Reklaam sulgub sekundi pärast

Kristi: energiat ja jaksu jagub kõigeks!

 

Aeg lendab kiirelt - justkui alles see oli, kui mu personaaltreener Monica Lauri mulle laktaaditesti tegi ja nüüd siis oligi aeg käes järgmiseks... ja seda siis eeskätt selleks, et näha minu treeningute tulemusi ning planeerida edaspidiseid.


 

Aeg lendab kiirelt - justkui alles see oli, kui mu personaaltreener Monica Lauri mulle laktaaditesti tegi ja nüüd siis oligi aeg käes järgmiseks... ja seda siis eeskätt selleks, et näha minu treeningute tulemusi ning planeerida edaspidiseid.

Monica Lauri: „Laktaat on intensiivsel lihastööl organismis tekkiv piimahappe sool, mis organismi kuhjudes pärsib lihaste tööd, muutes need raskeks ja lõpuks lausa töövõimetuks. Selliselt kaitseb organism ennast ülepingutuse eest. Kui koormus treeningul on optimaalne, siis laktaat lihastes ja veres liigselt ei kuhju, vaid organism kasutab seda kui kütteainet südametegevuses ning see muudetakse maksas glükoosiks. Koormustestil saadud laktaadi sisalduse järgi veres määratakse efektiivsed pulsivahemikud treenimiseks. Puhtalt aeroobseks koormuseks loetakse treeningkoormust laktaadiväärtusega alla 2 mmooli/l, sellisel puhul võtab keha energiat põhiliselt rasvadest. Aeroobsel-anaeroobsel koormusel laktaadiväärtusega 2-4 mmool/l võtab keha energiat nii süsivesikutest kui ka rasvadest. Laktaadiväärtust 4 loeme anaeroobseks läveks, millele vastab iga treenija puhul teatud pulsisagedus ning millest kõrgema pulsiga ei ole tervisesportlasel pikka aega mõtet edasi treenida - koormuse tõstmisel laktaadi hulk organismis kasvab hüppeliselt ning see kuhjub lihastesse.“

Testi järgi on minu anaeroobne lävi praeguse kehalise vormi juures pulsisagedusel 150 l/min. Esimese testi tulemusena saime anaeroobseks läveks 120 l/min – tänane tulemus näitab, et olen head tööd teinud ja oma südame vastupidavust tugevasti parandanud. Laktaadikõver näitab, et kõver on muutunud sujuvamaks ja võtnud palju parema suuna, nii et võin vabamalt jätkata treenimist ka kõrgematel pulssidel.

Eelnevast tulenevalt on minu eesmärgiks teha tavarutiinis 4 kardiotreeningut nädalas – 2 vastupidavustreeningut madalamal pulsil ja 2 intervalltreeningut. Intervallina näiteks Zumba ja  BodyProgress, kuid omatreening madalamal pulsil peab ka kindlasti olema.

Lisaks laktaaditestile on mul uus info ka „värsketest” lihastestidest - testid näitasid, et olen saavutanud suurepärase tervisliku lihasvormi. Kui päris esimene test näitas, et lihasvorm on tõesti kehv, siis nüüdsest võib süda rahul olla – sain kõikidel harjutustel hinde kõige kõrgema taseme järgi. Selline tase on hädavajalik, kui inimene tahab olla terve ja lihastoonuses. Edaspidistel testimistel ei hakka ma enam võistlema tabelites toodud numbritega, vaid iseendaga. Selliseid tulemusi on tore järgida, kuid minu muutunud enesetunne annab tagasisidet ka iseeneesest – energiat ja jaksu jagub kõigeks!

Kaal - 71 kg

 

Parimat,

Kristi