Spetsialist: Geelküüned ei muuda oma küünt nõrgemaks

Lugejapoolt esitatud küsimustele vastab geelküüntespetsialist Evelyn Aatelo ilusalongist Abigail. Kas geelküünte kandmine muudab ka oma küüned tugevamaks?
Geelküüs oma küünt tugevamaks ei muuda, selleks võib leida meie turult erinevaid ravitooteid. Kasutama peaks tugevduslakke, küünenahakreeme ja küünehooldusõlisid, mis muudavad küüned elastsemaks ja takistavad küünte lõhenemist. Mida arvate Bio Sculpture geelist? Kas see on tõesti looduslikum ning kahjustab küüsi vähem?
Looduslike geelide puhul on kahjustused viidud miinimumini, kuna nad on happevabad ja sisaldavad looduslikke komponente. Näiteks Abalico sarja geelid sisaldavad keratiini, mis geelküünte kandmise ajal toidavad ja hooldavad oma küünt.

 Lugejapoolt esitatud küsimustele vastab geelküüntespetsialist Evelyn Aatelo ilusalongist Abigail.

Kas geelküünte kandmine muudab ka oma küüned tugevamaks?
Geelküüs oma küünt tugevamaks ei muuda, selleks võib leida meie turult erinevaid ravitooteid. Kasutama peaks tugevduslakke, küünenahakreeme ja küünehooldusõlisid, mis muudavad küüned elastsemaks ja takistavad küünte lõhenemist.

Mida arvate Bio Sculpture geelist? Kas see on tõesti looduslikum ning kahjustab küüsi vähem?
Looduslike geelide puhul on kahjustused viidud miinimumini, kuna nad on happevabad ja sisaldavad looduslikke komponente. Näiteks Abalico sarja geelid sisaldavad keratiini, mis geelküünte kandmise ajal toidavad ja hooldavad oma küünt.

Mida teha, kui oma küüned tulevad geeli küljest lahti nii 1-2 nädala pärast, kas ainus variant ongi iga kord oma küüned täiesti maha lõigata, et ei läheks kaheks.
Kui küüned tulevad geeli küljest lahti, siis küüne ots on jäetud hoolduse käigus liiga õhukeseks. See tähendab, et geeli on kas liiga vähe peale kantud või liigselt viilitud. Kui see on korduv probleem, tuleb pikendada oma küünt veidi šablooni abil, et otsast geel ja oma küüs kokku siduda.

Mis on looduslikud geelid ja mida neist arvate?
Sellele küsimusele vastasin juba eelnevalt. (küsimus nr. 2)

Mind huvitab mis on tegelikult soovitatav geelikatega teha, ja millistest tegevustest peaks hoiduma. Olen lugenud, et geelikatega ei soovitata saunaskäimist, ja et kreemitada ei tohi osade kreemidega jms. millised on tegelikult need punktid millest kinni peaks pidama?
Kui geelküüned on proffessionaalselt paigaldatud, siis võib nendega kõike teha. Võib käia saunas, kreemitada jne.

Kas kunstküüntest tuleks ka puhata, ehk siis nt aasta kannad, siis pool aastat ei kanna vms., et omad küüned saaks taastuda.
Mingeid ajapiiranguid geelküünte kandmisel ei ole juhul kui on tegemist kvaliteetse materjaliga, mis toidab oma küünt. Puhkust võib neile anda omal soovil, kuid kui küüned on hooldatud kvaliteetselt ei ole puhkust vaja.

Milline lakk või maniküür on hetkel kõige moodsam?
Kõige moodsamad on hetkel tumedad värvigeelid ja ovaalne küünekuju. Soovitakse võimalikult loomulikku tulemust.

Olen pagar, seoses sellega on mu käed kogu aeg niisked ja märjad. Küüned on kohutavalt katki, olen proovinud kõiki neid lakke ja õlisid, aga need ei aita. Mida teha?
Soovitaksin siiski kasutada küünetugevdajaid järjepidevalt. Teine võimalus on katta oma küüs geeliga, kui töö iseloom seda lubab.

Olen mõeldnud ka peale panna geelküüned, aga tahaks teada kui tihti peab käima hoolduses?
Hoolduses tuleb käia vastavalt oma küüne kasvu kiirusele, kolme kuni neljanädalaste vahedega.

Mind huvitavad geellakk mis tuleb peale kanda uv lambiga ja siis saab küünelakiga eemaldada ,kas nad püsivad ka ilusti peal mitte ei kooru maha nagu küünelakk?
Geellakk püsib hooldusest hooldusesse.

Et siis ükskord see jant ära lõppeks: Kas kõik geelid sobivad kõikidele inimestele ? (Minujaoks on ntks siiani parim Light Elegance, teine inimene kurdab, et tal koorus geel juba teisel päeval maha) Keda siinkohal nö “süüdistada”, geeli või tehnikut, kellega teised rahul on?
Kahjuks siiski kõik geelid ei sobi kõikidele inimestele. Geelid on erineva kontsistentsi ja tugevusega. Igaüks peaks endale otsima sobiva geeli katse-eksitus meetodil. Abalico sarjas on kolme erineva kontsistentsiga geeli, mis sobivad kõigile. Oma kogemuste põhjal võin öelda, et ei ole sellist klienti kellele ei sobi Abalico geel. Mõne küüne tüübi puhul tuleb lihtsalt käia tihedamini hoolduses, näiteks iga kahe nädala tagant.

Mul olid geelid, kõigest umbes kaks kuud ja kuu aega tagasi võtsin ma need maha ja nüüd on nad üsna nõrgad ja murduvad, küsimus on siis selline et kui ma nüüd uuesti geelid paneks, siis kas nad muutuksid veel nõrgemaks kui praegu?
Geel ei muuda küünt nõrgemaks, juhul kui paigaldus on tehtud proffessionaalselt, ning oma küünt ei ole lihvitud liialt õhukeseks ja on kasutatud kvaliteetset geeli. Geelküünte kandmise ajal on soovitatav kasutada kasvuergutit, mis sobib õhukestele ja halvasti kasvavatele küüntele. Abalico sarjal on selle jaoks loodud Liposoom seerum, mis sobib ideaalselt geelküünte kandjaile.

Teen endale kodus küünehooldust ning mõtlesin värvilist geeli kasutama hakata. Ehk oleksite nii hea ja seletaksite täpse töökäigu ära. Ettetänades!
Peale küüne modelleerimist kanna peale värvigeel. Lase UV lambi all kivistuda. Kanna peale pealisgeel. Täpsema tehnika jaoks on proffessionaalne koolitus.

Milline on parim, kas geel, kangas või akrüül?
Soovitaksin geeli, kuna see on vähem kahjulikum.

Kas oma küüned muutuvad väga nõrgaks kui on geelid peal?
Õigesti hooldatud geelküüned ei muuda oma küünt nõrgemaks.

Miks geelküüned tulevad lahti nurgast, kui ma ise neid ei noki ega tee selleks midagi, et see peaks lahti tulema. Ka hooldus on korralik minumeelest.
Põhjusi võib olla mitmeid:

Kui kunstküüs laseb end lahti küünenaha juurest:
– on looduslik küüs liiga rasvane. See tähendab, et küüs on korralikult ette valmistamata või on kliendi küüned eelnevalt kreemitatud.
– Küünenahk ei ole korralikult tagasi lükatud ja geel on nahale liiga lähedale pandud.
– Geel on liiga paksult peale kantud.
– Liiga palju vajutust viilimisel.

Kui küüne otsad murduvad:
– siis on liiga vähe geeli peale kantud/liiga palju viilitud.

Kui tipp murdub:
–  on kehv kleepekvaliteet või vale tipp.

Kui küüs murdub külje pealt:
–  küüs on liiga sirge ja C kurv on vale.
–  küüs on liiga õhuke külgedelt (liiga vähe geeli või liiga õhukeseks viilitud).

Kui geel laseb end lahti äärtest:
– tipp on liiga kitsas.
– Tipi taaskleepimisel ei ole vana liimi korralikult eemaldatud (liim laseb end paari päeva jooksul lahti ja seejärel ka ülestöötatud geel.

Miks on kolm viisi kuidas panna kunstküüsi? Geel, akrüül ja kangas?
Sellepärast, et neljandat viisi ei ole veel leiutatud :)