuidas teha vahet, kas tegemist on originaali või võltsinguga?

Esiteks on kindel see, et originaalkotte ei müüda kuskil tänaval ega turul, sest brändid on sellise müügi keelanud. Siiski on ka võimalus, et keegi müüb oma vana käekotti kirbuturul.

Võltsitud koti äratundmiseks on kindlad märgid, mida koti juures otsida:

1. Õmblused. Uuri hoolikalt koti õmblusi. Lohakad, ebaühtlased ja osaliselt lahtised õmblused on kindel märk halvast kvaliteedist, seega kindel märk, et kott on võltsing. Originaalidel on laitmatud õmblused, sest nende tootjate eesmärk on kvaliteetne toode.

2. Sildid. Vaata koti sees olevaid silte. Kas need on pitseeritud nahasse või käsitsi õmmeldud? Võltsingutel puudub tihti brändisilt. Originaalil on tihti ka koti peal brändi nimega silt.

3. Materjal. Kui tegemist on nahaga, siis peab kott ka nii lõhnama. Nahk on tugev ja kvaliteetne ning reedab, kas kott on originaal või mitte.

4. Logo. Logod on tihti võltsingute komistuskiviks. Näiteks on tihtipeale brändinimi valesti kirjutatud - Cartieri asemel on Carter vms. Samuti peab brändi logo ja nimi pärast õmblusi jätkuma ka teisel pool kotti sümmeetriliselt.

5. Seerianumber. Koti sees peaks olema pitsat brändi nimega(mitte kõikidel disainerikottidel)

6. Vooder. Kui koti vooder tundub, nagu oleks tehtud paberist, siis pole kindlasti tegu originaaliga. Uuri ka voodriõmbluseid.   

7. Koti kuluvus. See on see, mida märkad peale kotiga käimist. See peaks kuluma samamoodi nagu nahktagigi ning õmblused ei tohi selle all kannatada.

 

 

Tene Sommer

[gallery ids="1972240,1972246,1972252"]