Reklaam sulgub sekundi pärast

MIKS KATI TOOTS oma ema matustel ei nutnud?

Nutmine tähendab oma emotsioonide välja elamist ning seda ei tohiks sugugi nõrkuse märgiks pidada, vaid hoopis vastupidi. Kati Toots usub, et nutmine on tihti tugevuse tunnus. Tugev inimene suudab oma emotsioone nutmise abil välja elada.


Nutmine tähendab oma emotsioonide väljaelamist ning seda ei tohiks sugugi nõrkuse märgiks pidada, vaid hoopis vastupidi. Kati Toots usub, et nutmine on tihti tugevuse tunnus. Tugev inimene suudab oma emotsioone nutmise abil välja elada.

"Nutmine aitab parandada tuju ja leevendada pingeid, see on lihtne viis välja lasta mingi emotsioon ja uuesti alustada," kommenteerib Kati.

Kati jaoks ei ole nutmine häbiasi. "Oled ju elav inimene. Mõnel hetkel jooksed nii kokku, et ei oskagi muud teha kui nutta. Aga kui seda teed, siis pärast on lihtsam ja parem olla."

Kati oli siis 26aastane, kui tema ema suri, ent matustel ta nutta ei suutnud. "Tegelesime perega matustega ja ma ei nutnud kordagi. Enne matuseid tõime ema tema koju, ma tegin ise veel korrigeeriva meigi talle ja olin selle kõige juures väga rahulik. Ka matustel ei tulnud mul ühtegi pisarat, lähedased olid veidike imestunud ja ma mäletan, et minult küsiti, kas ma ei olnudki emaga lähedane. Alles peale matuseid, kui olin koduteel, toimus pingelangus ja ma hakkasin nutma," meenutab Kati.

Lugu on pärit värskest Buduaari ajakirjast