Reklaam sulgub sekundi pärast

Bachi õieteraapia – mis see on?

Inglise teadlane, bakterioloog, arst ja homöopaat dr Edward Bach (1886-1936) pööras haigete ravitsemisel suurt tähelepanu haiguse süvapõhjusele, olles veendunud, et kehas ilmnev tõbi saab alguse hoopis hingest. Õieteraapia on imelihtne: tuleb vaid hinnata oma negatiivseid tundeid ja hetke hingeseisundit ning kasutada just selle probleemi lahenemiseks sobivaid tilku.

 

Inglise teadlane, bakterioloog, arst ja homöopaat dr Edward Bach (1886-1936) pööras haigete ravitsemisel suurt tähelepanu haiguse süvapõhjusele, olles veendunud, et kehas ilmnev tõbi saab alguse hoopis hingest. Õieteraapia on imelihtne: tuleb vaid hinnata oma negatiivseid tundeid ja hetke hingeseisundit ning kasutada just selle probleemi lahenemiseks sobivaid tilku.

Edward Bach lõi teraapia, mis ravib patsienti tervikuna, mitte ainult haiget keha. Bachi õieteraapia tunnuslause on "Ravi haiget, mitte haigust". Mõistes, et taime tugevaim energia asub õites, mõtles dr Bach välja mooduse õieenergia kogumiseks ning töötas välja 38 eri taimest koosneva õietilkade sarja. Bachi õieteraapia on 30-ndatest aastatest leidnud kogu maailmas laialdast kasutamist.

 

Kuidas toimib?

Ravimid ravivad inimest, mitte aga haigust, taastades meelte ja keha harmoonia kerge empaatilise vibratsioonienergia kaudu, mida lilled loomupäraselt sisaldavad.

Vastupidiselt üldlevinud arusaamale ei avalda ravi ajal mõju lillede koostis, vaid energiakujund, mille lill annab lahusesse, mida nimetatakse ematinktuuriks. Süsteemi mahategijad kirjutavad ravi efektiivsuse destilleerimisel kasutatava brändi või platseeboefekti arvele.

Kuigi võimatu on tõestada mõju, mida ekstrakt organismile avaldab, kuna need ei sisalda lillede füüsilisi osiseid ning seepärast ei saa seda määrata ega analüüsida nagu ravimit, kuid on piisavalt kaudseid tõendeid, mis toetavad arvamust, et need ravimid taastavad heaolutunde.

Ravimid valitakse vastavalt isiksusetüübile, suhtumisele, meeleolule ning seda saab teha patsient ise. Kuid kasulik oleks konsulteerida komplementaarterapeudiga, millist ravimit kasutada, sest patsient ei suuda alati täpselt määrata, millisesse isiksusetüüpi ta kuulub. Siinkohal ei ole asi vaid selles, et teed kindlaks, et sul on probleem ja mis või kes seda põhjustab, vaid tähtis on ka see, kuidas sa probleemile reageerid.

Näiteks kui arvad, et sinu pere ja töökaaslased suhtuvad sinusse tänamatult, võid reageerida sellele mitmeti. Võid oma tõelised tunded maha suruda ja teeselda, et ei hooli sellest, võid püüda isegi neile veel rohkem meeldida või siis lased negatiivsetel tunnetel enda üle võimust võtta, mis lõpuks mõjub halvasti sinu enda tervisele. Iga reageering vajab erinevat ravimit. 

Terapeut otsustab ka, kas vajad üht ravimit ja kas seda peaks toetama homöopaatia taimse või mõne teise ravikuuriga.


Kuidas valida ravimit?

Selleks, et kindlaks määrata sinu iseloomutüübile kõige sobilikum ravim, esita endale mõned küsimused, mis puudutavad sinu lapsepõlve, suhteid, sinu suhtumist kriitikasse, raskustesse ja ellu üldiselt. Lisaks "tüübiravimitele" on ka ravimid spetsiifilistele emotsionaalsetele probleemidele. Need on jaotatud seitsmesse kategooriasse ja need on - hirm, kindlusetus, otsustusvõimetus, apaatia, üksindus, ülitundlikkus, depressioon ja ärevustunne teiste heaolu pärast.

Kõige populaarsem ravim on Rescue Remedy (päästev ravim), mis mõjub eriti hästi stressi ja ärevuse puhul, samuti kergete haavade ja isegi kareda naha korral! 

Kui oled valinud endale ravimi, võid võtta seda nii sageli, kui vajalikuks pead. Õietilkadest võib abi saada pere-, töö- ja inimsuhteid puudutavates valdkondades. Õietilkadel pole kahjulikke kõrvalmõjusid, neist ei teki sõltuvust. Neid võib kasutada koos arsti poolt määratud ravimitega.

 

Bachi õietilkade lühikirjeldus:

 

HIRM 

ROCK ROSE äkiline hirm ja paanika 

MIMULUS teatud asjade kartus (arst, valu, pimedus jne)

CHERRY PLUM kartus kaotada mõistus 

ASPEN ettekujutatud, üleloomuliku hirmud 

RED CHESTNUT liigne muretsemine teiste pärast 

 

KINDLUSETUS

CERATO eneseusalduse puudus 

SCLERANTHUS otsustusvõimetus, muutlik meel 

GENTIAN “uskumatu Toomas”, pessimist 

GORSE kaotanud lootuse, arvab, et ei tasugi enam üritada 

HORNBEAM hinge väsimus, lõppu jõudmise tunne 

WILD OAT sihitu, mõttetu elu 

 

APAATIA 

CLEMATIS unistaja, “hajameelne professor”

HONEYSUCKLE nostalgia, minevikus elamine

WILD ROSW pole millestki huvitatud 

OLIVE füüsiline ja hingeline väsimus 

WHITW CHESTNUT keskendumis- ja uinumisraskused 

MUSTARD ettearvamatu masendus, nukrus 

CHESTNUT BUD vigade kordamine, hoolimatus 

 

ÜKSINDUS

WATER VIOLET kinnised, sisemuses üksildust põdevad

IMPATIENS kannatamatud, kärsitud, närvilised 

HEATHER enesekesksed, ei kuula teisi 

 

ÜLITUNDLIKKUS 

AGRIMONY murede peitmine rõõmsa fassaadi taha, joviaalsus 

CENTAURY liigne abivalmidus, “Tuhkatriinu”-tüüp 

WALNUT muutustes, raske loobuda tavadest 

HOLLY kadedus, armukadedus, viha, raev 

 

DEPRESSIOON

LARCH kaotanud usu endasse 

PINE süütunne, tunneb end tühisena 

ELM andekate inimeste ajutine stress 

SWEET SHESTNUT täielik trööstitus 

STAR OF BETHLEHEM šokk või trauma

WILLOW meelekibedus ja negatiivsus 

OAK armutu töörügaja 

CRAB APPLE ebapuhtuse või süütunne 

 

ÄREVUSTUNNE TEISTE HEAOLU PÄRAST

CHICORY ülihoolsus, kriitilisus, tähelepanu nõudmine 

VERVAIN ägedus, fanaatilisus, soov teisi muuta 

VINE alistamine, halastamatu kasvatus 

BEECH sallimatus 

ROCK WATER rangus ja põhimõttekindlus enese suhtes 

RESCUE REMEDY kõikide äkiliste probleemide korral

 

 

Allikas: P.Roland "New age living"; teraapia.com

 

Triin Tisler