Saame tuttavaks: Urmo Tamm – saate ”Reporter” eksperimenteerija!

Saame tuttavaks: Urmo Tamm – saate ”Reporter” eksperimenteerija!

Vaadates õhtul kell seitse Kanal2 saadet „Reporter“ võib ette tulla huvitavaid eksperimente. Hakkame mõtlema, kes nende taga on ja kes on see noormees, kes neid läbi viib? Buduaar tegi persooniintervjuu Urmo Tammega – tema on see, keda võime näha nii hulljulgeid kui ka naljakaid küsitlusi-eksperimente teleekraanil läbi viimas. Uurisime, kuidas sattus noormees tööle telesse ning millised on tema tulevikuplaanid.

Vaadates õhtul kell seitse Kanal2-e saadet „Reporter“ võib ette tulla huvitavaid eksperimente. Hakkame mõtlema, kes nende taga küll on ja kes on see noormees, kes neid läbi viib? Buduaar tegi persooniintervjuu Urmo Tammega – tema on see, keda võime näha nii hulljulgeid kui ka naljakaid küsitlusi-eksperimente teleekraanil läbi viimas. Uurisime, kuidas sattus noormees tööle telesse ning millised on tema tulevikuplaanid.

Kuidas sattusid telesse tööle?
Alustame siis nii, et enne mind oli Reporter.ee veebireporterina tööl Carola Madis ja pärast teda oli vist teisigi katsetajaid, kuid mitte kedagi kindlat ja paikapandut. Veebireporteri koht oli sisuliselt vaba ja see ootas mind. Mul oli seal juba ees hea sõber, kes ei olnud mind unustanud ja kui ükspäev hakati otsima uut veebireporterit, tulingi Erki Tangsoole, kes on Kanal2 veebiadministraator, ilmutusena meelde. Temaga koos teeme tänaseni neid eksperimente ja uudislõike, mida Reporter.ee-s näha saab. Tema kaamera taga, mina kaamera ees. Põhiliselt teen ma oma lood ikka veebikeskkonna jaoks, aga enamus mu lugusid näete te ka kella seitsmeses Reporteri saates.

Kas enne Kanal2 töötasid ka televisioonis?
Ei ole varem teles töötanud, Kanal2 oli esimene, kes mind oma toredasse perre tahtis. Kuid telekas olen enne seda küll mõnikord meeltesegaduses figureerinud. Ma loodan, et seda materjali kunagi kusagil näha ei saa. 

Sa teed mitmesuguseid eksperimente, kes need välja mõtleb?
Eksperimendid kukuvad meil tõesti alati kõige lõbusamalt välja. Samas teeme uudislugusid ka, aga eksperimendid rokivad. Välja mõtleme me Erkiga neid kahekesi – kellel idee turgatab, see valgustab ka teist. Mõnikord juhtub ka nii, et polegi midagi välja mõelnud, aga jutu käigus tekivad ideed iseenesest. Teinekord paneme aga otseses mõttes pead kokku ja vahime üksteisele silma kuni midagi tuleb.

Milline on siiani neist sinu enda jaoks kõige huvitavam ning naljakam olnud?
Lugu, mis oli tõesti naljakas, juhtus ühes kenas iluprotseduure pakkuvas salongis. Nimelt eemaldati mul seal kõik karvad kohast, kus jalad lõppevad ja mu kena megaseksikas kõht algab. Ma ei tea muidugi, kui naljakas seda vaadata oli, aga seda eksperimenti oli otseses mõttes piinavalt naljakas teha.
Suvel oli mul au käia ka näiteks Reporter.ee „Peopildi võistluse“ võitjatega nende võiduraha laristamas. Mingi hetk otsustas üks võitjatest pea ees sillalt 30cm vette hüpata. See hetk käis mul seljast külm jutt läbi. Õnneks lõppes lugu õnnelikult ja kui esimene ehmatus oli möödas, sai isuga naerda.

Kas vahest on suutnud eestlased sind millegagi üllatada, kui jah, siis millega?
Ei ole tegelikult eriti. Ükskord üks kena pikkade patsidega neiu suutis seda teha ja korralikult. Me olime parajasti oma intervjueerimisega ametis, kui meie teele sattus too tüdruk. Pärast intervjuu lõppu oli ta lahkesti valmis minu ja Erkiga grupiseksiks ja pakkus oma mobiili numbrit. Me ei uskunud Erkiga oma silmi ja jäime nagu mökud teda passima – kumbki meist ei julgenud enam midagi teha ega öelda. Kui me saime aru, mis oli juhtunud, jalutas kaunis tütarlaps juba uhkel kõnnakul minema. Me mõtlesime, et selliseid asju juhtub ainult filmides.

Mis oleks kõige pöörasem-hulljulgem eksperiment, mille ette võtaksid teles?
Prooviksin äkki ajukirurgina kätt, vaataksin, kuidas see esimese korraga õnnestub. Ei, tegelikult oleks sünnituse vastuvõtmine juba väga huvitav kogemus.

Kas võib öelda, et kõige naljakamad-hulljulgemad asjad on veel ees?
Mul on selline tunne küll, mõned ideed on nii hulljulged, et neist ei saa kõva häälega rääkida. Vaatame, mis tulevik toob! Me ei planeeri kunagi väga pikalt ette, pigem võtame kaamera ja improviseerime.

Millega sa vaba aega sisustad? Õpid, teed ka mõnda muud tööd?
Viimasel ajal niisama vegeteerin, vahel käin ja pidutsen, aga seda meeldib mulle teha väga kummalistel päevadel. Näiteks esmaspäeval ja teisipäeval, siis ei oota sa õhtust midagi ja kõik, mis juhtub, on huvitav. Sügisel on plaan minna ülikooli edasi õppima, enne seda aga õppisin ma kokaks ja ka töötasin sel alal.

Kas ja kuidas on teles töötamine sinu elu muutnud?
Teles töötamine on mind muutnud, kuid mitte minu isiksust. Ma olen jäänud täpselt selliseks nagu ma olin enne teles töötamist. Ma vähemalt ise arvan, et pole muutunud ülbeks ega üleolevaks. Teletöö ja veebireporteri töö on aga laiendanud silmaringi ja inspireerinud mind rohkem unistama.
Kellena ja kus näed end tulevikus?
Pole küll kõige sobivam aeg, aga unistan oma pitsabaarist. Salaja tahaksin näitlejana end iseendale tõestada, saatejuhina, luuletajana… Kui mõni neist soovidest peaks täituma, siis reisiksin lakkamatult.

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja