Leemet Prits: Tuleb tõsine ja raske aasta!

18 kommentaari

Uus aasta on kestnud mõned rasked päevad, kuid kergemaks ei lähe siin midagi. Aasta tuleb väga töökas ja toimetusterohke, mida oli ka arvata ja millest pääsu pole mitte kuhugi.

Uus aasta on kestnud mõne raske päeva, kuid kergemaks ei lähe siin midagi. Aasta tuleb väga töökas ja toimetusterohke, mida oli ka arvata ja millest pääsu pole mitte kuhugi.

Kuidas siis võtta kokku selja taha jäänud aasta? Sombune kevad, sombune suvi, sombune sügis ja veel sombusem talv. Selline nagu ilm, oli üldpildis olukord ka inimeste südametes. Palju räägitud ja lahatud majanduskriis on tugevat stressi süstinud Eesti rahva hinge. Kas ka tegelikult see majanduslangus nii tugev on, jääb iga inimese enda otsustada. Jaanipäevast jõuludeni pidas Eesti rahvas pidu – söödi nii, et laud lookas ja joodi nagu loomad. Pühade ajal osteti mitme miljoni eest kingitusi kokku ja annetati erinevatele organisatsioonidele. Ma ei ütle, et see halb on, või et ma ise neid asju ei teinud, aga missugusest kriisist me räägime, kui rahval on raha nagu ratsahobuse …?!

Iga päev näeme tänavatel liikumas uusi autosid, hooneid kerkib linnapilti nagu seeni pärast vihma, toidupoes viskame kõike ostukorvi, mille järgi hetkel isu. Kas ongi nii, et rahva rahakoti üldpilt pannakse kokku kõige rohkem elu hammasrataste vahele jäänud inimeste põhjal? Arvan niimoodi –  kui leib on laual, lapsed ja pere rõõmsad, siis polegi nagu muud vaja. Käib vaid üks pidev vingumine mingisuguse värvilise paberitüki üle, mis tegelikult on aegade algusest kõik enda järgi paika pannud. Loomulikult on rasked ajad, kuid kellel siis ei oleks. Jõuludeks sain tuttavatelt Austraaliast tavalise pühadekaardi, kui eelnevatel aastatel on olnud sellised meisterdused, et nende peale võis terve varandus kuluda. Kui arvame, et igal pool mujal on parem kui Eestis, siis nii see tegelikult ei ole. Mina olen rahul sellega, mis siin on ja esialgu veel siit ära ei plaani minna. 

Kõigi inimeste helgem mõtlemine võiks muuta ka ühiskonna kriitilise olukorra paremaks. Siiki leidub inimesi, kes ei tahagi midagi muuta, vaid istuvad kodus erinevates netiportaalides ja loobivad sõna otseses mõttes „musta pori näkku”. Neil polegi muud vaja, kui kanget kohvi, et ka öösel sündmustega kursis olla, meestel kätekreemi, et porri vaatamisest peopesad karvaseks ei läheks ja kibestunud naisterahvastel piisab vaid elus pettuda, kui kogu kibestumus kommentaariumides välja kisada.

Aasta 2009 tuleb tõsine ja enam nalja teha pole mõtet. Naljast on asi kaugel! Kui aasta alguses lubati terve hunnik inimesi koondada, siis kujutage ette kui palju neid aasta lõpuks võib koguneda. Siiski tuleb hoida oma võimalustest kinni, tõestada ennast ja uskuda sellesse, mida teed. Ei tohi alla vanduda ja loobuda, tuleb elada elu nii nagu homme meid enam poleks. Mina soovin kõigile lugejatele jõudu ja jaksu vastu pidada ning ilusat 2009. aastat!

Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja